دسته‌بندی کتاب‌ها
آپلود کتاب

عضویت در خبرنامه

با عضویت در سایت آخرین کتاب‌ها را در ایمیل خود ببینید!

ایمیل شما:

دانلود کتاب احادیث قدسی

کانال تلگرام کتاب سبز
عضویت

معرفی کتاب احادیث قدسی

کتاب احادیث قدسی که به قلم محمد تقی مصباح یزدی نوشته شده است و عزیز باقریار آن را ویرایش کرده است. حدیث، در اصطلاح مسلمانان به سخنان پیامبران گفته می‌شود. شیعیان به سخنان اهل‌بیت نیز حدیث می‌گویند. در اصطلاح دانشمندان علم حدیث، به کلامی که حاکی از کردار یا تقریر معصوم است، حدیث و گاه خبر یا روایت گفته می‌شود. شیعیان معتقدند: حدیث، به دلیل انتساب آن به معصوم و وحیانی بودن محتوای آن، حجت بوده و می‌تواند مبنای عمل قرار گیرد.

در قسمتی از کتاب احادیث قدسی می‌خوانید:

خدای تعالی وحی نمود بر حضرت داود (ع) که: اى داود! من پنج چیزش را در پنج چیز قرار داده‌ام، ولى مردم آن‌ها را در پنج چیز دیگر می‌جویند و نمی‌یابند.
علم حقیقی را در گرسنگى و تلَش و کوشش قرار داده‌ام، ولى مردم آن را در سیرى و راحتى می‌جویند و نمی‌یابند.
عزت را در اطاعت از خودم نهاده‌ام ولى مردم آن را در خدمت به سلَطین طلب می‌کنند و نمی‌یابند.
بی‌نیازی را در قناعت قرار داده‌ام، ولى مردم آن را در مال زیاد می‌جویند و نمی‌یابند.
رضایت خودم را در نارضایتى نفس نهاده‌ام، ولى مردم آن را در رضایت نفس طلب می‌کنند و نمی‌یابند.
و راحتى و آسایش را در بهشت قرار داده‌ام، امّا مردم آن را در دنیا می‌جویند و نمی‌یابند.

کلمات کلیدی: احادیث شیعیان، دانلود حدیث قدسی، متن احادیث قدسی، حدیث قدسی، کلیات حدیث قدسی، کلیات احادیث قدسی، دانلود کتاب حدیث،

برای دانلود کتاب احادیث قدسی و دسترسی سریع و کاملا رایگان به بیش از ۱۰،۰۰۰ هزار کتاب و کتاب صوتی دیگر اپلیکیشن کتاب سبز را، رایگان دانلود کنید.

کتابراه، دانلود کتاب الکترونیک و صوتی
مشاهده

دانلود رایگان کتاب با کتاب سبز

کتاب سبز بزرگترین مرجع رایگان دانلود کتاب الکترونیکی با بیش از ۱۰،۰۰۰ کتاب، کتاب صوتی و رمان است. با کتاب سبز در تمامی موضوعات مانند داستان و رمان، مجله، موفقیت و روانشناسی، تاریخی، کامپیوتر، علمی، دانشگاهی، کتاب صوتی و...کتاب برای دانلود قرار داده شده است. دانلود کتاب‌ها با فرمت PDF یا MP3 است. تمامی کتاب‌های موجود با در نظر گرفتن حقوق مولفان برای دانلود رایگان انتشار یافته‌اند. تمامی مولفان می‌توانند کتاب‌ها و مقالات با ارزش خود را برای انتشار رایگان به کتاب سبز ارسال کنند.