دسته‌بندی کتاب‌ها
آپلود کتاب

عضویت در خبرنامه

با عضویت در سایت آخرین کتاب‌ها را در ایمیل خود ببینید!

ایمیل شما:

دانلود کتاب هنرهای تزیینی رو به زوال در حوزه معماری

کانال تلگرام کتاب سبز
عضویت

معرفی کتاب هنرهای تزیینی رو به زوال در حوزه معماری

کتاب هنرهای تزیینی رو به زوال در حوزه معماری، با تمرکز بر چهار هنر تزیینی وابسته به معماری رو به زوال دورۀ صفوی و قاجار، در چهار فصل تدوین شده است. «نقاشی پشت شیشه»، «کُپ‌بری»، «لایه‌چینی و طلاچسبان» و «نقاشی دیواری» عناوین فصل‌های اول تا چهارم این کتاب است. در هر فصل ضمن اشاره به تاریخچه و معرفی هر کدام از هنرهای تزیینی، اصول فنی برای ایجاد اثر هنری و نیز عوامل آسیب‌رساننده به آن مطرح و در پایان، راه‌کارهایی برای جلوگیری از زوال این هنرها پیشنهاد شده است.

از جمله بناهای شاخص بررسی شده در این پژوهش، کاخ چهلستون، کاخ عالی‌قاپو، کاخ هشت بهشت، خانه‌های تاریخی وثیق، حقیقی، امام جمعه، ملاباشی، اژه‌ای و مدرسه تاریخی رودابه است که هر کدام از لحاظ دارا بودن این نمونه تزیینات، شاخص و منحصربه‌‌فرد هستند. در این کتاب برای مثال از کپ‌بری‌های مدرسه رودابه برای اولین بار نام برده شده است.

کلمات کلیدی: هنر معماری، هنرهای تزیینی، معماری سنتی، معماری ایرانی، معماری تزیینی، بناهای تاریخی،

برای دانلود کتاب هنرهای تزیینی رو به زوال در حوزه معماری و دسترسی سریع و کاملا رایگان به بیش از ۱۰،۰۰۰ هزار کتاب و کتاب صوتی دیگر اپلیکیشن کتاب سبز را، رایگان دانلود کنید.

کتابراه، دانلود کتاب الکترونیک و صوتی
مشاهده

دانلود رایگان کتاب با کتاب سبز

کتاب سبز بزرگترین مرجع رایگان دانلود کتاب الکترونیکی با بیش از ۱۰،۰۰۰ کتاب، کتاب صوتی و رمان است. با کتاب سبز در تمامی موضوعات مانند داستان و رمان، مجله، موفقیت و روانشناسی، تاریخی، کامپیوتر، علمی، دانشگاهی، کتاب صوتی و...کتاب برای دانلود قرار داده شده است. دانلود کتاب‌ها با فرمت PDF یا MP3 است. تمامی کتاب‌های موجود با در نظر گرفتن حقوق مولفان برای دانلود رایگان انتشار یافته‌اند. تمامی مولفان می‌توانند کتاب‌ها و مقالات با ارزش خود را برای انتشار رایگان به کتاب سبز ارسال کنند.