دسته‌بندی کتاب‌ها
آپلود کتاب

عضویت در خبرنامه

با عضویت در سایت آخرین کتاب‌ها را در ایمیل خود ببینید!

ایمیل شما:

دانلود کتاب ذهن آگاهی، استرس و دلزدگی در زوجین

کانال تلگرام کتاب سبز
عضویت

معرفی کتاب ذهن آگاهی، استرس و دلزدگی در زوجین

ذهن آگاهی، استرس و دلزدگی در زوجین نوشته‌ی سولماز بیک زالی، به شما کمک می‌کند تا با آگاهی از خواسته‌ها و انتظارات همسرتان، به یک زندگی زناشویی ایده‌آل و عاشقانه دست یابید.

دلزدگی با عدم تعادل در میان انتظارات و واقعیات آغاز می‌شود. یک تضاد میان ایده‌آل‌های افراد و حقیقت زندگی که نتیجه‌ی آن استرس در زندگی افراد است. پس از شروع استرس، در مرحله دوم به تدریج افراد فشار عاطفی، فرسودگی و خستگی را تجربه می‌کنند. مرحله سوم شامل تغییراتی در نگرش و رفتار می‌شود. به مفهومی بهتر افراد در این مرحله نگرش‌هایشان را در مورد زندگی زناشویی و همسر تغییر می‌دهند، که ماحصل آن به دلزدگی ختم خواهد شد.

در بخشی از کتاب ذهن آگاهی، استرس و دلزدگی در زوجین می‌خوانیم:

سلامت روانی در یک تعامل دو سویه از نتایج انتخاب و چگونگی بهره‌گیری از سبک‌های مقابله کارآمد و متناسب با استرس و تنش و تغییر حاصل می‌شود و خود نیز زمینه‌ساز فضای روانی سالمی است که بر اثر آن شناخت صحیح و ارزشیابی درست موقعیت تنش‌زا برای انتخاب راهکارهای مقابله مطلوب، میسر می‌شود. و بر اساس تعاریف معتبر، مقابله عبارت است از تلاش‌های فکری و رفتاری مستمر که برای برآوردن احتیاجات خاص بیرونی و درونی فرد به کار می‌رود.

کلمات کلیدی: مدیریت ذهن، ذهن آگاهی چیست، رابطه ذهن آگاهی و رضایت زناشویی، دلزدگی زناشویی، مسائل زناشویی، استرس در زندگی زناشویی، دلزدگی چیست، روابط زن و مرد، تقویت ذهن آگاهی، ذهن آگاهی، فواید ذهن آگاهی، موفقیت در زندگی زناشویی،

کتابراه، دانلود کتاب الکترونیک و صوتی
مشاهده

دانلود رایگان کتاب با کتاب سبز

کتاب سبز بزرگترین مرجع رایگان دانلود کتاب الکترونیکی با بیش از ۱۰،۰۰۰ کتاب، کتاب صوتی و رمان است. با کتاب سبز در تمامی موضوعات مانند داستان و رمان، مجله، موفقیت و روانشناسی، تاریخی، کامپیوتر، علمی، دانشگاهی، کتاب صوتی و...کتاب برای دانلود قرار داده شده است. دانلود کتاب‌ها با فرمت PDF یا MP3 است. تمامی کتاب‌های موجود با در نظر گرفتن حقوق مولفان برای دانلود رایگان انتشار یافته‌اند. تمامی مولفان می‌توانند کتاب‌ها و مقالات با ارزش خود را برای انتشار رایگان به کتاب سبز ارسال کنند.