دسته‌بندی کتاب‌ها
آپلود کتاب

عضویت در خبرنامه

با عضویت در سایت آخرین کتاب‌ها را در ایمیل خود ببینید!

ایمیل شما:

دانلود کتاب نماز (سیری کوتاه در نماز)

کانال تلگرام کتاب سبز
عضویت

معرفی کتاب نماز (سیری کوتاه در نماز)

کتاب نماز (سیری کوتاه در نماز) نوشته‌ی یاسر قزل، مقاله‌ای کوتاه درباره‌ی نماز و بررسی اجمالی آن از ابعاد مختلف با عنایت به قرآن کریم و آثار اندیشمندان اسلامی و غربی است.

در این مقاله سعی شده است که به صورت خلاصه و با تفکری انتقادی از جهات متفاوت به بررسی ویژگی‌ها و تأثیرات نماز پرداخته شود.  در این تحقیق به نقل نظرات و تحلیل‌ها و بررسی‌های ارزشمند مسلمانان و غیر مسلمانان در خصوص نماز نیز پرداخته می‌شود.

در بخشی از کتاب نماز (سیری کوتاه در نماز) می‌خوانیم:

نماز برای یک مسلمان به معنی زنده نگه داشتن حلقه اتصال با مبداء حیات خویش است.
گفتم هیچ جای قرآن نیامده که مسلمانان کلماتی را که معنی آن را نمی‌فهمند بر زبان آورند.
بلکه پیش فرض ما این است که یک مسلمان معنی آن چرا که را که در هنگام نماز خواندن بیان می‌کند می‌داند.
و نفس نماز و آنچه در قرآن ذکر شده نیز شاهدی بر این مدعاست که انسان باید عقیده‌اش را با تفکر کسب کند.
گفتم نماز تکلیفی است که مسلمانان برای زنده نگه داشتن یاد خدا در طول شبانه روز انجام می‌دهند و به منزله‌ی عهدیست که یک مسلمان با خدا می‌بندد تا در مدار توحید باقی بماند و خود را از آلودگی‌ها و گناهان مصون بدارد.
نماز تمرینی است در مسابق هی زندگی تا انسان دائما در مقابل تلاطم زندگی آماده و قوی بماند و خود را نبازد.
نماز تذکری است بر خویشتن که‌ای انسان مغرور مباش و بر آنچه نداری غبطه مخور!
پرسید:
نماز چطور می‌تواند یک امتحان یا آزمون برای مسلمانان باشد؟
گفتم:
مگر در طول حیات و زندگی روزمره‌ی خودمان دائماً در حال انتخاب و آزمون نیستیم؟

کلمات کلیدی: نماز در زندگی امروزی، آثار و برکات نماز در زندگی، بهشت، تحقیق اهمیت نماز، اهمیت نماز در زندگی، اهمیت نماز چیست، اهمیت نماز در قرآن، دانلود کتاب احکام نماز pdf، کتاب نماز کامل pdf، نماز، اهمیت نماز، نماز خواندن، عذاب ترک نماز، عاقبت جوان بی نماز پس از مرگ، مجازات کسانی که نماز نمی‌خوانند، اهمیت نماز اول وقت در روایات، اهمیت نماز در روایات، اهمیت نماز در اسلام، نماز در زندگی، نماز در قیامت، عاقبت بی نماز در قیامت، فواید نماز در زندگی،

برای دانلود کتاب نماز (سیری کوتاه در نماز) و دسترسی سریع و کاملا رایگان به بیش از ۱۰،۰۰۰ هزار کتاب و کتاب صوتی دیگر اپلیکیشن کتاب سبز را، رایگان دانلود کنید.

کتابراه، دانلود کتاب الکترونیک و صوتی
مشاهده

دانلود رایگان کتاب با کتاب سبز

کتاب سبز بزرگترین مرجع رایگان دانلود کتاب الکترونیکی با بیش از ۱۰،۰۰۰ کتاب، کتاب صوتی و رمان است. با کتاب سبز در تمامی موضوعات مانند داستان و رمان، مجله، موفقیت و روانشناسی، تاریخی، کامپیوتر، علمی، دانشگاهی، کتاب صوتی و...کتاب برای دانلود قرار داده شده است. دانلود کتاب‌ها با فرمت PDF یا MP3 است. تمامی کتاب‌های موجود با در نظر گرفتن حقوق مولفان برای دانلود رایگان انتشار یافته‌اند. تمامی مولفان می‌توانند کتاب‌ها و مقالات با ارزش خود را برای انتشار رایگان به کتاب سبز ارسال کنند.