افزودن کتاب
 
ایمیل شما

دانلود کتاب مهارت‌های اجتماعی

نویسنده | آپلود توسط f .gh۲۶۹۷ بازدید
دانلود کتاب مهارت‌های اجتماعی
بزرگنمایی
(۰)
دانلود کتاب مهارت‌های اجتماعی
معرفی کتاب مهارت‌های اجتماعی

اگر شما از آن دسته افرادی هستید که به دفعات در مقابل چنین درخواست‌هایی، تسلیم شده و با آن‌ها موافقت می‌کنید و دائما از این بابت احساس ناخوشایندی دارید حتما کتاب مهارت‌های اجتماعی را مطالعه نمایید، ممکن است بخواهید بدانید که چرا شما هنگامی که «نه» گفتن را ترجیح می‌دهید «بله» میگویید.

همه ما بارها و بارها در موقعیت‌هایی قرار گرفته‌ایم که گفتن کلمه «نه» برایمان دشوار بوده است. برای مثال شما برای تعطیلات نوروز با گروهی از دوستانتان یک سفر زیارتی سیاحتی، ترتیب داده‌اید و والدین شما در نامه‌ای ابراز می‌دارند که چه قدر از حضور شما در خانه برای عید نوروز خوشحال خواهند شد. رئیس شما، انجام کارهای بیشتری را در یک مقطع زمانی طلب می‌کند، حال آنکه شما برای آن ساعت برنامه‌ای از قبل تعیین کرده‌اید.

استاد از شما می‌خواهد که اگر می‌توانید روی یک طرح تحقیقی که خودش روی آن کارکرده است، به او کمک کنید. شما یک لباس پشمی خریده‌اید و دوست شما می‌خواهد در صورت امکان آن را قرض کند. شخصی، شما را برای ناهار به منزلش دعوت می‌کند، حال آنکه شما مایل به رفت‌وآمد با او نیستید. اگر شما از آن دسته افرادی هستید که به دفعات در مقابل چنین درخواست‌هایی، تسلیم شده و با آنها موافقت می‌کنید و دائما از این بابت احساس ناخوشایندی دارید، ممکن است بخواهید بدانید که چرا شما هنگامی که «نه» گفتن را ترجیح می‌دهید «بله» میگویید.

شما ممکن است نگران از دست دادن ارتباطات مؤثر یا نگران وارد آمدن آسیبی به روابط باشید. بنابراین، ارتباطات خود را مانند شی شکننده تلقی می‌کنید که البته به اطاعت‌های دائمی شما وابسته می‌باشد. شما همانند بسیاری از افراد چه بسا از نه گفتن احساس گناه می‌کنید، چون شما آموخته‌اید برای اجتناب از آسیب وارد کردن به احساسات دیگران، خواسته‌های خود دست بکشید.
بنابراین احساس مسئولیت شما در قبال احساسات شخصی دیگران به حق جلوه می‌کند، گویی شادی آنها در گرو موافقت شماست.

بدین ترتیب ممکن است شما احساس کنید با نفی آن‌‎ها به دلیل خودخواهی و خودمداری انسان بدی هستید زیرا به شما یاد گرفته‌اید که باید فداکار باشید و خود را نادیده انگارید. بنابراین، شما بیش از خودتان دلواپس و متوجه دیگران هستید و وقتی از شما تقاضائی می‌شود ممکن است احساس کنید مورد لطف و موهبت قرار گرفته‌اید.
این امر سبب می‌شود تا احساس مهم بودن کنید و نگران آن باشید که در صورت مخالفت هرگز دوباره چنین تقاضایی از شما نشود. این‌ها، نمونه‌هایی از احساسات دست و پا گیر هستند که می‌توانند در آزادی عمل شما مداخله کنند.

کلمات کلیدی: آموزش مهارت های زندگی، رفتار در خانواده، مهارت های اجتماعی، مهارت های اقتصادی، نکات کاربردی در زندگی، توانمندی های اجتماعی، توانمندی های روانی

×

لینک کوتاه این کتاب:

این لینک را می توانید در سایت، وبلاگ، ایمیل، فیسبوک، توییتر و... به اشتراک بگذارید.


کتاب‌های مرتبط با کتاب مهارت‌های اجتماعی
دانلود کتاب همسر دوست داشتنیدانلود کتاب مهارت های زندگیدانلود کتاب فقط به خاطر تودانلود کتاب معجزه دست دادندانلود کتاب مهندسی فرهنگ سلامت، ایمنی و محیط زیستدانلود کتاب مدیریت فرآیندهای کسب و کار و کارت امتیازی متوازندانلود کتاب همجنس‌گراییدانلود کتاب به کدام نظریه‌ی اجتماعی گرایش دارید؟دانلود کتاب مفاهیم نوین جامعه شناسیدانلود کتاب مرگ جامعه شناسی؛ آری یا نه؟دانلود کتاب دزدان سرزمین یا سرزمین دزداندانلود کتاب جام جم زرواندانلود کتاب نظریه‌ قدرتدانلود کتاب جامعه‌شناسی جوک و خندهبررسی واب‍س‍ت‍گ‍ی‌ ب‍ه‌ م‍وض‍وع‌‌ه‍ای‌ ج‍ن‍س‍ی‌ در ای‍ن‍ت‍رن‍تدانلود کتاب رویارویی علم و تکنولوژی با فرهنگ‌هادانلود کتاب 10 خصوصیت اخلاقی افراد ایده آلدانلود کتاب مطالعات اجتماعی - راهنمای معلمدانلود کتاب دقایق پایانی روز را باید چطور تمام کنیمدانلود کتاب ماهیگیری به سبک نوین - ویژه راهنمایان گردشگریدانلود کتاب لذت زندگی در وقت اضافهدانلود کتاب لذت بدنی و ریشه های خشونتدانلود کتاب گام اول برای سفر به دبیدانلود کتاب دریچه‌ای بر تمدن معنیداردانلود کتاب رسانه، فرهنگ و مدیریت
دانلود کتاب بهشت فراموش شدهدانلود کتاب راز و رمزهای ناگفته ذهندانلود کتاب لطفا لبخند بزنیددانلود کتاب مزاحمت تلفنیدانلود کتاب بزرگترین آفت کار تیمی در ایراندانلود کتاب کلیدهای موفقیتدانلود کتاب جامعه شناسی ارتباطاتدانلود کتاب 120 فرمان برای مدیریتدانلود کتاب لقمه کردن فیل: ۱۰۱ نکته برای انجام دادن کارهای روزانهدانلود کتاب جامعه شناسان نا آرامدانلود کتاب جامعه شناسی شرقیدانلود کتاب نظریه‌ منش‌هادانلود کتاب دانشگاه و دگرگونی ارزش‌هادانلود کتاب نگرش ایرانیان به کار و صنعت (از طریق شعر طنز)دانلود کتاب آسیب شناسی بازنمایی ازدواج در سینمای ایراندانلود کتاب نقد فیلم گشت ارشاد 2 و پروژه استحاله بسیجدانلود کتاب راهنمای عملی برای پیروزی در انتخاباتدانلود کتاب الکترونیکی چند وظیفه‌گی ممنوعدانلود کتاب ترس از سخنرانیدانلود کتاب سیر حکمت جامعه مدنی از یونان تا جهان مدرن تاریخدانلود کتاب لنگرهایتان را بیندازید (کاهش ترس از سخنرانی)دانلود کتاب اصول کار تیمیدانلود کتاب منشور حقوق شهروندیدانلود کتاب جهانی بدون فقردانلود کتاب ۹ مرد موفق، ۹۰ رمز موفقیت
معرفی کتاب مهارت‌های اجتماعی به دوستان

دانلود کتاب مهارت‌های اجتماعیاین کتاب را از طریق ایمیل به دوستان خود معرفی کرده و به آنها هدیه کنید.
نظرات
نخستین نظر را شما ثبت کنید!
عضویت در خبرنامه
» با عضویت در سایت آخرین کتاب‌ها را در ایمیل خود ببینید!

ایمیل شما:
دانلود کتاب‌های جدید
۱۵۸ بازدید
دانلود کتاب رمان دلتنگ
دانلود کتاب‌های پربازدید

دانلود کتاب تسخیر سعادت [۳۷۶۷۹]

دانلود کتاب صوتی بینوایان [۱۵۸۱۴]

دانلود کتاب دومینوی تهران فرو ریخت [۱۴۸۱۱]

دانلود کتاب 4 کپسول اعتماد به نفس [۸۷۹۷]

دانلود کتاب 2 تکنیک فوری افزایش سرمایه [۵۵۵۷]

دانلود کتاب صوتی جین ایر [۵۱۵۱]

دانلود کتاب گاندی [۴۸۱۹]

دانلود کتاب خلاصه‌ای از هفت خوان رستم [۳۳۳۴]

دانلود کتاب تاریخ معاصر ایران [۲۶۱۵]

دانلود کتاب صوتی سفر انار [۲۲۸۳]

دانلود کتاب آموزش برنامه نویسی در اکسل [۱۹۳۱]

دانلود کتاب کمیک ماجراهای جذاب شرلوک هولمز [۱۸۲۱]

دانلود کتاب حل مسائل #C [۱۷۷۰]

دانلود کتاب صوتی قورباغه را قورت بده [۱۷۴۰]

دانلود کتاب صفر تا صد کسب درآمد از گرافیک [۱۶۸۴]

دانلود کتاب ویتامین‌ها و مواد معدنی [۱۵۹۰]

دانلود کتاب صوتی تعقیب [۱۴۳۱]

دانلود کتاب کارگاه کارآفرینی و تولید [۱۳۹۰]

دانلود کتاب معجزه دست دادن [۱۳۸۰]

دانلود کتاب صوتی شکار انسان [۱۳۶۲]

دانلود کتاب خویشاندان ایرانی [۱۳۵۸]

دانلود کتاب 200 نکته برای مدیریت ریسک با PertMaster [۱۳۲۷]

دانلود کتاب صوتی بازرس [۱۳۰۳]

دانلود کتاب 9 قدم و راهکار عملی تا ثروتمند شدن در ایران [۱۲۸۵]

دانلود کتاب رمان حس عاشقی [۱۲۶۳]

آمار سایت
تعداد کتاب‌ها و مقالات: ۹,۴۳۷
ما را در فیسبوک دنبال کنید  ما را در توییتر دنبال کنید  فید - RSS