دسته‌بندی کتاب‌ها
آپلود کتاب

عضویت در خبرنامه

با عضویت در سایت آخرین کتاب‌ها را در ایمیل خود ببینید!

ایمیل شما:

دانلود کتاب یوگای خرد و فرزانگی - جلد اول

کانال تلگرام کتاب سبز
عضویت

معرفی کتاب یوگای خرد و فرزانگی - جلد اول

کتاب یوگای خرد و فرزانگی - جلد اول با هدف آشنایی با اصول جنانا یوگا براساس تعالیم سری سوامی شیواناندا ساراسواتی مبتنی بر فلسفی آدویتا ودانته (وحدت وجود) پایه‌ریزی شده و در دو جلد توسط مجتبی ولی بیگی و منوچهر البرزی گردآوری شده است.

آثار سوامی شیواناندا به دلایل بسیاری در دنیای یوگا حائز اهمیت است. می‌دانیم که یوگا به دو مکتب شمال و جنوب طبقه‌بندی می‌شود. هر کدام از این دو مکتب بر احیا ابعادی از هنر و دانش‌های ودایی و یوگا همت گماشته‌اند. یوگای شمال، بیشتر بر ابعاد انتزاعی و مطالعه ساحات لطیف نفس انسان پرداخته و مکتب یوگای جنوب تاکید بیشتری بر مطالعه‌ی اسرار جسم به عنوان زورق روان پرداخته است. در هر حال شکی نیست که این دو مکتب بزرگ موید هم و پشت و روی یک سکه‌اند. 

سوامی شیواناندا بی شک یکی از برجسته‌ترین چهره‌های مکتب یوگای شمال تلقی می‌شود و با تربیت شاگردان برجسته و نگارش بیش از چهارصد جلد کتاب در آموزه‌های یوگا و ودانتا نقشی پررنگ در احیا مکتب شمال و آموزه‌های یوگا دارد. در میان آثار سوامی جی آثاری را می‌یابیم که با دقت به مطالعه و آموزش فنون یوگا پرداخته‌اند و شاهد ترجمه و نشر برخی از آن آثار تاکنون به زبان فارسی بوده‌ایم. اما بسیاری از آثار ترجمه نشده ایشان به تحلیل ابعاد فلسفی و انتزاعی تفکر و خردورزی یوگا پرداخته است. اثر حاضر اولین ترجمه از آثار سوامی شیواناندا است که به فلسفه یوگا اختصاص دارد و به همت آقایان منوچهر البرزی و مجتبی ولی بیگی که عمر خود را وقف تمرین، پژوهش و آموزش یوگا کرده‌اند، گردآوری و ترجمه شده است.

در جلد اول، نخست مبانی و مفاهیم فلسفی پایه‌ی یوگای خرد و فرزانگی در بیست حکمت بیان می‌شود. جهت تأمل و تعمق بیشتری هر حکمت از سخنانی کوتاه، کلام‌های موجز و مجموعه‌ای سخنان پیاپی مرتبط با هم به صورت مختصر و مفید تشکیل شده است.

در بخشی از کتاب یوگای خرد و فرزانگی - جلد اول می‌خوانیم:

شیواناندا یوگایش را با عنوان یوگای ترکیبی نامید که حاصل ترکیب چهار نوع یوگا یعنی کارما یوگا، باکتی یوگا، جنانا یوگا و راجا یوگا بود و از طریق کارما یوگا (یوگای خدمت فداکارانه و بدون چشم داشت) جنانا یوگا (یوگای خرد و فرزانگی) وباکتی یوگا (یوگای عشق و سرسپردگی) به دنبال توسعه هماهنگ دست، سر و قلب آدمی بود؛ آن جا که جسم و جان آدمی دست به دست هم می‌دهند و سالک در مسیر خودشناسی گام برمی‌دارد.

کلمات کلیدی: جنانا یوگا، جنانا یوگا چیست، آدویتا ودانتا، کریا یوگا، حرکات کریا یوگا، تکنیک های کریا یوگا، کریا یوگا یوگاناندا، کتاب کریا یوگا یوگاناندا، کتاب آموزش کریا یوگا، یوگاناندا، کتاب های یوگاناندا، pdf یوگاناندا، دانلود کتاب های یوگاناندا، کتاب یوگاناندا رایگان، دانلود کتاب کریا یوگا، یوگا، دانلود رایگان کتاب یوگای خرد و فرزانگی جلد اول، دانلود پی دی اف کتاب یوگای خرد و فرزانگی جلد اول، دانلود pdf کتاب یوگای خرد و فرزانگی 1، کتاب یوگای خرد و فرزانگی 1 رایگان، باکتی یوگا، باکتی یوگا چیست، کتاب باکتی یوگا، آموزش باکتی یوگا، حرکات باکتی یوگا، کارما یوگا، کارما یوگا چیست، آموزش کارما یوگا، دانلود کتاب کارما یوگا، کتاب کارما یوگا، راجا یوگا، راجا یوگا کتاب، آموزش راجا یوگا، تعریف راجا یوگا، دانلود کتاب راجا یوگا، تمرینات راجا یوگا، حرکات راجا یوگا، ورزش راجا یوگا، راجا یوگا چیست،

برای دانلود کتاب یوگای خرد و فرزانگی - جلد اول و دسترسی سریع و کاملا رایگان به بیش از ۱۰،۰۰۰ هزار کتاب و کتاب صوتی دیگر اپلیکیشن کتاب سبز را، رایگان دانلود کنید.

کتابراه، دانلود کتاب الکترونیک و صوتی
مشاهده

دانلود رایگان کتاب با کتاب سبز

کتاب سبز بزرگترین مرجع رایگان دانلود کتاب الکترونیکی با بیش از ۱۰،۰۰۰ کتاب، کتاب صوتی و رمان است. با کتاب سبز در تمامی موضوعات مانند داستان و رمان، مجله، موفقیت و روانشناسی، تاریخی، کامپیوتر، علمی، دانشگاهی، کتاب صوتی و...کتاب برای دانلود قرار داده شده است. دانلود کتاب‌ها با فرمت PDF یا MP3 است. تمامی کتاب‌های موجود با در نظر گرفتن حقوق مولفان برای دانلود رایگان انتشار یافته‌اند. تمامی مولفان می‌توانند کتاب‌ها و مقالات با ارزش خود را برای انتشار رایگان به کتاب سبز ارسال کنند.