دسته‌بندی کتاب‌ها
آپلود کتاب

دانلود رایگان PDF کتاب بازشناسی هویت اسلامی ایرانی

کانال تلگرام کتاب سبز
عضویت

معرفی کتاب بازشناسی هویت اسلامی ایرانی

کتاب بازشناسی هویت ایرانی - اسلامی جلد 27 از مجموعه آثار مرحوم دکتر علی شریعتی را در برمی‌گیرد.

تمدن ایران به گفته‌ی دوست و دشمن شامل دو بخش است، قبل از اسلام در ایران باستان و پس از اسلام، هر کسی که منکر این دو شود نه ایران را شناخته است و نه اسلام را!
دانشمندان فراوانی را ایران به اسلام تقدیم کرده است از جمله: فارابی، ابن سینا، سهروردی، امام محمد غزالی، خواجه نصیرالدین طوسی، خیام، ملاصدرا، غیاث الدین جمشید کاشانی، ابوریحان بیرونی، ابن هیثم و بسیاری دیگر که هم اکنون نیز فخر ایران و هر ایرانی هستند.

ما نیز باید با دیدی معتدل هر دوی این قسمت تمدن ایران را بشناسیم و با دیده‌ای منصفانه و بدون ستیز و تعصب‌های رایج تاریخ را بخوانیم و هویت خود را بشناسیم و برای امروزمان توشه برداریم.
دکتر علی شریعتی نیز کوشیده است در این کتاب این هویت را باز شناساند و عوامل از یاد بردن آن را اشاره کند و جلوی غرب‌زدگی و غرب‌‌زدگی مفرط را بگیرد.

کلمات کلیدی: دانلود کتاب دکتر شریعتی، دکتر علی شریعتی، سخنان شریعتی، کتاب شریعتی، تشیع علوی، اسلام در ایران، تاریخ اسلام در ایران، ایران قبل از اسلام، هویت ایرانی، دانلود مجموعه اثار دکتر علی شریعتی،

برای دسترسی قانونی و آسان به بیش از ۵۰،۰۰۰ کتاب الکترونیک و کتاب صوتی فارسی اپلیکیشن کتابراه را، رایگان نصب کنید.

کتابراه، دانلود کتاب الکترونیک و صوتی
مشاهده

دانلود رایگان کتاب با کتاب سبز

کتاب سبز بزرگترین مرجع رایگان دانلود کتاب الکترونیکی با بیش از ۱۰،۰۰۰ کتاب، کتاب صوتی و رمان است. با کتاب سبز در تمامی موضوعات مانند داستان و رمان، مجله، موفقیت و روانشناسی، تاریخی، کامپیوتر، علمی، دانشگاهی، کتاب صوتی و...کتاب برای دانلود قرار داده شده است. دانلود کتاب‌ها با فرمت PDF یا MP3 است. تمامی کتاب‌های موجود با در نظر گرفتن حقوق مولفان برای دانلود رایگان انتشار یافته‌اند. تمامی مولفان می‌توانند کتاب‌ها و مقالات با ارزش خود را برای انتشار رایگان به کتاب سبز ارسال کنند.