دسته‌بندی کتاب‌ها
آپلود کتاب

عضویت در خبرنامه

با عضویت در سایت آخرین کتاب‌ها را در ایمیل خود ببینید!

ایمیل شما:

دانلود کتاب شیم؛ پسرک رها شده

کانال تلگرام کتاب سبز
عضویت

معرفی کتاب شیم؛ پسرک رها شده

کتاب حاضر با عنوان شیم؛ پسرک رها شده اثر کورنلیوس ماتیوس، که به تصاویر متعدد و مناسبی برای تفهیم فضای داستان آراسته شده است، می‌کوشد تا معضل کودکان رها شده و تأثیرپذیری آن‌ها از محیط‌های پرورش نامطلوب را برای کودکان و نوجوانان فارسی زبان بیان نماید.

معضل کودکان رها شده در قصّه‌ها:

یکی از مشکلات بسیار مهمّی که در اغلب کشورها به نحو دردناکی مشهود می‌باشد، این است که کودکان بی‌سرپرست و بدسرپرست در فضای خشن و بی‌رحم جامعه رها می‌گردند و چونکه کسی به حمایت از آن‌ها بر نمی‌خیزد، آن‌ها نیز به ناچار برای بقاء خویش دست به هر کاری می‌زنند. این قبیل کودکان معمولاً سواد کافی ندارند، از توانائی‌های فنّی صحیح بی بهره‌اند و فرهنگ و تربیت مناسبی نیافته‌اند لذا برای آیندۀ خود و جوامعی که در آن زندگی می‌کنند، بسیار مصیبت بار خواهند بود.

کودکانی که در پهنۀ سهمناک و دشوار زندگی بناچار درمانده و بی کس دست به دامان هر کسی که به آن‌ها لقمه نانی بدهد، سرپناهی برایشان فراهم سازد، لباسی به آن‌ها بپوشاند و اهمیتی به آن‌ها بدهد، می‌یازند آنگاه یقیناً تابع و مطیع آن‌ها نیز خواهند بود و بیشترین تأثیر را از آن‌ها خواهند پذیرفت.

در جوامعی که به این مسئله و معضل بزرگ اجتماعی بهاء کافی داده می‌شود، بر عهدۀ دولت‌ها و برخی سازمان‌های مردم نهاد (NGO) است که تربیت و نگهداری کودکان بی سرپرست و بدسرپرست را بر عهده بگیرند و بدینوسیله جامعۀ خودشان را از بسیاری معضلات مبتلابه آتی بیمه نمایند.

کلمات کلیدی: کتاب داستان کودک، کتاب کودک، دانلود کتاب داستان کودکان، داستان نوجوان، دانلود کتاب کودک، داستان بچگانه، داستان کودک، داستان برای نوجوانان، قصه های کودکان، کتاب داستان برای نوجوانان، دانلود کتاب داستان کودکانه برای اندروید، دانلود pdf کتاب داستان های کودکانه، دانلود کتاب داستان کودکان به صورت pdf، Sheem; The Forsaken Boy، Cornelius Mathews،

برای دانلود کتاب شیم؛ پسرک رها شده و دسترسی سریع و کاملا رایگان به بیش از ۱۰،۰۰۰ هزار کتاب و کتاب صوتی دیگر اپلیکیشن کتاب سبز را، رایگان دانلود کنید.

کتابراه، دانلود کتاب الکترونیک و صوتی
مشاهده

دانلود رایگان کتاب با کتاب سبز

کتاب سبز بزرگترین مرجع رایگان دانلود کتاب الکترونیکی با بیش از ۱۰،۰۰۰ کتاب، کتاب صوتی و رمان است. با کتاب سبز در تمامی موضوعات مانند داستان و رمان، مجله، موفقیت و روانشناسی، تاریخی، کامپیوتر، علمی، دانشگاهی، کتاب صوتی و...کتاب برای دانلود قرار داده شده است. دانلود کتاب‌ها با فرمت PDF یا MP3 است. تمامی کتاب‌های موجود با در نظر گرفتن حقوق مولفان برای دانلود رایگان انتشار یافته‌اند. تمامی مولفان می‌توانند کتاب‌ها و مقالات با ارزش خود را برای انتشار رایگان به کتاب سبز ارسال کنند.