دسته‌بندی کتاب‌ها
آپلود کتاب

عضویت در خبرنامه

با عضویت در سایت آخرین کتاب‌ها را در ایمیل خود ببینید!

ایمیل شما:

دانلود کتاب راز جاودانگی

کانال تلگرام کتاب سبز
عضویت

معرفی کتاب راز جاودانگی

کتاب راز جاودانگی به بررسی «وقف» و تأثیر آن بر زندگی انسان می‌پردازد. شروع این مبحث برمی‌گردد به قرن‌ها پیش! ممکن است تصور کنید این مسأله فقط در اسلام بوده است، اما‌ این‌گونه نیست. پیش از اسلام در کشورهای دیگر و سایر ادیان نیز چیزی شبیه وقف وجود داشته است. درست است که از لحاظ قوانین و احکام شرعی، فرق‌هایی میان آنچه اسلام از وقف می‌گوید و آنچه در جاهای دیگر است وجود دارد، اما آخر همه‌شان ختم می‌شود به یک چیز: جاودانگی!

در بخشی از کتاب راز جاودانگی می‌خوانیم:

حضرت علی (ع) با زحمت و تلاش خود، باغ و چشمه‌ای ایجاد می‌کرد و در اولین فرصت وقفش می‌کرد برای خدا. کدام یک از ما حاضریم به این سرعت، حاصل دست رنجمان را برای خدا بدهیم. ایشان خانه‌اش را نیز وقف کرد. حضرت زهرا باب و باقی فرزندان ایشان نیز وقف می‌کردند و اساسا وقف یکی از اعمالی است که در سیره اهل بیت عالی و شاگردان و نزدیکان به ایشان، به وفور یافت می‌شود.

روش وقف کردن اهل بیت باز هم برای همه ما درس است. رسول گرامی اسلام به و بعد از ایشان اهل بیت طلا از مشکل و مسأله به وقف می‌رسیدند؛ یعنی نگاه می‌کردند و مشکل را پیدا می‌کردند و سپس برای رفع آن، وقفی انجام می‌دادند که تا ابد برای حل آن مشکل خرج شود.

کلمات کلیدی: وقف چیست به زبان ساده، ثواب وقف، انواع وقف، ارکان وقف، روایات مربوط به وقف، آیات مربوط به وقف، حدیث در مورد وقف،

برای دانلود کتاب راز جاودانگی و دسترسی سریع و کاملا رایگان به بیش از ۱۰،۰۰۰ هزار کتاب و کتاب صوتی دیگر اپلیکیشن کتاب سبز را، رایگان دانلود کنید.

کتابراه، دانلود کتاب الکترونیک و صوتی
مشاهده

دانلود رایگان کتاب با کتاب سبز

کتاب سبز بزرگترین مرجع رایگان دانلود کتاب الکترونیکی با بیش از ۱۰،۰۰۰ کتاب، کتاب صوتی و رمان است. با کتاب سبز در تمامی موضوعات مانند داستان و رمان، مجله، موفقیت و روانشناسی، تاریخی، کامپیوتر، علمی، دانشگاهی، کتاب صوتی و...کتاب برای دانلود قرار داده شده است. دانلود کتاب‌ها با فرمت PDF یا MP3 است. تمامی کتاب‌های موجود با در نظر گرفتن حقوق مولفان برای دانلود رایگان انتشار یافته‌اند. تمامی مولفان می‌توانند کتاب‌ها و مقالات با ارزش خود را برای انتشار رایگان به کتاب سبز ارسال کنند.