دسته‌بندی کتاب‌ها
آپلود کتاب

عضویت در خبرنامه

با عضویت در سایت آخرین کتاب‌ها را در ایمیل خود ببینید!

ایمیل شما:

دانلود کتاب فرمالیس و مارکسیسم

کتاب‌های مرتبط

مشاهده همه »
کانال تلگرام کتاب سبز
عضویت

معرفی کتاب فرمالیس و مارکسیسم

کتاب فرمالیس و مارکسیسم نوشته‌ی تونی بنت، یکی از معدود منابعی است که هدف «فرمالیسم و مارکسیسم» را برخورد با فرمالیسم، خارج از محدود‌های صرفاً ادبی معرفی می‌کند و قصد آن دارد که در چارچوبی فراتر از روش‌های معمول این مکتب را بررسی کند.

با نگاهی به تاریخچۀ فرمالیسم روس به صراحت می‌توان مشاهده کرد که این مکتب نقدگرائی ادبی هم زمان هم از جانب جهان کمونیسم مورد بی توجهی قرار گرفت و هم به غلط تحت عنوان پدیده‌ای کمونیستی از سوی حاکمیت‌های جهان غرب با مخالفت رسمی روبرو شد. ولی واقعیت امر این بود که فرمالیسم اصولاً پدیده‌ای سیاسی نبوده، و حتی امروز نیز، بر خلاف اغلب مکاتب نقدگرائی مشکل می‌توان فرمالیسم را به یک حرکت سیاسی ویژ ه وابسته دانست. تلاش فرمالیسم در واقع رهانیدن نقدگرائی از سلطۀ برخی شیو ههای رایج بود. ولی در شرایطی که در روسیۀ پس از انقلاب همۀ پدیده‌های اجتماعی سیاسی تلقی می‌شدند، حاکمیت بلشویکی برای فرمالیسم نیز "جایگاه" سیاسی "مطلوب" را تعیین کرده، و در آغاز، همچون دیگر حاکمیت‌های تمامیت خواه و فراگیر، "دست دوستی" به جانب فرمالیسم دراز می‌کند. تلاش‌های عوامل "حزب" در جذب این متفکران به درون...

کلمات کلیدی: دانلود کتاب مارکسیسم، فرمالیسم، کتاب علوم سیاسی، کتاب های رشته علوم سیاسی، علوم سیاسی، دانلود کتاب سیاسی،

برای دانلود کتاب فرمالیس و مارکسیسم و دسترسی سریع و کاملا رایگان به بیش از ۱۰،۰۰۰ هزار کتاب و کتاب صوتی دیگر اپلیکیشن کتاب سبز را، رایگان دانلود کنید.

کتابراه، دانلود کتاب الکترونیک و صوتی
مشاهده

دانلود رایگان کتاب با کتاب سبز

کتاب سبز بزرگترین مرجع رایگان دانلود کتاب الکترونیکی با بیش از ۱۰،۰۰۰ کتاب، کتاب صوتی و رمان است. با کتاب سبز در تمامی موضوعات مانند داستان و رمان، مجله، موفقیت و روانشناسی، تاریخی، کامپیوتر، علمی، دانشگاهی، کتاب صوتی و...کتاب برای دانلود قرار داده شده است. دانلود کتاب‌ها با فرمت PDF یا MP3 است. تمامی کتاب‌های موجود با در نظر گرفتن حقوق مولفان برای دانلود رایگان انتشار یافته‌اند. تمامی مولفان می‌توانند کتاب‌ها و مقالات با ارزش خود را برای انتشار رایگان به کتاب سبز ارسال کنند.