دسته‌بندی کتاب‌ها
آپلود کتاب

عضویت در خبرنامه

با عضویت در سایت آخرین کتاب‌ها را در ایمیل خود ببینید!

ایمیل شما:

دانلود کتاب کشاورزی آئروپونیک

کانال تلگرام کتاب سبز
عضویت

معرفی کتاب کشاورزی آئروپونیک

کتاب کشاورزی آیروپونیک (aeroponic) نوشته اسماعیل پورکاظم درباره‌ی پرورش گیاهان در محفظه‌ای از هوا (air) و محیطی سرشار از غبارات بسیار ریز محلول غذایی (mist) است بدون اینکه از خاک یا ماده غذایی متراکم و یا بستر دانه‌بندی (aggregate medium) موسوم به ژئوپونیک (geoponics) بهره گیرند.

واژه آیروپونیک دارای منشأ یونانی و شامل دو بخش است:

"aero" به معنی هوا (air)

"ponou" به معنی زحمت و تقلا (labour) است.

کشاورزی آیروپونیک با کشاورزی هیدروپونیک مرسوم و همچنین کشاورزی در شرایط کنترل شده و آزمایشگاهی (in-vitro) نظیر کشت بافت گیاهان (plant tissue culture) متفاوت است. آیروپونیک بر خلاف هیدروپونیک (hydroponics) که از آب به عنوان بستر رشد حاوی مواد ضروری معدنی جهت رشد پایدار بهره می‌گیرد، به صورتی طراحی شده است که نیازی به بستر رشد (growing medium) ندارد ولیکن به دلیل اینکه آب مصرفی در آیروپونیک حاوی عناصر غذایی گیاهان پرورشی است لذا گاهاً آیروپونیک را نوعی از کشاورزی هیدروپونیک محسوب می‌دارند.

کلمات کلیدی: محصولات کشاورزی، کشاورزی آیروپونیک، کشاورزی هیدروپونیک، aeroponic، پرورش گیاهان،

برای دانلود کتاب کشاورزی آئروپونیک و دسترسی سریع و کاملا رایگان به بیش از ۱۰،۰۰۰ هزار کتاب و کتاب صوتی دیگر اپلیکیشن کتاب سبز را، رایگان دانلود کنید.

کتابراه، دانلود کتاب الکترونیک و صوتی
مشاهده

دانلود رایگان کتاب با کتاب سبز

کتاب سبز بزرگترین مرجع رایگان دانلود کتاب الکترونیکی با بیش از ۱۰،۰۰۰ کتاب، کتاب صوتی و رمان است. با کتاب سبز در تمامی موضوعات مانند داستان و رمان، مجله، موفقیت و روانشناسی، تاریخی، کامپیوتر، علمی، دانشگاهی، کتاب صوتی و...کتاب برای دانلود قرار داده شده است. دانلود کتاب‌ها با فرمت PDF یا MP3 است. تمامی کتاب‌های موجود با در نظر گرفتن حقوق مولفان برای دانلود رایگان انتشار یافته‌اند. تمامی مولفان می‌توانند کتاب‌ها و مقالات با ارزش خود را برای انتشار رایگان به کتاب سبز ارسال کنند.