دسته‌بندی کتاب‌ها
آپلود کتاب

عضویت در خبرنامه

با عضویت در سایت آخرین کتاب‌ها را در ایمیل خود ببینید!

ایمیل شما:

دانلود کتاب تخیل چیست؟

کتاب‌های مرتبط

مشاهده همه »
کانال تلگرام کتاب سبز
عضویت

معرفی کتاب تخیل چیست؟

کتاب تخیل چیست؟ تألیف آکادمی مجازی باور مثبت، به بررسی ابعاد گوناگون تخیل و نقش آن در زندگی می‌پردازد.

تخیل یا پنداشت یا پندارش یا پنداره روایتی است که در ذهن انسان پردازش شده و غالباً با واقعیت تفاوت دارد. اگر بخواهیم یک تعریف ساده از تخیل داشته باشیم این گونه است که: تخیل شکل دادن مجازی یک موضوع در ذهن است یا اینکه یک مورد را در ذهن تجسم کنیم که در حال حاضر وجود خارجی ندارد و ما نمی‌توانیم آن را لمس کنیم و ما در تخیل خودمان به آن پر و بال می‌دهیم.

نظریه‌ای وجود دارد که شروع تکامل انسان و چیرگی‌اش بر گونه‌های دیگر را به زمانی ارجاع می‌دهد که آدمی شروع به تخیل کردن نمود. سند این که انسان نخستین دارای تخیل بوده ‌است، دیوار نگاره‌های کشف شده از غارهایی است که انسان نخستین برای سکونت برگزیده بود. همچنین موجوداتی همچون اژدها، جن، پری، دیو و … که از دیرباز در داستان‌ها و افسانه‌هایی همچون شاهنامه یا در کتب مقدس آمده‌اند گواهان این همراهی کهن تخیل و آدمی می‌باشند.

کلمات کلیدی: انواع تخیل، فواید و مضرات تخیل، آموزش تخیل فعال، فرق بین خیال و تخیل، چگونه قدرت تخیل خود را کنترل کنیم، تعریف تخیل، تعریف تخیل در روانشناسی،

برای دانلود کتاب تخیل چیست؟ و دسترسی سریع و کاملا رایگان به بیش از ۱۰،۰۰۰ هزار کتاب و کتاب صوتی دیگر اپلیکیشن کتاب سبز را، رایگان دانلود کنید.

کتابراه، دانلود کتاب الکترونیک و صوتی
مشاهده

دانلود رایگان کتاب با کتاب سبز

کتاب سبز بزرگترین مرجع رایگان دانلود کتاب الکترونیکی با بیش از ۱۰،۰۰۰ کتاب، کتاب صوتی و رمان است. با کتاب سبز در تمامی موضوعات مانند داستان و رمان، مجله، موفقیت و روانشناسی، تاریخی، کامپیوتر، علمی، دانشگاهی، کتاب صوتی و...کتاب برای دانلود قرار داده شده است. دانلود کتاب‌ها با فرمت PDF یا MP3 است. تمامی کتاب‌های موجود با در نظر گرفتن حقوق مولفان برای دانلود رایگان انتشار یافته‌اند. تمامی مولفان می‌توانند کتاب‌ها و مقالات با ارزش خود را برای انتشار رایگان به کتاب سبز ارسال کنند.