دسته‌بندی کتاب‌ها
آپلود کتاب

عضویت در خبرنامه

با عضویت در سایت آخرین کتاب‌ها را در ایمیل خود ببینید!

ایمیل شما:

دانلود کتاب مصلح جهانی و مهدی موعود از دیدگاه شیعه و اهل سنت

کانال تلگرام کتاب سبز
عضویت

معرفی کتاب مصلح جهانی و مهدی موعود از دیدگاه شیعه و اهل سنت

کتاب مصلح جهانی و مهدی موعود از دیدگاه شیعه و اهل سنت نوشته‌ی سید هادی خسروشاهی، شیخ عبدالمحسن العباد و ابوالاعلی مودودی به مباحثی همچون طول عمر امام زمان (عج)، علائم ظهور، فوتوریسم و ... می‌پردازد.

کتاب حاضر شامل پنج فصل و دو مقدمه است. مقدمه اول درباره معرفی کتاب و چگونگی تألیف و ترجمه مباحث آن است و به سه نکته اساسی اشاره دارد. نکته اول به «بررسی موضوع «طول عمر امام زمان (عج)» با معیارها و مقیاس‌های متداول می‌پردازد و نکته دوم «برداشت غیر صحیح حافظ ابن کثیر شافعی در مورد سرداب سامرا» را بیان می‌کند و نکته سوم به «تحریف گفته‌های امام خمینی (ره) درباره مهدی موعود (عج)» مربوط می‌شود که با توجه به این که اصل کتاب در داخل و خارج، مورد توجه اهل سنت قرار خواهد گرفت، اثر حاضر، اشاره‌ای کوتاه و مستند به هر سه موضوع کرده و به روشن گری دست زده است. 

مقدمه دوم کتاب، به معرفی 50 کتاب جدید درباره «مساله مهدی (عج)» و «علائم ظهور» می‌پردازد که در یک سفر کوتاه زیارتی، تهیه شده است. «مصلح بزرگ و جهانی»، عنوان نخستین فصل این کتاب است که به مساله «فوتوریسم» یعنی اعتقاد به دوره آخرالزمان و انتظار ظهور منجی غیبی و مصلح جهانی و بزرگ می‌پردازد. این موضوع، از جمله مسائلی است که در اصول عقاید شیعیان، جایگاه مهمی دارد. 

عنوان فصل دوم کتاب «مصلح جهانی، مهدی موعود (عج)» نام دارد. اسلام که آخرین و کامل‌ترین ادیان آسمانی است، برای مساله مهدی موعود (عج)، اهمیت خاصی قائل شده و بیشتر از ادیان و مذاهب دیگر، آن را تبیین و تشریح کرده است. 
فصل سوم به «دیدگاه اهل سنت درباره مهدی منتظر (عج)» می‌پردازد. در بخشی از این فصل آمده است: «مساله مهدی موعود (عج)، از جمله مسائلی است که ارتباط ریشه‌ای با اصول اعتقادی اسلامی دارد. اندیشمندان و پژوهشگران طراز اول مسلمان، از فرقه‌ها و مذاهب گوناگون در گذشته‌های دور، با استناد به روایات و احادیث منقول از پیامبر (ص)، به بحث و بررسی چگونگی این مساله پرداخته و آن را مورد توجه ویژه قرار داده‌اند. اگر امروز محققان مسلمان به آثار و نوشته‌های پیشینیان اهل سنت درباره این مساله رجوع کنند، به خوبی در می‌یابند که این مساله پیش از آن که مربوط به «مذهب شیعه» باشد، یک مساله عام اسلامی است.» 

«توضیح درباره احادیث مهدی (عج)» عنوان فصل چهارم این اثر است که به حادثه محرم سال 1400 هجری قمری و اشغال مسجدالحرام، توسط گروهی به فرماندهی «جهیمان» اشاره می‌کند و ضمن رد حرکت آنها، به پاره‌ای از پرسش‌های منکران که آیا احادیث پیامبر (ص) در باره حضرت مهدی (عج) و ظهور وی در آخرالزمان صحت دارد یا نه، پاسخ داده است. 

عنوان آخر این کتاب، «احیاگر جهانی یا مهدی منتظر (عج)» نوشته «استاد سیدابوالاعلی مودودی» است که در این چاپ به کتاب اضافه شده و به مباحثی نظیر؛ امام مهدی (عج)، نشانه‌های مهدی و جایگاه او در دین، مساله مهدی و پژوهشی درباره حدیث رجال می‌پردازد. در انتهای کتاب، دو پیوست؛ «زندگی ابدی و قدرت الهی» و «مساله مهدی در کنفرانس اندیشه اسلامی» آورده شده است. منابع بحث‌ها و ترجمه‌ها، عنوان آخر کتاب را تشکیل می‌دهد که دربردارنده عکس‌های منابع کتاب است.

در بخشی از کتاب مصلح جهانی و مهدی موعود از دیدگاه شیعه و اهل سنت می‌خوانیم:

در رابطه با طول عمر امام زمان، علمای متقدم و متأخر، بحث‌های گوناگونی از دیدگاه‌های مختلف مطرح ساخته اند، ولی تکیه بر یک اصل اساسی به نظر می‌رسد که ما را از هر نوع استدلالی بی نیاز سازد... این اصل اساسی در رابطه با مسئله ظهور مهدی (علیه السلام) و دیگر علائم آخر زمان، مانند: خروج دجال، نزول مسیح (علیه السلام) و غیره، مورد استناد و تأکید «شیخ عبدالمحسن العباده قرار گرفته و آن مسئله «ایمان به غیب» است... شیخ عبدالمحسن در پاسخ مخالفان یا منکرین، بحق می‌گوید: مفهوم واقعی ایمان به غیب، مستلزم آن است که ما آنچه را که از پیامبر اکرم (صلی الله علیه وآله) نقل شده است، بپذیریم، وگرنه در صحت ایمان خود باید شک داشته باشیم... . .

کلمات کلیدی: آخرالزمان، نشانه های ظهور، ظهور امام زمان، حدیث ظهور، دیدگاه های شیعه و سنی، مصلح جهانی، اهل سنت، امام زمان، حضرت مهدی، آیات آخرالزمان در قرآن، حوادث آخرالزمان در قرآن، فوتوریسم، علائم ظهور و آخرالزمان، حوادث آخرالزمان و علائم ظهور، مصلح جهانی یعنی چه، فوتوریسم در اسلام، آخرالزمان در قرآن، نشانه های آخرالزمان در قرآن، طول عمر امام زمان، علائم ظهور،

برای دانلود کتاب مصلح جهانی و مهدی موعود از دیدگاه شیعه و اهل سنت و دسترسی سریع و کاملا رایگان به بیش از ۱۰،۰۰۰ هزار کتاب و کتاب صوتی دیگر اپلیکیشن کتاب سبز را، رایگان دانلود کنید.

کتابراه، دانلود کتاب الکترونیک و صوتی
مشاهده

دانلود رایگان کتاب با کتاب سبز

کتاب سبز بزرگترین مرجع رایگان دانلود کتاب الکترونیکی با بیش از ۱۰،۰۰۰ کتاب، کتاب صوتی و رمان است. با کتاب سبز در تمامی موضوعات مانند داستان و رمان، مجله، موفقیت و روانشناسی، تاریخی، کامپیوتر، علمی، دانشگاهی، کتاب صوتی و...کتاب برای دانلود قرار داده شده است. دانلود کتاب‌ها با فرمت PDF یا MP3 است. تمامی کتاب‌های موجود با در نظر گرفتن حقوق مولفان برای دانلود رایگان انتشار یافته‌اند. تمامی مولفان می‌توانند کتاب‌ها و مقالات با ارزش خود را برای انتشار رایگان به کتاب سبز ارسال کنند.