دسته‌بندی کتاب‌ها
آپلود کتاب

عضویت در خبرنامه

با عضویت در سایت آخرین کتاب‌ها را در ایمیل خود ببینید!

ایمیل شما:

دانلود کتاب مغز و اعصاب

کانال تلگرام کتاب سبز
عضویت

معرفی کتاب مغز و اعصاب

کتاب مغز و اعصاب از مجله ویستا به بررسی مواردی از جمله 12 روش ساده برای بررسی مغز، بیماری آلزایمر، درد میگرن و درمان آن و چند گام برای موفقیت در حفظ هوشیاری مغز می‌پردازد.

در بخشی از کتاب مغز و اعصاب می‌خوانیم:

هرساله نزدیک به 500 هزار آمریکایی به سکته مغزی دچار می‌شوند و تقریبا 150 هزار آنان جان می‌دهند. همین امر سکته مغزی را به سومین عامل مرگ و میر بعد از حمله قلبی و سرطان تبدیل کرده است. حدود 80 درصد تمام سکته‌های مغزی موقعی رخ می‌دهند که لخته‌ای، جریان خون را به مغز مسدود کند. بسیاری از این لخته‌ها در شریانی تشکیل می‌شوند که قبلا بر اثر تصلب شرایین باریک شده باشد خواه در خود مغز یا متداول‌تر از آن در شریان کاروتیدی واقع در گردن. 20 درصد باقیمانده عبارتند از سکته مغزی خون‌ریزی‌دهنده که طی آن خون‌ریزی در مغز صورت می‌گیرد، همچون خونی که از رگ پاره شده یا زخم شدید سر جاری می‌شود. سکته‌های مغزی خون‌ریز، که احتمالا کشنده‌تر از سکته‌های ناشی از لخته می‌باشند در افرادی که دارای پرفشاری خون می‌باشند، شایع‌تر است.

در سال 1999، از 167 هزار و 366 بیمار سکته مغزی آمریکا، 80 هزار و 589 نفر پیش از ورود به بخش فوریت‌های پزشکی درگذشتند. مرکز مهار و پیشگیری امراض (سی دی سی) در اطلاعیه‌ای اعلام داشته که نیمی از افراد مبتلا به سکته مغزی، در راه بیمارستان جان می‌سپارند. نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد که مردم آمریکا عموما از این 5 علامت هشدارگونه متداول سکته مغزی بی‌اطلاع هستند. درمان فوری، حیاتی است، ولو اگر نشانه‌ها ناپدید شوند. مثل مورد سکته، حمله زودگذر مغزی ناشی از کم‌خونی بافت‌های مغزی (تی آی ای)، یک سرآغاز معمولی برای سکته مغزی کامل شمرده می‌شود. ممکن است درمان فوری، نجات‌بخش باشد و احتمالا آسیب دائمی را که شامل حرکت، گفتار، بینایی و نقش روانی لطمه دیده است، به حداقل برساند.

کلمات کلیدی: مغز و اعصاب، مغز و اعصاب چیست، تحقیق در مورد مغز و اعصاب، pdf مغز و اعصاب، آناتومی مغز و اعصاب، کتاب دانش مغز pdf، بیماری های مغز و اعصاب، بیماری های مغز و اعصاب pdf، شایع ترین بیماری های مغز و اعصاب، بیماری های مغزی خطرناک، بیماری های دستگاه عصبی، آلزایمر، میگرن، صرع، آسیب نخاعی، سکته مغزی، بیماری ام اس،

برای دانلود کتاب مغز و اعصاب و دسترسی سریع و کاملا رایگان به بیش از ۱۰،۰۰۰ هزار کتاب و کتاب صوتی دیگر اپلیکیشن کتاب سبز را، رایگان دانلود کنید.

کتابراه، دانلود کتاب الکترونیک و صوتی
مشاهده

دانلود رایگان کتاب با کتاب سبز

کتاب سبز بزرگترین مرجع رایگان دانلود کتاب الکترونیکی با بیش از ۱۰،۰۰۰ کتاب، کتاب صوتی و رمان است. با کتاب سبز در تمامی موضوعات مانند داستان و رمان، مجله، موفقیت و روانشناسی، تاریخی، کامپیوتر، علمی، دانشگاهی، کتاب صوتی و...کتاب برای دانلود قرار داده شده است. دانلود کتاب‌ها با فرمت PDF یا MP3 است. تمامی کتاب‌های موجود با در نظر گرفتن حقوق مولفان برای دانلود رایگان انتشار یافته‌اند. تمامی مولفان می‌توانند کتاب‌ها و مقالات با ارزش خود را برای انتشار رایگان به کتاب سبز ارسال کنند.