دسته‌بندی کتاب‌ها
آپلود کتاب

عضویت در خبرنامه

با عضویت در سایت آخرین کتاب‌ها را در ایمیل خود ببینید!

ایمیل شما:

دانلود کتاب بررسی عملکرد ۹ قانون بنیادین اقتصادی در اقتصاد ایران

کتاب‌های مرتبط

مشاهده همه »
کانال تلگرام کتاب سبز
عضویت

معرفی کتاب بررسی عملکرد ۹ قانون بنیادین اقتصادی در اقتصاد ایران

کتاب بررسی عملکرد ۹ قانون بنیادین اقتصادی در اقتصاد ایران به قلم حسین موسوی مواردی از جمله بی‌ثباتی سیاست‌های اقتصادی، ناکارایی بازار مالی و ساختار حجیم اداری و خصوصیات آن را مورد تحقیق قرار می‌دهد.

قوانین اقتصادی هر کشوری تابع قوانین بنیادی است که اصول اجتماعی، منطق ریاضی و آمار و احتمالات را در یک راستا بکار گرفته و این قوانین (قوانین بنیادی) به عنوان پایه و اساس اقتصاد کشورها شناخته شده هستند. اقتصادی پویا و زنده است که بتواند شاخصه‌های خود را با این قوانین هم‌راستا نماید. هر اقتصادی که از این قوانین فاصله بگیرد رو به زوال و نابودی است.

در بخشی از کتاب بررسی عملکرد ۹ قانون بنیادین اقتصادی در اقتصاد ایران می‌خوانیم:

انحصار شرکت‌های دولتی

حمایت‌های بدون دلیل از تولید‌کنندگان داخلی مانند صنعت خودرو‌سازی در مقابل رقبای خارجی باعث انحصار در اقتصاد گشته و در نتیجه این انحصار موجب عدم کارایی و کاهش کیفیت و افزایش قیمت و در این مسیر و چرخه هر چقدر عدم کارایی این شرکت‌ها بیشتر نمود پیدا می‌کند درخواست حمایت بیشتری از دولت را طلب می‌نمایند.

بی‌ثباتی سیاست‌های اقتصادی

نبود برنامه توسعه چند ساله مدون، تعویض دولت‌ها و بی‌ثباتی در سیاست‌های اقتصادی باعث سردرگمی بنگاه برای تولید و عرضه شده است در نتیجه بنگاه‌ها برای جبران خسارت ناشی از تصمیم‌های آنی و بی‌ثباتی‌های اعمال شده موجودی انبار خود را افزایش می‌دهند تا بدین‌وسیله در مقابل تغییرات بازار، زیان خود را جبران نمایند. شاید مهم‌ترین عامل غیر‌اقتصادی شدن طرح‌های دولتی را کسری بودجه اعتبارات عمرانی عنوان کرد که در اثر کسری بودجه اتمام پروژه‌های در دست دولت به درازا کشیده و طولانی شدن انجام پروژه‌ها موجب غیر‌اقتصادی شدن طرح‌های عمرانی و اقتصادی می‌گردد.

کلمات کلیدی: اقتصاد ایران، قانون بنیادین اقتصاد، قانون بنیادین اقتصادی، اقتصاد چیست، اقتصاد روز، بازار اقتصاد، علم اقتصاد، اقتصاد ایران pdf، قانون بنیادین،

برای دانلود کتاب بررسی عملکرد ۹ قانون بنیادین اقتصادی در اقتصاد ایران و دسترسی سریع و کاملا رایگان به بیش از ۱۰،۰۰۰ هزار کتاب و کتاب صوتی دیگر اپلیکیشن کتاب سبز را، رایگان دانلود کنید.

کتابراه، دانلود کتاب الکترونیک و صوتی
مشاهده

دانلود رایگان کتاب با کتاب سبز

کتاب سبز بزرگترین مرجع رایگان دانلود کتاب الکترونیکی با بیش از ۱۰،۰۰۰ کتاب، کتاب صوتی و رمان است. با کتاب سبز در تمامی موضوعات مانند داستان و رمان، مجله، موفقیت و روانشناسی، تاریخی، کامپیوتر، علمی، دانشگاهی، کتاب صوتی و...کتاب برای دانلود قرار داده شده است. دانلود کتاب‌ها با فرمت PDF یا MP3 است. تمامی کتاب‌های موجود با در نظر گرفتن حقوق مولفان برای دانلود رایگان انتشار یافته‌اند. تمامی مولفان می‌توانند کتاب‌ها و مقالات با ارزش خود را برای انتشار رایگان به کتاب سبز ارسال کنند.