دسته‌بندی کتاب‌ها
آپلود کتاب

عضویت در خبرنامه

با عضویت در سایت آخرین کتاب‌ها را در ایمیل خود ببینید!

ایمیل شما:

دانلود کتاب اصول طراحی پایگاه داده‌ها

کانال تلگرام کتاب سبز
عضویت

معرفی کتاب اصول طراحی پایگاه داده‌ها

کتاب اصول طراحی پایگاه داده‌ها (خلاصه و معرفی)، با بهره­‌گیری از سال­‌ها تجربه در امر تدریس (در درس پایگاه داده) و تألیف کتب کامپیوتری تدوین گردیده است. تمام مطالب کتاب با توجه به سرفصل مصوب وزارت علوم و تحقیقات، به زبانی ­ساده و روان بر اساس کتب آقایان دیت، سیلورشاتس و... بیان شده است.

امروزه حجم زیادی از داده ذخیره، پردازش و بازیابی می‌شوند. برای جلوگیری از افزونگی داده (تکرار بی‌مورد داده‌ها)، بی‌نظمی و ایجاد سازگاری بین گزارش‌ها از پایگاه داده (بانک اطلاعات) استفاده می‌شود. از آنجایی که در سیستم‌های امروزی (به ویژه سیستم‌های تجارت الکترونیک، داده‌کاوی و پشتیبانی تصمیم) داده‌ها جایگاه بسیار مهمی دارند، درس پایگاه داده یکی از دروس تخصصی رشته‌های مهندسی کامپیوتر و فناوری اطلاعات در نظر گرفته شده است. به همین دلیل سعی گردیده، کتاب اصول طراحی پایگاه داده‌ها تدوین شود.

کتاب اصول طراحی پایگاه داده‌ها در ویراست دوم قرار دارد و شامل 5 فصل و 2 پیوست است. هر فصل کتاب از سه بخش تشکیل شده است که عبارت‌اند از:
- تشریح مفاهیم مربوط به آن فصل به همراه مثال‌های متعدد.
- بیان مسائل اضافی و حل آن‌ها.
- بیان تست‌های ارشد سال‌های قبل دانشگاه دولتی و آزاد و حل تشریحی آن‌ها.

در فصل اول، مفاهیم اولیه بانک اطلاعات، مزایا، معایب بانک اطلاعات و غیره بیان گردید. در فصل دوم، مدل ER و چگونگی پیاده‌سازی آن بحث و بررسی گردید، در فصل سوم، مفاهیم رابطه‌ای، جبر رابطه و حساب دامنه‌ای شرح داده شده است. در فصل چهارم، وابستگی‌های تابعی و نرمال‌سازی بیان گردیده است و در فصل پنجم، دستورات SQL به طور کامل بیان شده، در محیط SQL تست گردیده و خروجی آن‌ها در کتاب آمده است. در پیوست الف، مسائل تکمیلی با حل آن آمده است. علاوه بر این دو پیوست چند دوره سوالات دانشگاه پیام نور با جواب تشریحی به عنوان پیوست تکمیلی آمده است.

کلمات کلیدی: پایگاه داده، sql، طراحی پایگاه داده sql، آموزش پایگاه داده pdf، آموزش تصویری درس پایگاه داده ها، کتاب پایگاه داده، کتاب پایگاه داده pdf، دانلود آموزش پایگاه داده، پایگاه داده، مهندسی نرم افزار، آموزش طراحی پایگاه داده،

برای دانلود کتاب اصول طراحی پایگاه داده‌ها و دسترسی سریع و کاملا رایگان به بیش از ۱۰،۰۰۰ هزار کتاب و کتاب صوتی دیگر اپلیکیشن کتاب سبز را، رایگان دانلود کنید.

کتابراه، دانلود کتاب الکترونیک و صوتی
مشاهده

دانلود رایگان کتاب با کتاب سبز

کتاب سبز بزرگترین مرجع رایگان دانلود کتاب الکترونیکی با بیش از ۱۰،۰۰۰ کتاب، کتاب صوتی و رمان است. با کتاب سبز در تمامی موضوعات مانند داستان و رمان، مجله، موفقیت و روانشناسی، تاریخی، کامپیوتر، علمی، دانشگاهی، کتاب صوتی و...کتاب برای دانلود قرار داده شده است. دانلود کتاب‌ها با فرمت PDF یا MP3 است. تمامی کتاب‌های موجود با در نظر گرفتن حقوق مولفان برای دانلود رایگان انتشار یافته‌اند. تمامی مولفان می‌توانند کتاب‌ها و مقالات با ارزش خود را برای انتشار رایگان به کتاب سبز ارسال کنند.