دسته‌بندی کتاب‌ها
آپلود کتاب

عضویت در خبرنامه

با عضویت در سایت آخرین کتاب‌ها را در ایمیل خود ببینید!

ایمیل شما:

دانلود کتاب در پیرامون روان

کانال تلگرام کتاب سبز
عضویت

معرفی کتاب در پیرامون روان

کتاب پیرامون روان یکی از پر ارجترین و گرانبهاترین کتابهاییست که درباره یکی از دشوارترین زمینه های شناخت آدمی نوشته شده، در زمینه چیزیست که از دو هزار و پانصد سال باز کسانی مانند افلاطون و ارسطو و ابن سینا و خواجه نصیرالدین طوسی و مانندهای آنان، به آن پرداخته و نتوانسته اند چیستان آنرا بگشایند. از سوی دیگر دانشمندانی مانند فروید و یونگ و دیگران که بنیادگزاران روانشناسی میباشند نتوانسته اند جدایی میان تن و جان و روان را نیک دریابند و آنرا آنچنانکه در متن کتاب آمده بزندند (شرح دهند) ولی شادروان کسروی چیستان را گشوده و با ساده ترین زبان، جدایی آدمیان را از دیگر جانداران نشانداده که اگر راستی را بخواهیم روانشناسی نوین بدون اینها ارجی نتواند داشت و دشواری را از میان نتواند برداشت.

پس جا دارد که دانشمندان و پژوهندگان به آن پروا (توجه) کرده، با اندیشه آنرا بخوانند و بدون اینکه تعصب جلوی دیدگان آنان را بگیرد، دانشمندانه و پاکدلانه به داوری پردازند.

مکتب کسروی که بنام پاکدینی خوانده میشود و این داستان روان یکی از پایه های آن میباشد، بر خلاف تبلیغاتی که دشمنان آن کرده اند مذهب یا کیش نیست پاکدینی یکراه نوین زندگانیست. راهیست که همپای دانش است و بلکه چیزی هم فزونتر از آن دارد و در خور آنست که دانشمندان آنرا بررسی کرده بگفتگو گزارند.

ما که شاگردان کسروی هستیم باور داریم که بن بست کنونی جهان که با پذیرفتن و گسترش پاکدینی باز خواهد شد و آن راهنمایی و هدیه ای که شرق به غرب میتواند بدهد، این اندیشه ها میباشد. همچنین باور داریم که اگر کینه ها و خودخواهیها از میان برود و اندیشمندان ایران پندار مذهبی بودن مکتب کسروی را به کنار گزارند به حقایقی دست می یابند که در جای دیگر به آن دسترسی نیست. اینها ادعا نیست و کتابهای پاکدینی خود بهترین گواه راستی این سخن میباشد.

کلمات کلیدی: زندگی نامه احمد کسروی، اسلام، اعتقادات کسروی، روان، فکر آدم، ذهن انسان،

برای دانلود کتاب در پیرامون روان و دسترسی سریع و کاملا رایگان به بیش از ۱۰،۰۰۰ هزار کتاب و کتاب صوتی دیگر اپلیکیشن کتاب سبز را، رایگان دانلود کنید.

کتابراه، دانلود کتاب الکترونیک و صوتی
مشاهده

دانلود رایگان کتاب با کتاب سبز

کتاب سبز بزرگترین مرجع رایگان دانلود کتاب الکترونیکی با بیش از ۱۰،۰۰۰ کتاب، کتاب صوتی و رمان است. با کتاب سبز در تمامی موضوعات مانند داستان و رمان، مجله، موفقیت و روانشناسی، تاریخی، کامپیوتر، علمی، دانشگاهی، کتاب صوتی و...کتاب برای دانلود قرار داده شده است. دانلود کتاب‌ها با فرمت PDF یا MP3 است. تمامی کتاب‌های موجود با در نظر گرفتن حقوق مولفان برای دانلود رایگان انتشار یافته‌اند. تمامی مولفان می‌توانند کتاب‌ها و مقالات با ارزش خود را برای انتشار رایگان به کتاب سبز ارسال کنند.