دسته‌بندی کتاب‌ها
آپلود کتاب

عضویت در خبرنامه

با عضویت در سایت آخرین کتاب‌ها را در ایمیل خود ببینید!

ایمیل شما:

دانلود کتاب زنده باد اقتباس (بررسی اقتباس‌های ادبی در سینمای ایران و جهان)

کانال تلگرام کتاب سبز
عضویت

معرفی کتاب زنده باد اقتباس (بررسی اقتباس‌های ادبی در سینمای ایران و جهان)

کتاب زنده باد اقتباس (بررسی اقتباس‌های ادبی در سینمای ایران و جهان) اثر محمد سلگی، ترکیبی است از یادداشت‌های زنده باد اقتباس 1 و زنده باد اقتباس 2 است.

بخش چشم‌گیری از پرمایگی و موفقیت صنعت و هنر سینما وامدار ادبیات است. لحظه‌ای تصور کنید که اگر سینما راه خود را از ادبیات جدا می‌کرد، ما از تماشای چه آثار شکوهمند و خاطره انگیزی بی نصیب می‌ماندیم!

یکی از مهم‌ترین جلوه‌های تاثیرگذاری ادبیات در سینما، بهره گیری فیلم‌ها از داستان‌های منظوم و منثور و رمان‌های نویسندگان مختلف است که به آن «اقتباس سینمایی» می‌گویند. سینمای غرب تا اندازه‌ای به این موضوع اهمیت داده که در رشته‌های مختلف جشنواره‌ی اسکار، بخش جداگانه‌ای به نام: «جایزه‌ی بهترین فیلمنامه‌ی اقتباسی» (Addpted Screenplay) قرار داده که نویسندگان و کارگردانانی نامدار به این جایزه دست یافته اند.

می‌توان گفت تقریبا هیچ رمان مشهور و جریان سازی نیست که بر پایه‌ی آن، فیلمی نساخته باشند. در این کتاب به بررسی تعدادی از مهم‌ترین و معروف‌ترین اقتباس‌های سینمایی می‌پردازیم.

کلمات کلیدی: سینما، هنر سینما، اقتباس، هنرهای نمایشی، مشهورترین فیلم های اقتباسی، فیلم های اقتباسی سینمای جهان، معروف ترین اقتباس های سینمایی،

برای دانلود کتاب زنده باد اقتباس (بررسی اقتباس‌های ادبی در سینمای ایران و جهان) و دسترسی سریع و کاملا رایگان به بیش از ۱۰،۰۰۰ هزار کتاب و کتاب صوتی دیگر اپلیکیشن کتاب سبز را، رایگان دانلود کنید.

کتابراه، دانلود کتاب الکترونیک و صوتی
مشاهده

دانلود رایگان کتاب با کتاب سبز

کتاب سبز بزرگترین مرجع رایگان دانلود کتاب الکترونیکی با بیش از ۱۰،۰۰۰ کتاب، کتاب صوتی و رمان است. با کتاب سبز در تمامی موضوعات مانند داستان و رمان، مجله، موفقیت و روانشناسی، تاریخی، کامپیوتر، علمی، دانشگاهی، کتاب صوتی و...کتاب برای دانلود قرار داده شده است. دانلود کتاب‌ها با فرمت PDF یا MP3 است. تمامی کتاب‌های موجود با در نظر گرفتن حقوق مولفان برای دانلود رایگان انتشار یافته‌اند. تمامی مولفان می‌توانند کتاب‌ها و مقالات با ارزش خود را برای انتشار رایگان به کتاب سبز ارسال کنند.