دسته‌بندی کتاب‌ها
آپلود کتاب

عضویت در خبرنامه

با عضویت در سایت آخرین کتاب‌ها را در ایمیل خود ببینید!

ایمیل شما:

دانلود کتاب احادیث امام صادق علیه السلام

کانال تلگرام کتاب سبز
عضویت

معرفی کتاب احادیث امام صادق علیه السلام

کتاب احادیث امام صادف(ع) توسط عزیز باقریار به صورت 5 قسمت گردآوری شده است. ابوعبدالله جعفر بن محمد صادق معروف به امام صادق یا امام جعفر صادق مشهور به رئیس مذهب جعفری و امام ششم شیعیان دوازده امامی و امام پنجم شیعیان اسماعیلی بعد از پدرش محمد باقر و قبل از پسرش موسی کاظم است. او از جانب پدر از نسل علی بن ابیطالب و از جانب مادرش ام‌فروه از نسل ابوبکر است. جعفر صادق در ۱۷ ربیع‌الاول ۸۳ هجری قمری در مدینه به دنیا آمد و در ۲۵ شوال ۱۴۸ هجری قمری در سن ۶۵ سالگی در مدینه توسط منصور دوانیقی، خلیفه عباسی مسموم شد. او بیشترین سال عمر را در میان یازده امام اول شیعیان داشته‌است. محل دفن وی کنار قبر پدرش در قبرستان بقیع شهر مدینه‌ است.

چندین حدیث از امام صادق به شرح زیر است:

امام صادق علیه‌السلام در بیان نصایح لقمان علیه‌السلام به پسرش: روزه‌ای بگیر که شهوتت را قطع کند و روزه‌ای نگیر که از نماز، بازت دارد؛ زیرا نماز، نزد خدا محبوب‌تر از روزه است.
امام صادق علیه السلام: تا زمانى که دو مسلمان با یکدیگر قهر باشند، ابلیس خوشحال است و هرگاه با هم دیدار )آشتی) کنند، زانوهایش به هم خورد و بندهایش از هم بگسلد و فریاد زند: اى واى بر من، هلاک شدم.
امام صادق علیه‌السلام: به خدا سوگند کسى که دنیا را دوست بدارد و سرپرستى غیر ما را بپذیرد خداوند را دوست ندارد.
امام صادق علیه‌السلام: آن‌که مردم از زبانش بترسند، در آتش است.

کلمات کلیدی: احادیث امامان، احادیث شیعیان، احادیث امام صادق، احادیث از امام صادق، احادیث کوتاه امام صادق،

برای دانلود کتاب احادیث امام صادق علیه السلام و دسترسی سریع و کاملا رایگان به بیش از ۱۰،۰۰۰ هزار کتاب و کتاب صوتی دیگر اپلیکیشن کتاب سبز را، رایگان دانلود کنید.

کتابراه، دانلود کتاب الکترونیک و صوتی
مشاهده

دانلود رایگان کتاب با کتاب سبز

کتاب سبز بزرگترین مرجع رایگان دانلود کتاب الکترونیکی با بیش از ۱۰،۰۰۰ کتاب، کتاب صوتی و رمان است. با کتاب سبز در تمامی موضوعات مانند داستان و رمان، مجله، موفقیت و روانشناسی، تاریخی، کامپیوتر، علمی، دانشگاهی، کتاب صوتی و...کتاب برای دانلود قرار داده شده است. دانلود کتاب‌ها با فرمت PDF یا MP3 است. تمامی کتاب‌های موجود با در نظر گرفتن حقوق مولفان برای دانلود رایگان انتشار یافته‌اند. تمامی مولفان می‌توانند کتاب‌ها و مقالات با ارزش خود را برای انتشار رایگان به کتاب سبز ارسال کنند.