دسته‌بندی کتاب‌ها
آپلود کتاب

عضویت در خبرنامه

با عضویت در سایت آخرین کتاب‌ها را در ایمیل خود ببینید!

ایمیل شما:

دانلود کتاب ۴۰ هفته بارداری سالم و بی‌دردسر

کانال تلگرام کتاب سبز
عضویت

معرفی کتاب ۴۰ هفته بارداری سالم و بی‌دردسر

کتاب ۴۰ هفته بارداری سالم و بی‌دردسر مرجعی کامل است که به شما کمک می‌کند تا از داشتن بارداری سالم و آغازی شگفت‌انگیز برای زندگی فرزندتان اطمینان یابید.

در بخشی از کتاب ۴۰ هفته بارداری سالم و بی‌دردسر می‌خوانیم:

وضعیت مادر در هفته بیست و سوم بارداری
دوران بارداری برای همه مادران تجارب یکسانی نخواهد داشت؛ زیرا هر فردی ممکن است علائم و نشانه‌های متفاوتی را تجربه کند و تغییرات بدن هر فرد با دیگری فرق خواهد داشت؛ بنابراین هیچ‌گاه نسخه دیگران را برای خود نپیچید و تنها طبق نظر پزشک خود عمل کنید. بیش‌ترین تغییر بدن مادر، تغییری است که در ظاهر بدن خود احساس می‌کند. به دلیل رشد روزانه جنین که در این روزها و در هفته بیست و سوم بارداری سرعت بیشتری پیدا می‌کند، شکم مادر روز به روز بزرگ‌تر می‌شود. تا این هفته وزن مادر به طور میانگین حدود ۵۷ کیلوگرم افزایش می‌یابد. علاوه بر تغییرات ظاهری مادر، اتفاقات مهم دیگری هم در بدن مادر اتفاق می‌افتد که عبارت‌اند از:

رشد رحم مادر در هفته بیست و سوم بارداری
با ورود مادر به هفته بیست و سوم بارداری، رحم تا حدی بزرگ شده است که شکم حدود ۴ سانتی‌متر بالا می‌آید. به علت این‌که بخش زیرین رحم مادر روی مثانه قرار گرفته است، با بزرگ شدن رحم فشار وارد بر مثانه افزایش می‌یابد. این اتفاق باعث چکه کردن ادرار می‌شود. نگران نباشید و هرگز خجالت نکشید زیرا این اتفاقات برای مادران باردار کاملا طبیعی است. نسبت به نشت مایعات حساس باشید؛ زیرا مایع آمنیوتیک یک مایع بی‌بو است و گاهی نشت می‌کند. اگر نشت مایعات از شما برای مدت طولانی ادامه پیدا کرد به پزشک مراجعه کنید.

تغییر حجم خون مادر در هفته بیست و سوم بارداری
در هفته بیست و سوم بارداری ممکن است دفعات بیشتری به سرویس بهداشتی مراجعه کنید. علت این تکرر ادرار شما افزایش حجم خون در بخش‌های پایین بدن‌تان می‌باشد. به طور کلی افزایش حجم خون در بدن مادران مادر می‌تواند باعث افزایش میزان ادرار و افزایش ترشحات واژینال شود؛ بنابراین در صورت نشت مایعات از بدن خود نگران نشوید. در صورتی که خون در ادرار زنان دیده شود و یا در قسمت پایین شکم خود احساس درد و ناراحتی کنند، لازم است حتما به پزشک مراجعه کنند.

رؤیا بافی مادران در هفته بیست و سوم بارداری
آیا شما هم با ورود به هفته بیست و سوم بارداری بیشتر رؤیابافی می‌کنید؟ نگران نباشید؛ این بخشی از تغییرات بامزه و تقریبا متداول سه ماهه دوم بارداری محسوب می‌شود. اکثر مادران باردار در این هفته از بارداری دچار نگرانی و رویاهایی عجیب و غریب در مورد نوزاد خود می‌شوند. معمولا در این هفته مادر موضوعات روزمره را در رویای خود نیز می‌بیند. یافته‌ها نشان می‌دهد که علت این رؤیابافی‌های مادر در هفته بیست و سوم بارداری فعالیت بیش از حد بخشی از مغز مادر که مرتبط با رؤیابافی است، می‌باشد.

کلمات کلیدی: بهداشت دوران بارداری، دوران بارداری، وضع حمل، زایمان سزارین، رشد جنین، مادر شدن، دوران بارداری هفته به هفته، عکس جنین یک ماهه در شکم مادر، مراحل رشد جنین انسان هفته به هفته، تغذیه هفته به هفته بارداری، وزن جنین هفته به هفته، راهنمای دوران بارداری، بارداری، حاملگی، دانلود کتاب زنان، زنان و زایمان، راهنمای مادران، آسایش در بارداری، شکل گیری جنین، سلامت روحی جنین، مراحل بارداری،

برای دانلود کتاب ۴۰ هفته بارداری سالم و بی‌دردسر و دسترسی سریع و کاملا رایگان به بیش از ۱۰،۰۰۰ هزار کتاب و کتاب صوتی دیگر اپلیکیشن کتاب سبز را، رایگان دانلود کنید.

کتابراه، دانلود کتاب الکترونیک و صوتی
مشاهده

دانلود رایگان کتاب با کتاب سبز

کتاب سبز بزرگترین مرجع رایگان دانلود کتاب الکترونیکی با بیش از ۱۰،۰۰۰ کتاب، کتاب صوتی و رمان است. با کتاب سبز در تمامی موضوعات مانند داستان و رمان، مجله، موفقیت و روانشناسی، تاریخی، کامپیوتر، علمی، دانشگاهی، کتاب صوتی و...کتاب برای دانلود قرار داده شده است. دانلود کتاب‌ها با فرمت PDF یا MP3 است. تمامی کتاب‌های موجود با در نظر گرفتن حقوق مولفان برای دانلود رایگان انتشار یافته‌اند. تمامی مولفان می‌توانند کتاب‌ها و مقالات با ارزش خود را برای انتشار رایگان به کتاب سبز ارسال کنند.