دسته‌بندی کتاب‌ها
آپلود کتاب

عضویت در خبرنامه

با عضویت در سایت آخرین کتاب‌ها را در ایمیل خود ببینید!

ایمیل شما:

دانلود کتاب استان شناسی قزوین

کانال تلگرام کتاب سبز
عضویت

معرفی کتاب استان شناسی قزوین

کتاب استان شناسی قزوین از دروس پایه‌ی دهم دوره‌ی دوم متوسطه محسوب می‌شود و به بررسی مباحثی از جمله جغرافیای طبیعی، جغرافیای انسانی، ویژگی‌های فرهنگی، پیشینه‌ی تاریخی، توانمندی‌ها و شکوفایی استان قزوین پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران می‌پردازد.

استان قزوین در نیمه‌ی شمالی کشور واقع شده و در حدود یک درصد مساحت کل کشور را در بر می‌گیرد و در حال حاضر از لحاظ وسعت بیست و ششمین استان کشور محسوب می‌گردد. این استان به لحاظ موقعیت نسبی از سمت شمال به استان‌های گیلان و مازندران، از جنوب با استان‌های مرکزی و همدان، از غرب با استان زنجان و از شرق با استان البرز همسایه است.

در بخشی از کتاب استان شناسی قزوین می‌خوانیم:

در حال حاضر عوامل مختلفی بر خاک‌های استان تأثیر نامطلوب و مخرب دارد که باعث آلودگی و فرسایش می‌شود. برخی
از این عوامل طبیعی است (مانند: بارندگی‌های شدید، ساختار زمین، شیب و …) و برخی دیگر غیرطبیعی است و در شکل گیری و تشدید آن انسان دخالت مستقیم و غیرمستقیم دارد که عبارت‌اند از:
- رشد فزایندهٔ جمعیت و تبدیل اراضی مستعد کشاورزی به ساخت و سازهای شهری
- برداشت خاک توسط کوره‌های آجرپزی
- دستکاری توپوگرافیکی و مرفولوژیکی از طریق احداث راه‌های ارتباطی
- بهره برداری از معادن بدون رعایت ملاحظات زیست محیطی
- استفادهٔ غیراصولی در بهره برداری از منابع آب‌های سطحی
- بهره برداری بی رویه از مراتع
- دیم کاری‌های غیرمجاز در زمین‌های مرتعی
- مصرف انواع کود و سموم دفع آفات نباتی
- تخلیهٔ پسماند‌های صنعتی و انباشت فلزات سنگین در خاک
- زباله و پسماند‌های شهری و خانگی.
- کلیهٔ عوامل بالا سبب شده است سالانه به طور متوسط فرسایش خاک در استان حدود 25 تن در هر هکتار باشد.

کلمات کلیدی: تاریخچه قزوین pdf، جمعیت استان قزوین، نژاد مردم قزوین، خصوصیات مردم قزوین، pdf استان شناسی دهم، استان شناسی، پایه دهم، پایه ی دهم دوره ی دوم، کتاب های پایه دهم، دانلود رایگان کتاب، دانلود رایگان کتاب pdf، دانلود کتاب با لینک مستقیم، دانلود کتاب برای موبایل، استان قزوین نقشه،

برای دانلود کتاب استان شناسی قزوین و دسترسی سریع و کاملا رایگان به بیش از ۱۰،۰۰۰ هزار کتاب و کتاب صوتی دیگر اپلیکیشن کتاب سبز را، رایگان دانلود کنید.

کتابراه، دانلود کتاب الکترونیک و صوتی
مشاهده

دانلود رایگان کتاب با کتاب سبز

کتاب سبز بزرگترین مرجع رایگان دانلود کتاب الکترونیکی با بیش از ۱۰،۰۰۰ کتاب، کتاب صوتی و رمان است. با کتاب سبز در تمامی موضوعات مانند داستان و رمان، مجله، موفقیت و روانشناسی، تاریخی، کامپیوتر، علمی، دانشگاهی، کتاب صوتی و...کتاب برای دانلود قرار داده شده است. دانلود کتاب‌ها با فرمت PDF یا MP3 است. تمامی کتاب‌های موجود با در نظر گرفتن حقوق مولفان برای دانلود رایگان انتشار یافته‌اند. تمامی مولفان می‌توانند کتاب‌ها و مقالات با ارزش خود را برای انتشار رایگان به کتاب سبز ارسال کنند.