دسته‌بندی کتاب‌ها
آپلود کتاب

عضویت در خبرنامه

با عضویت در سایت آخرین کتاب‌ها را در ایمیل خود ببینید!

ایمیل شما:

دانلود کتاب شناخت سازهای ارکستر سمفونیک (سازهای زهی آرشه‌ای) - جلد اول

کانال تلگرام کتاب سبز
عضویت

معرفی کتاب شناخت سازهای ارکستر سمفونیک (سازهای زهی آرشه‌ای) - جلد اول

کتاب شناخت سازهای ارکستر سمفونیک (سازهای زهی آرشه‌ای) - جلد اول به معرفی و بررسی سازهای زهی آرشه‌ای از جمله ویولن، ویولا، ویولن سل و کنترباس می‌پردازد.

تمام سازهای زهی آرشه‌ای، مانند یک خانواده واقعی، ویژگی‌های مشترک بسیاری دارند و ساختمان و خواص آکوستیکی مشابه، تکنیک‌های مشترک و نیز برخی مشکلات و خصوصیات ویژه در آن‌ها دیده می‌شوند. صرف نظر از اندازه هر ساز که آن‌ها را از یکدیگر متمایز می‌کند، ساختمان همه سازهای این خانواده شبیه به ساختمان ویولن است.

هر ساز از دو قسمت اصلی بدنه و دسته تشکیل شده است و معمولا هر دو قسمت از چوب ساخته می‌شوند. شکل کلی بدنه، به نحوی شبیه بدن انسان است. محل کشیدن آرشه روی سیم معمولا بین فضای خالی دسته و خرک است.

در بخشی از کتاب شناخت سازهای ارکستر سمفونیک می‌خوانیم:

ژته یا ریکو‌چت (jete (Fr) , ricochet (En:

اجرای ژته معمولا با آرشه راست است. در این اجرا یک سوم بالای آرشه روی سیم برش می‌کند و یک گروه دو تا شش نتی را به صدا در می‌آورد. ژته با حرکت آرشه چپ غیرقابل اجرا است. اگر تعداد نتها در یک آرشه بیشتر از معمول باشد اجرای ژته ممکن نیست. معمولا در ارکستر پیشنهاد می‌شود بیشتر از سه نت پرش‌دار در یک آرشه نباشد. البته نوازندگان خوب و توانا قادرند بیش از سه نت را نیز در یک آرشه اجرا کنند. از آن‌جا که آرشه‌های ویولن سل و کنترباس کوتاه‌ترند، سه و یا حداکثر چهار نت را اجرا می‌کنند.

کلمات کلیدی: موسیقی، دانلود کتاب موسیقی، دانلود کتاب ساز شناسی، دانلود کتاب شناخت ساز، سازهای ارکستر سمفونیک، ویولن، ویولا، ویولن سل، کنترباس، شناخت سازهای زهی آرشه‌ای، PDF کتاب سازهای زهی آرشه‌ای، کتاب موسیقی pdf،

برای دانلود کتاب شناخت سازهای ارکستر سمفونیک (سازهای زهی آرشه‌ای) - جلد اول و دسترسی سریع و کاملا رایگان به بیش از ۱۰،۰۰۰ هزار کتاب و کتاب صوتی دیگر اپلیکیشن کتاب سبز را، رایگان دانلود کنید.

کتابراه، دانلود کتاب الکترونیک و صوتی
مشاهده

دانلود رایگان کتاب با کتاب سبز

کتاب سبز بزرگترین مرجع رایگان دانلود کتاب الکترونیکی با بیش از ۱۰،۰۰۰ کتاب، کتاب صوتی و رمان است. با کتاب سبز در تمامی موضوعات مانند داستان و رمان، مجله، موفقیت و روانشناسی، تاریخی، کامپیوتر، علمی، دانشگاهی، کتاب صوتی و...کتاب برای دانلود قرار داده شده است. دانلود کتاب‌ها با فرمت PDF یا MP3 است. تمامی کتاب‌های موجود با در نظر گرفتن حقوق مولفان برای دانلود رایگان انتشار یافته‌اند. تمامی مولفان می‌توانند کتاب‌ها و مقالات با ارزش خود را برای انتشار رایگان به کتاب سبز ارسال کنند.