دسته‌بندی کتاب‌ها
آپلود کتاب

عضویت در خبرنامه

با عضویت در سایت آخرین کتاب‌ها را در ایمیل خود ببینید!

ایمیل شما:

دانلود کتاب فرقه‌های شیعه (جلد پنجم)

کانال تلگرام کتاب سبز
عضویت

معرفی کتاب فرقه‌های شیعه (جلد پنجم)

کتاب فرقه‌های شیعه (جلد پنجم) حاصل سال‌ها تحقیقات و پژوهش آرتا رحیمی است و در ادامه‌ی فصول جلد قبلی به مباحث متنوعی پیرامون حوزه‌ی تاریخ اسلام می‌پردازد.

مطالعه ادیان و فرقه‌های مذهبی، برای هر کسی که در حیطه مسائل علوم انسانی به تحقیق و تفحص گام برداشته است از اهمیت و جایگاه ویزه‌ای برخوردار است؛ بطوری که از قرون اولیه اسلام، مورخین متعددی در این زمینه به بررسی و تحقیق پرداخته‌اند از جمله شهرستانی در کتاب «ملل و نحل» و بغدادی در کتاب «الفرق بین الفرق» و... 

در میان ملل غیر مسلمان و اروپائی نیز اینگونه تحقیقات رواج داشته و امروزه گرایش به تحقیقات در مورد تاریخ و معارف اسلامی بیش از گذشته می‌نماید؛ بطوری که در دانشگاه‌های اروپائی کرسی و درسی جهت اسلام شناسی منظور شده است.  

از جمله شرق شناسانی که در مورد شناخت اسلام و فرقه‌های مختلف آن، بویژه در ایران کار کرده و آثار قابل ملاحظه‌ای از خود به جای گذاشته‌اند می‌توان از توشی هیکو ایزتسو، هانری کربن، گلد زیهر و ماسینیون نام برد که کتاب‌های آن‌ها بعنوان منابع مهمی در زمینه ایرانشناسی، اسلام شناسی و شناخت مذاهب و فرقه‌های اسلامی مورد استفاده قرار می‌گیرند. (شاقول. 1369. 1) و اکثر آن‌ها به فارسی ترجمه شده‌اند و چون این منابع غربی و شرقی گاهی دارای خطاها و اشتباهات بنیادین و اصولی هستند لذا شناخت عمیق مسائل مربوط به فرق و تاریخ ادیان لازم و ضروری به نظر می‌رسد. 

به عنوان مثال بعضی از اسلام شناسان غربی و شرقی حتی نتوانسته‌اند فرق اصول دین و فروع دین را بشناسند لذا مسئولیت اسلام شناسان و متفکرین مسلمان که به متون اصیل اسلام دسترسی و شناخت عمیق تری دارند، سنگین تر می‌شود. 

امروزه مطالعه، تحقیق و تحصیل در موضوع ادیان و مذاهب، در دانشگاه‌های دنیا و حتی کشور ایران به عنوان یک رشته تحصیلی مستقل و در مقاطع تحصیلی مختلف، جایگاه خود را پیدا کرده و این مطلب، اهمیّت خاص اینگونه مطالعات را نشان می‌دهد. 

در کتاب فرقه‌های شیعه (جلد پنجم) می‌خوانیم:

فصل ششم:
بررسى اجمالى دورۀ تجدید حیات و تحوّلات شگرف در اصول فقه (دورۀ پنجم)
علل پیدایش دورۀ پنجم و دلایل فروپاشى نهضت اخباریان
بررسى شخصیت‌هاى اصلى دورۀ پنجم؛ آرا و اندیشه‌هاى اصولى آن‌ها
فصل هفتم:
ادامه‌ى بررسى شخصیّت‌هاى اصلى دورۀ پنجم؛ آرا و اندیشه‌هاى اصولى آن‌ها
نگاهى به مهم‌ترین اندیشه‌هاى اصولى دورۀ پنجم
بررسى اجمالى اصول اهل سنّت در دورۀ پنجم
شمارش پاره‌اى از مزایاى مهم دورۀ پنجم
فصل هشتم:
نگاهى به شخصیت‌هاى اصلى در عصر حاضر
بررسى کاستى‌هاى اصول معاصر
تبیین ویژگى‌ها و مؤلّفه‌هاى بایسته اصول معاصر
نگاهى به اصول اهل سنّت

کلمات کلیدی: صوفیه ایران، فرقه مذهبی شیخیه، قادیانیت، دانلود کتاب فرقه های شیعه، فرقه های تشیع، خیمه گاه، شیعه، آداب شیعه، اصول شیعه، انواع شیعه، پیدایش صوفیه، فرقه صوفیه،

برای دانلود کتاب فرقه‌های شیعه (جلد پنجم) و دسترسی سریع و کاملا رایگان به بیش از ۱۰،۰۰۰ هزار کتاب و کتاب صوتی دیگر اپلیکیشن کتاب سبز را، رایگان دانلود کنید.

کتابراه، دانلود کتاب الکترونیک و صوتی
مشاهده

دانلود رایگان کتاب با کتاب سبز

کتاب سبز بزرگترین مرجع رایگان دانلود کتاب الکترونیکی با بیش از ۱۰،۰۰۰ کتاب، کتاب صوتی و رمان است. با کتاب سبز در تمامی موضوعات مانند داستان و رمان، مجله، موفقیت و روانشناسی، تاریخی، کامپیوتر، علمی، دانشگاهی، کتاب صوتی و...کتاب برای دانلود قرار داده شده است. دانلود کتاب‌ها با فرمت PDF یا MP3 است. تمامی کتاب‌های موجود با در نظر گرفتن حقوق مولفان برای دانلود رایگان انتشار یافته‌اند. تمامی مولفان می‌توانند کتاب‌ها و مقالات با ارزش خود را برای انتشار رایگان به کتاب سبز ارسال کنند.