دسته‌بندی کتاب‌ها
آپلود کتاب

عضویت در خبرنامه

با عضویت در سایت آخرین کتاب‌ها را در ایمیل خود ببینید!

ایمیل شما:

دانلود کتاب کاربرد فناوری نانو

کانال تلگرام کتاب سبز
عضویت

معرفی کتاب کاربرد فناوری نانو

کتاب کاربرد فناوری نانو نوشته‌ی ایمان الیاسیان، فناوری نانو را از جهت مزایا و کاربردهای آن مورد بررسی قرار می‌دهد.نانو تکنولوژی می‌تواند به عنوان ادامه‌ی دانش کنونی به ابعاد نانو یا طرح‌ریزی دانش کنونی بر پایه‌هایی جدیدتر و امروزیتر باشد.

در بخشی از کتاب کاربرد فناوری نانو می‌خوانیم:

مواد در ابعاد ناتو رفتار متفاوتی دارند به عنوان نمونه نیروهای گرانش در ابعاد ماکرو برای ما قابل درک بوده اما این نیرو در ابعاد تاتو قابل صرف نظر کردن است. در دنیای نانو الکتریسیته ساکن از اهمیت بالایی برخوردار است. برای درک تأثیر فناوری نانو بر الکتریسیته ساکن، دو عدد لوله آزمایش را در نظر بگیرید که یکی را با توپ‌های یونولیتی بزرگ و دیگری را با توپ‌های یونولیتی کوچک پر می‌کنیم، هنگامی که لوله‌ها را با یک تکه پارچه نخی ماساژ میدهیم، دو نیرو خلاف یکدیگر عمل می‌کنند، نیروی گرانش توپ‌ها را رو به پایین کشیده و در انتهای لوله قرار می‌دهد اما نیروی الکتریسیته ساکن توپ‌ها را از یکدیگر دور کرده و سبب می‌شود تا آن‌ها در لوله به حالت معلق قرار بگیرند، نیروی الکتریسیته ساکن دارای تأثیر قدرتمندی بر روی توپ‌های کوچک است. اما این نیرو تأثیر بسیار کمی بر روی توپ‌های بزرگ‌تر دارد. دلیل این پدیده آن است که الکتریسیته ساکن بر روی سطح یا سطح خارجی توپ‌ها ایجاد می‌شود و در دنیای نانو مساحت سطح در واحد حجم بسیار بالا می‌باشد. نیروی الکتریسیته ساکن از اهمیت ویژه‌ای در دنیای نانو برخوردار می‌باشد.

 

 

 

کلمات کلیدی: کاربردهای نانو، فناوری نانو چیست، علم نانو، نانو تکنولوژی چیست+pdf، فناوری نانو در ایران، مثال برای فناوری نانو، مراحل فناوری نانو، کاربرد فناوری نانو، تحقیق فناوری نانو، مثال فناوری نانو، کاربرد نانو در صنعت، نانو چیست و چه کاربردهایی دارد، علم نانو، فناوری نانو، pdf نانو چیست، مقیاس نانو، مقاله در مورد نانو تکنولوژی، نانو، نانو تکنولوژی، دانلود pdf کاربرد فناوری نانو، دانلود رایگان کاربرد فناوری نانو، فناوری نانو،

برای دانلود کتاب کاربرد فناوری نانو و دسترسی سریع و کاملا رایگان به بیش از ۱۰،۰۰۰ هزار کتاب و کتاب صوتی دیگر اپلیکیشن کتاب سبز را، رایگان دانلود کنید.

کتابراه، دانلود کتاب الکترونیک و صوتی
مشاهده

دانلود رایگان کتاب با کتاب سبز

کتاب سبز بزرگترین مرجع رایگان دانلود کتاب الکترونیکی با بیش از ۱۰،۰۰۰ کتاب، کتاب صوتی و رمان است. با کتاب سبز در تمامی موضوعات مانند داستان و رمان، مجله، موفقیت و روانشناسی، تاریخی، کامپیوتر، علمی، دانشگاهی، کتاب صوتی و...کتاب برای دانلود قرار داده شده است. دانلود کتاب‌ها با فرمت PDF یا MP3 است. تمامی کتاب‌های موجود با در نظر گرفتن حقوق مولفان برای دانلود رایگان انتشار یافته‌اند. تمامی مولفان می‌توانند کتاب‌ها و مقالات با ارزش خود را برای انتشار رایگان به کتاب سبز ارسال کنند.