دسته‌بندی کتاب‌ها
آپلود کتاب

عضویت در خبرنامه

با عضویت در سایت آخرین کتاب‌ها را در ایمیل خود ببینید!

ایمیل شما:

دانلود کتاب مرد پهن، مرد دراز و مرد چشم شعله‌ای

کانال تلگرام کتاب سبز
عضویت

معرفی کتاب مرد پهن، مرد دراز و مرد چشم شعله‌ای

کتاب مرد پهن، مرد دراز و مرد چشم شعله‌ای اثر الکساندر چودسکو با ترجمه و تدوین اسماعیل پورکاظم و مُنضَم به تصاویر متعدد و مناسب می‌کوشد تا بخشی از آرزوهای انسان‌های پیشین را در غلبه بر حوادث طبیعی و اجتماعی برای کودکان و نوجوانان فارسی زبان بیان نماید.

آرزوی تغییر شکل و اندازه در قصّه‌ها:

انسان‌ها از بدو خلقت خود را با محدودیّت‌های بسیاری در مقابله با شرایط محیطی که در آن می‌زیسته اند، مواجه می‌دیدند.
آن‌ها می‌خواستند، پرواز کنند امّا نمی‌توانستند.
آن‌ها دوست داشتند که در اَعماق دریاها غوطه ور گردند امّا چنین توانائی را نداشتند.

آن‌ها آرزو داشتند که قدرت فوق انسانی داشته باشند و یا تمایل داشتند که از مجاری زمین به داخل آن سَرَک بکشند امّا از چنین قابلیت‌هائی برخوردار نبودند ولیکن هم تراز با ضرب المثل "آرزو بر جوانان عیب نیست." همواره در آرزوی دستیابی به چنان توانائی‌هایی بودند و برای نیل به آن‌ها تفکر و تلاش می‌کردند.

انسان‌ها برای اینکه چنین آرزوهای بظاهر محالی را در افکار خویش زنده نگهدارند، در قصّه‌ها به بیان تغییر شکل و اندازه به کمک سحر و جادو روی آوردند زیرا بدین ترتیب با تبدیل شدن به پرندگان، اژدها، ماهی‌ها، غول‌ها و غیرو به آسانی می‌توانستند به آنچه می‌خواستند، دست یازند و آن‌ها را برای دیگران بازگو نمایند زیرا در هر صورت "وصف عیش معادل نصف عیش" ارزش داشت.

انسان‌ها در گذر زمان به افسانه‌ها و قصّه‌ها بسنده نکردند و دست از تلاش،  ابتکار و تجربه دست برنداشتند. آن‌ها آنقدر کار و تلاش کردند، تا سرانجام به هواپیماها، پهبادها، روبات‌ها، زیردریائی‌ها، موشک‌ها و انواع و اقسام دستگاه‌هایی دست یافتند که می‌توانستند آن‌ها را به آرزوهایشان برسانند و بدین ترتیب به ضرب المثل "خواستن، توانستن است." رنگ واقعیت بخشیدند.

کلمات کلیدی: کتاب داستان کودک، کتاب کودک، دانلود کتاب داستان کودکان، داستان نوجوان، دانلود کتاب کودک، داستان بچگانه، داستان کودک، داستان برای نوجوانان، قصه های کودکان، کتاب داستان برای نوجوانان، دانلود کتاب داستان کودکانه برای اندروید، دانلود pdf کتاب داستان های کودکانه، دانلود کتاب داستان کودکان به صورت pdf، The Broad man، The tall man & The man with eyes of flame، Alexander Chodsko،

برای دانلود کتاب مرد پهن، مرد دراز و مرد چشم شعله‌ای و دسترسی سریع و کاملا رایگان به بیش از ۱۰،۰۰۰ هزار کتاب و کتاب صوتی دیگر اپلیکیشن کتاب سبز را، رایگان دانلود کنید.

کتابراه، دانلود کتاب الکترونیک و صوتی
مشاهده

دانلود رایگان کتاب با کتاب سبز

کتاب سبز بزرگترین مرجع رایگان دانلود کتاب الکترونیکی با بیش از ۱۰،۰۰۰ کتاب، کتاب صوتی و رمان است. با کتاب سبز در تمامی موضوعات مانند داستان و رمان، مجله، موفقیت و روانشناسی، تاریخی، کامپیوتر، علمی، دانشگاهی، کتاب صوتی و...کتاب برای دانلود قرار داده شده است. دانلود کتاب‌ها با فرمت PDF یا MP3 است. تمامی کتاب‌های موجود با در نظر گرفتن حقوق مولفان برای دانلود رایگان انتشار یافته‌اند. تمامی مولفان می‌توانند کتاب‌ها و مقالات با ارزش خود را برای انتشار رایگان به کتاب سبز ارسال کنند.