دسته‌بندی کتاب‌ها
آپلود کتاب

عضویت در خبرنامه

با عضویت در سایت آخرین کتاب‌ها را در ایمیل خود ببینید!

ایمیل شما:

دانلود کتاب روغن‌کشی میوه و دانه‌های روغنی

کانال تلگرام کتاب سبز
عضویت

معرفی کتاب روغن‌کشی میوه و دانه‌های روغنی

کتاب روغن‌کشی میوه و دانه‌های روغنی از دروس گروه کشاورزی پایه‌ی دوازدهم دوره‌ی دوم متوسطه‌ی فنی و حرفه‌ای است و به مباحثی از قبیل روغن‌کشی از میوه زیتون، روغن‌کشی از دانه‌های روغنی با پرس، روغن‌کشی از دانه‌های روغنی با حلّال، تصفیه و فرآیندهای اصلاحی روغن و کنترل کیفیت روغن می‌پردازد.

در قسمتی از کتاب روغن‌کشی میوه و دانه‌های روغنی می‌خوانیم:

در گذشته برای خارج کردن روغن و چربی از بافت دانه روغنی از ترکیبات استخراج شده از نفت نظیر استن، کربن دی سولفید، اتانول، تری کلرو اتیلن و... استفاده می‌کردند. اما به لحاظ مضرات و مخاطرات این مواد برای سلامتی مصرف‌کنندگان استفاده از آن‌ها کنار گذاشته شده است.

به طور کلی از هر حلّال غیرقطبی آلی برای استخراج روغن می‌توان استفاده کرد. اما برای جداسازی راحت‌تر بعدی آن از روغن، لازم است که اختلاف نقطۀ جوش قابل توجهی بین حلّال و روغن وجود داشته باشد. نرمال هگزان حلّال مناسبی برای این عمل بوده و دارای نقطه جوش 65 تا 70 درجه سلسیوس است و به علت پایین بودن نقط ۀجوش به راحتی از روغن (نقطۀ جوش روغن بیش از 180 درجه سلسیوس است) جدا می‌شود. در حال حاضر مطالعات برای جایگزین کردن این حلّال با مشتقات الکل که دارای مخاطرات کمتری هستند، مانند ایزو پروپیل الکل در حال تحقیق است.

کلمات کلیدی: پایه دوازدهم، پایه ی دوازدهم دوره ی دوم، شاخه فنی حرفه ای، رشته کشاورزی فنی حرفه ای، صتایع غذایی، روغن گیاهی، روغن هسته زیتون، روغن کشی میوه، روغن کنجد، روغن زیتون، دانلود کتاب های فنی و حرفه ای دوازدهم، پایه دوازدهم فنی حرفه ای،

برای دانلود کتاب روغن‌کشی میوه و دانه‌های روغنی و دسترسی سریع و کاملا رایگان به بیش از ۱۰،۰۰۰ هزار کتاب و کتاب صوتی دیگر اپلیکیشن کتاب سبز را، رایگان دانلود کنید.

کتابراه، دانلود کتاب الکترونیک و صوتی
مشاهده

دانلود رایگان کتاب با کتاب سبز

کتاب سبز بزرگترین مرجع رایگان دانلود کتاب الکترونیکی با بیش از ۱۰،۰۰۰ کتاب، کتاب صوتی و رمان است. با کتاب سبز در تمامی موضوعات مانند داستان و رمان، مجله، موفقیت و روانشناسی، تاریخی، کامپیوتر، علمی، دانشگاهی، کتاب صوتی و...کتاب برای دانلود قرار داده شده است. دانلود کتاب‌ها با فرمت PDF یا MP3 است. تمامی کتاب‌های موجود با در نظر گرفتن حقوق مولفان برای دانلود رایگان انتشار یافته‌اند. تمامی مولفان می‌توانند کتاب‌ها و مقالات با ارزش خود را برای انتشار رایگان به کتاب سبز ارسال کنند.