دسته‌بندی کتاب‌ها
آپلود کتاب

عضویت در خبرنامه

با عضویت در سایت آخرین کتاب‌ها را در ایمیل خود ببینید!

ایمیل شما:

دانلود کتاب فروپاشی نظام خانواده و ازدواج‌های نوین

کتاب‌های مرتبط

مشاهده همه »
کانال تلگرام کتاب سبز
عضویت

معرفی کتاب فروپاشی نظام خانواده و ازدواج‌های نوین

کتاب فروپاشی نظام خانواده و ازدواج‌های نوین به قلم صاحب قربانیان و علی جمشیدی، به بررسی جامعه‌شناختی عوارض تنهایی در جوامع نوین که به یکی از دغده‌های اصلی مردم در سراسر جهان تبدیل شده است می‌پردازد.

برداشتی که امروزه اکثریت افراد از زندگی در اذهان خود دارند برداشتی اشتباه است. لذا تغییر ساختاری طرز افکار امری ضروری به‌نظر می‌رسد. باید دولت‌ها یا خود مردم برای احساس تنهایی، پوچی و بیهودگی چاره اندیشی نمایند. به نظر من (نویسنده) عارضه اصلی مدرنیته همین احساس تنهایی و احساس استقلال فردی افراطی است. آن چیزی که منجر به تشدید این عارضه می‌شود افزایش منفعت طلبی فردی است.

شهروندان این جوامع نیاز به زندگی خلاق و اثر بخش دارند. زیرا باعث تغییر در انگیزش‌هایشان می‌شود. یکی از اصلی‌ترین انگیزه‌های نگارش این کتاب، اثبات این نکته است که در اوج فشارهای زندگی مادی‌گرایانه و بدبینی به یکدیگر می‌توان تنها نبود و شاد زیست.

آنچه که همه باید بدانند این است که می‌توان زندگی با برنامه و معنی‌دار داشت. زندگی خلاق از همین «حالا» شروع می‌شود. نباید آن را موکل به فردا و فرداها نمود.

در بخشی از کتاب فروپاشی نظام خانواده و ازدواج‌های نوین می‌خوانیم:

همسرگزینی سنتی با همه محدودیت‌هایش، در ساختار بسته مناسبات دختر و پسر دارای کارکردی بود که درشکل نیمه مدرن آن، فاقد این کارکرد شده است. به دلیل عدم شناخت کافی و لازم دختر و پسر از یکدیگر از یکسو و اهمیت عوامل اقتصادی در سنجش و گزینش همسر از سوی دیگر نرخ طلاق و گسیختگی پیمان ازدواج به‌طور روز افزونی زیاد شده است.

شناخت سطحی و بسنده کردن بسیاری از الگوهای ازدواج به زیبایی، پول و امکانات رفاهی همسر و همچنین نبود امکان همنشینی هنجارمند و فارغ از انگ‌ها وتهمت‌های اجتماعی در ایجاد رابطه آشنایی و مراوده آزاد میان دختر و پسر به صورتی آشکار و قانون‌مند به دلیل مقاومت ساختارهای دینی و سنتی در این نوع از مناسبات انسانی، منجر به تشکیل خانواده‌هایی می‌گردد که تنها تضمین پایداری آن گاه مهریه سنگین و ترس از عواقب اجتماعی و اقتصادی برای زن و یا فرزندان حاصل طلاق می‌باشد.

کلمات کلیدی: ازدواج، خانواده، تبیین جامعه شناختی، تبیین جامعه شناختی طلاق، عوامل تضعیف بنیان خانواده، فروپاشی نظام خانواده، ازدواج سنتی، فواید ازدواج سنتی، مزایا و معایب ازدواج سنتی و مدرن، فرق بین ازدواج سنتی و مدرن، تعریف ازدواج مدرن، ازدواج سنتی یا دوستی، ازدواج سنتی در ایران، ازدواج مدرن، فواید ازدواج مدرن، تعریف ازدواج مدرن، ازدواج مدرن چیست، تعریف ازدواج سنتی و مدرن، انواع ازدواج، انواع ازدواج در جهان، انواع ازدواج سفید، ازدواج سفید،

برای دانلود کتاب فروپاشی نظام خانواده و ازدواج‌های نوین و دسترسی سریع و کاملا رایگان به بیش از ۱۰،۰۰۰ هزار کتاب و کتاب صوتی دیگر اپلیکیشن کتاب سبز را، رایگان دانلود کنید.

کتابراه، دانلود کتاب الکترونیک و صوتی
مشاهده

دانلود رایگان کتاب با کتاب سبز

کتاب سبز بزرگترین مرجع رایگان دانلود کتاب الکترونیکی با بیش از ۱۰،۰۰۰ کتاب، کتاب صوتی و رمان است. با کتاب سبز در تمامی موضوعات مانند داستان و رمان، مجله، موفقیت و روانشناسی، تاریخی، کامپیوتر، علمی، دانشگاهی، کتاب صوتی و...کتاب برای دانلود قرار داده شده است. دانلود کتاب‌ها با فرمت PDF یا MP3 است. تمامی کتاب‌های موجود با در نظر گرفتن حقوق مولفان برای دانلود رایگان انتشار یافته‌اند. تمامی مولفان می‌توانند کتاب‌ها و مقالات با ارزش خود را برای انتشار رایگان به کتاب سبز ارسال کنند.