دسته‌بندی کتاب‌ها
آپلود کتاب

عضویت در خبرنامه

با عضویت در سایت آخرین کتاب‌ها را در ایمیل خود ببینید!

ایمیل شما:

دانلود کتاب بردار این ها را بنویس، آقا!

کانال تلگرام کتاب سبز
عضویت

معرفی کتاب بردار این ها را بنویس، آقا!

به حکم عشقِ به حقیقت بیاییم در سومّین سال از دهۀ دوّم قرن بیست و یکم میلادی «رُنسانسِ ایرانی» را،که اروپایی آن، با معنی «جنبش فرهنگی»، در قرن چهاردهم میلادی آغاز شد، با صداقت و شرفِ انسانی، در پیشگاه خدایِ پاکی و آزادی، آغاز کنیم و با همۀ احترامی که برای «میراث فرهنگی» خود قائل هستیم، این میراث را بررسی کنیم و بسنجیم و بشناسیم و ببینیم که گذشتگان ما چه بوده اند و چه فکرها و عقیده هایی داشته اند و امروز از آن فکرها و عقیده هاشان، کدام ها ارزشِ ثابت و همیشگی دارد و کدامها را گذشت زمان و پیشرفت فکری و علمی انسان بی اعتبار کرده است.
اگر گذشتگان ما، همه، از دیربازِ تاریخ تا همین دیروز که «در قید حیات» بودند، اوّلاً «به پاس خدمات نیک فرهنگی» شان، و ثانیاً به دلیل اینکه نیستند تا «پاسخگو باشند»، از هر گونه انتقاد مبرّی و معاف دانسته شوند، و «پشت سر مردگانی»، که «حُسن»هایی داشته اند، مطرح کردنِ «عیب»هاشان «از انصاف به دور» باشد، بنا بر این همۀ آنچه از دیر بازِ تاریخ تا همین دیروز بر سر ما آمده است، حقّ ما بوده است و ما نباید از هیچکس گله ای داشته باشیم، و خودمان هم باید از آیندگان انتظار داشته باشیم که در پرتو حسنهای ما به زندگانی ادامه بدهند و عیبهای ما را ندیده بگیرند و راه ما را دنبال کنند تا همچنان در نزد جهانیان ملّتی بزرگ و با تمدّن و فرهنگی کهن و درخشان شناخته شویم. عزّت و سربلندی امروز ما در نزد همۀ جهانیان گواه همین واقعیت بزرگ و عادتِ سنّتی است!
در اینجا به یک نکتۀ مهمّ اشاره ای می کنم و آن اینکه اگر فرضاً «من» (و نه هیچکس دیگر در سراسر جهان) در همۀ عمر به بزرگی و بی عیبیِ یک شخص معیّن اعتقاد داشته باشم و او برای من «قهرمان» شده باشد و ایمانِ من نسبت به او به درجۀ «پرستش» رسیده باشد، و ناگهان یکی بیاید و از او عیبهایی در پیش من بگذارد، دیگر توجّهی به دلیلهای منطقی این منتقد نشان نمی دهم، و بر او خشم می گیرم! چرا؟ نه به این دلیل که آن کس از قهرمانِ مورد ستایش و پرستشِ من عیب گرفته است، بلکه به این دلیل که اگر من دلیل های منطقی آن منتقد را بپذیرم، به ناآگاهی خود اعتراف کرده ام. بنا بر این تا آنجا که امکان داشته باشد، حرف این منتقد را «ناحقّ» می شمارم و صدای او را به نحوهای مختلف «ساکت» می کنم. (محمود کیانوش)

کلمات کلیدی: نقد آثار ادبی، دانلود مقاله پژوهشی ادبیات، دانلود pdf کتاب های محمود کیانوش، اندیشه های محمود کیانوش، عقاید انسان،

برای دانلود کتاب بردار این ها را بنویس، آقا! و دسترسی سریع و کاملا رایگان به بیش از ۱۰،۰۰۰ هزار کتاب و کتاب صوتی دیگر اپلیکیشن کتاب سبز را، رایگان دانلود کنید.

کتابراه، دانلود کتاب الکترونیک و صوتی
مشاهده

دانلود رایگان کتاب با کتاب سبز

کتاب سبز بزرگترین مرجع رایگان دانلود کتاب الکترونیکی با بیش از ۱۰،۰۰۰ کتاب، کتاب صوتی و رمان است. با کتاب سبز در تمامی موضوعات مانند داستان و رمان، مجله، موفقیت و روانشناسی، تاریخی، کامپیوتر، علمی، دانشگاهی، کتاب صوتی و...کتاب برای دانلود قرار داده شده است. دانلود کتاب‌ها با فرمت PDF یا MP3 است. تمامی کتاب‌های موجود با در نظر گرفتن حقوق مولفان برای دانلود رایگان انتشار یافته‌اند. تمامی مولفان می‌توانند کتاب‌ها و مقالات با ارزش خود را برای انتشار رایگان به کتاب سبز ارسال کنند.