دسته‌بندی کتاب‌ها
آپلود کتاب

عضویت در خبرنامه

با عضویت در سایت آخرین کتاب‌ها را در ایمیل خود ببینید!

ایمیل شما:

دانلود کتاب کلزا، مطالب کمتر گفته شده

کانال تلگرام کتاب سبز
عضویت

معرفی کتاب کلزا، مطالب کمتر گفته شده

کتاب کلزا، مطالب کمتر گفته شده به معرفی و بررسی نکاتی درباره‌ی گیاه کلزا مانند نحوه‌ی آبیاری، کنترل آفات و انواع کودهای مناسب این گیاه می‌پردازد.

کلزا به دلیل داشتن اسید چرب مناسب توانایی جوانه زنی و رشد در دماهای پایین و سازگاری نسبتا خوب این گیاه با شرایط آب و هوایی مختلف امکان کشت در مناطق وسیعی از کشور را دارا است. این گیاه پر نیاز و کود‌پذیر است و در دوره رشدی خود مقدار قابل توجهی از عناصر خاک را برداشت می‌کند.

در بخشی از کتاب کلزا، مطالب کمتر گفته شده می‌خوانیم:

کمبود آب اصلی‌ترین عامل محدودکننده تولید در گیاهان زراعی به شمار می‌رود. کمبود آب و ریزش دانه در طول مدت برداشت و قبل از آن از مهم‌ترین عوامل کاهش محصول کلزا در ایران و مناطق خشک و نیمه خشک جهان می‌باشد. کلزا به کمبود رطوبت خاک به خصوص در دوره زایشی بسیار حساس است.

دوره گل‌دهی و مراحل اولیه نمو غلاف و دانه در کلزا از دیدگاه نیاز آبی مراحل بحرانی به حساب می‌آیند. تنش در مرحله گل‌دهی سبب کاهش ارتفاع، قطر طوقه، طول گل آذین، طول خورجین، وزن هر دانه، عملکرد دانه، روغن، فتوسنتز و افزایش درصد ریزش دانه می‌شود همچنین بر دانه‌بندی و میزان عملکرد دانه، روغن و فتوسنتز نیز تاثیر دارد.

بنابراین تامین آب کافی برای گیاه کلزا در مراحل گل‌دهی و پر شدن دانه‌ها، برای دستیابی به علمکرد بالا بسیار با اهمیت است. با توجه به اینکه در بسیاری از اراضی زراعی ایران وقوع کمبود آب با مراحل گل‌دهی و پر شدن دانه‌ها در کلزا همزمان است، شناسایی ارقام محتمل و مقاوم به خشکی کلزا، برای توسعه کشت دانه‌های روغنی در کشور، اهمیت ویژه‌ای دارد.

کلمات کلیدی: گیاه کلزا، گیاه شناسی کلزا، روش کاشت کلزا، مراحل رشد کلزا، کاشت داشت برداشت کلزا، آبیاری کلزا، زمان برداشت کلزا، روغن کلزا، خواص دانه کلزا، خواص گیاه کلزا، کلزا pdf،

برای دانلود کتاب کلزا، مطالب کمتر گفته شده و دسترسی سریع و کاملا رایگان به بیش از ۱۰،۰۰۰ هزار کتاب و کتاب صوتی دیگر اپلیکیشن کتاب سبز را، رایگان دانلود کنید.

کتابراه، دانلود کتاب الکترونیک و صوتی
مشاهده

دانلود رایگان کتاب با کتاب سبز

کتاب سبز بزرگترین مرجع رایگان دانلود کتاب الکترونیکی با بیش از ۱۰،۰۰۰ کتاب، کتاب صوتی و رمان است. با کتاب سبز در تمامی موضوعات مانند داستان و رمان، مجله، موفقیت و روانشناسی، تاریخی، کامپیوتر، علمی، دانشگاهی، کتاب صوتی و...کتاب برای دانلود قرار داده شده است. دانلود کتاب‌ها با فرمت PDF یا MP3 است. تمامی کتاب‌های موجود با در نظر گرفتن حقوق مولفان برای دانلود رایگان انتشار یافته‌اند. تمامی مولفان می‌توانند کتاب‌ها و مقالات با ارزش خود را برای انتشار رایگان به کتاب سبز ارسال کنند.