دسته‌بندی کتاب‌ها
آپلود کتاب

عضویت در خبرنامه

با عضویت در سایت آخرین کتاب‌ها را در ایمیل خود ببینید!

ایمیل شما:

دانلود کتاب عملیات آزمایشگاهی در صنایع شیمیایی

کانال تلگرام کتاب سبز
عضویت

معرفی کتاب عملیات آزمایشگاهی در صنایع شیمیایی

کتاب عملیات آزمایشگاهی در صنایع شیمیایی از دروس رشته‌ی صنایع شیمیایی پایه‌ی دهم فنی و حرفه‌ای است و به آموزش مباحثی از قبیل: به کارگیری مواد و وسایل آزمایشگاهی، محلول‌سازی، تعیین مشخصات مواد شیمیایی، تهیه‌ی فرآورده‌های شیمیایی در آزمایشگاه و خدمات ایمنی در آزمایشگاه شیمی می‌پردازد.

در بخشی از کتاب عملیات آزمایشگاهی در صنایع شیمیایی می‌خوانیم:

آلاینده‌های شیمیایی: عوامل این گروه، عناصر و ترکیبات شیمیایی هستند. این عناصر و ترکیبات پس از ورود به بدن انسان و سایر موجودات زنده اختلالاتی را به وجود می‌آورند. هر موجود زنده به صورت طبیعی به عناصر و برخی ترکیبات شیمیایی نیازمند است، اما ورود بیش از حد آن‌ها آثار نامطلوبی بر جای می‌گذارد. 

به عنوان مثال، استنشاق هوا و بخارهای آلوده، در درجه‌ی اول سامانه تنفسی انسان را دچار اختلال می‌سازد، سپس آثار آن در سایر قسمت‌ها مشاهده می‌گردد. هوای آلوده همچنین می‌تواند حیات جانوران و به ویژه گیاهان را تهدید نماید، بنابراین کنترل آلاینده‌های هوا به خصوص در محیط‌های کار بسیار اهمیت دارد. 

آب‌های آلوده نیز به سهم خود می‌تواند حیات موجودات زنده و گیاهان محیط را تهدید کرده و تغییرات نامطلوبی در اکوسیستم ایجاد نماید، به همین دلیل آب آشامیدنی نیز باید از کیفیت مطلوبی برخوردار باشد.

کلمات کلیدی: شیمی، آموزش شیمی، آزمایش های شیمی، آموزش آزمایش های شیمی، صنایع شیمی، دانلود کتاب شیمی، تحلیل مواد شیمیائی، رشته شیمی، آزمایشگاه آنالیز مواد شیمیایی، کتاب درسی شیمی دهم، دانلود رایگان کتاب pdf، پایه ی دهم دوره ی دوم، پایه دهم فنی حرفه ای، کتاب های دهم فنی حرفه ای، کتاب های پایه دهم فنی حرفه ای، دانلود کتاب فنی و حرفه ای، شاخه فنی حرفه‌ای،

برای دانلود کتاب عملیات آزمایشگاهی در صنایع شیمیایی و دسترسی سریع و کاملا رایگان به بیش از ۱۰،۰۰۰ هزار کتاب و کتاب صوتی دیگر اپلیکیشن کتاب سبز را، رایگان دانلود کنید.

کتابراه، دانلود کتاب الکترونیک و صوتی
مشاهده

دانلود رایگان کتاب با کتاب سبز

کتاب سبز بزرگترین مرجع رایگان دانلود کتاب الکترونیکی با بیش از ۱۰،۰۰۰ کتاب، کتاب صوتی و رمان است. با کتاب سبز در تمامی موضوعات مانند داستان و رمان، مجله، موفقیت و روانشناسی، تاریخی، کامپیوتر، علمی، دانشگاهی، کتاب صوتی و...کتاب برای دانلود قرار داده شده است. دانلود کتاب‌ها با فرمت PDF یا MP3 است. تمامی کتاب‌های موجود با در نظر گرفتن حقوق مولفان برای دانلود رایگان انتشار یافته‌اند. تمامی مولفان می‌توانند کتاب‌ها و مقالات با ارزش خود را برای انتشار رایگان به کتاب سبز ارسال کنند.