دسته‌بندی کتاب‌ها
آپلود کتاب

عضویت در خبرنامه

با عضویت در سایت آخرین کتاب‌ها را در ایمیل خود ببینید!

ایمیل شما:

دانلود کتاب زنان و قوانین تبعیض‌آمیز - چند همسری

کانال تلگرام کتاب سبز
عضویت

معرفی کتاب زنان و قوانین تبعیض‌آمیز - چند همسری

کتاب زنان و قوانین تبعیض‌آمیز - چند همسری اولین مجموعه درباره قوانین ذکر شده در بیانیه و همچنین دفترچه تاثیر قانون بر زندگی زنان است که به موضوع چند همسری، چند زنی یا تعدد زوجات می‌پردازد.

از نخستین قانون مدون علیه زنان تا کنون نزدیک به ۸۰ سال می‌گذرد و زنان تا امروز در چالش مداوم با قانون تعدد زوجات هستند. لغو تعدد زوجات یکی از خواسته‌های مطرح شده در بیانیه کمپین یک میلیون امضاست، خواسته‌ای که زنان نیز در روابط چهره به چهره با کمپینی‌ها از پیامدهای آن، از تلخی‌ها و تبعیض‌هایش سخن گفته‌اند.

در بخشی از کتاب زنان و قوانین تبعیض‌آمیز - چند همسری می‌خوانید:

در ایران بر اساس باورها و دستورات مذهبی، که پوشش قانونی هم به خود گرفته، مردان می‌توانند چهار زن دائم و بی‌شمار موقت داشته باشند. در این راستا رسوم فرهنگی دیگری هم وجود دارند که از این نگرش و قانون به سود خود استفاده می‌کنند. به عنوان مثال، در برخی از نقاط کشور رسم است که در صورت درگذشت مرد، همسر او به عقد ازدواج برادر شوهر درآید و این بدون توجه به مسئله رضایت زن، سن برادر شوهر یا متاهل و مجرد بودن او است.

چه در این شرایط و چه در شرایط دیگری که مردان اقدام به ازدواج مجدد در دو شکل دائم و موقت می‌کنند نمی‌توانیم مطمئن باشیم که زنان از این عمل رضایت دارند یا نه، چون همان‌طور که در سطور بالا استدلال شد در منطقه ما معمولا حداقلی از شرایط التزام به لیبرالیسم و روش‌های دموکراتیک در تدوین و تغییر قوانینی که بر پایه رسوم و دستورات مذهبی شکل گرفته وجود ندارد. به عنوان نمونه، شما در شرایط امروز ایران هیچ‌گونه نظر خواهی و مذاکره‌ای به شیوه‌ای دموکراتیک را در برخورد با شهروندان و خصوصا زنان نمی‌بینید. بر اساس برداشت‌های مردسالارانه از متون مذهبی پدیده چند‌زنی پوششی از قانون بر خود دارد و....

کلمات کلیدی: زنان، حقوق زنان، حقوق زن، چند همسری، آمار چند همسری در ایران، تعدد همسر، چند همسری مردان، مقاله تعدد زوجات، قانون چند همسری در ایران، قوانین تبعیض آمیز علیه زنان، حقوق زن در ایران، حقوق زنان در جامعه، حقوق زنان چیست، تعدد زوجات در ایران،

برای دانلود کتاب زنان و قوانین تبعیض‌آمیز - چند همسری و دسترسی سریع و کاملا رایگان به بیش از ۱۰،۰۰۰ هزار کتاب و کتاب صوتی دیگر اپلیکیشن کتاب سبز را، رایگان دانلود کنید.

کتابراه، دانلود کتاب الکترونیک و صوتی
مشاهده

دانلود رایگان کتاب با کتاب سبز

کتاب سبز بزرگترین مرجع رایگان دانلود کتاب الکترونیکی با بیش از ۱۰،۰۰۰ کتاب، کتاب صوتی و رمان است. با کتاب سبز در تمامی موضوعات مانند داستان و رمان، مجله، موفقیت و روانشناسی، تاریخی، کامپیوتر، علمی، دانشگاهی، کتاب صوتی و...کتاب برای دانلود قرار داده شده است. دانلود کتاب‌ها با فرمت PDF یا MP3 است. تمامی کتاب‌های موجود با در نظر گرفتن حقوق مولفان برای دانلود رایگان انتشار یافته‌اند. تمامی مولفان می‌توانند کتاب‌ها و مقالات با ارزش خود را برای انتشار رایگان به کتاب سبز ارسال کنند.