دسته‌بندی کتاب‌ها
آپلود کتاب

عضویت در خبرنامه

با عضویت در سایت آخرین کتاب‌ها را در ایمیل خود ببینید!

ایمیل شما:

دانلود کتاب درآمدی بر ذکر و دعا از دیدگاه شمس و مولانا

کانال تلگرام کتاب سبز
عضویت

معرفی کتاب درآمدی بر ذکر و دعا از دیدگاه شمس و مولانا

کتاب درآمدی بر ذکر و دعا از دیدگاه شمس و مولانا نوشته‌ی محمد خدادادی، رئوس نظریات این بزرگان را به جویندگان راه حقیقت و نو سالکان وادی عشق معرفی می‌نماید.

شمس ‌الدّین محمّد تبریزی و مرید یکرنگ او، مولانا جلال ‌الدّین محمّد مولوی، از زمرۀ عارفان و اولیایی هستند که پس از آنکه در حق‌تعالی فانی گشته و موصوف به صفات او شده ‌اند، از روی عشق و محبّتی که به ذات سرمدی حضرت دوست یافته‌اند، سخنانی از سر شور و شعور در فواید، آداب، شرایط و چگونگی ذکر و دعا بیان فرموده‌‌اند که در این کتاب به صورت بسیار کوتاه، نگاهی اجمالی به این نظریات پرداخته می‌شود.

در بخشی از کتاب درآمدی بر ذکر و دعا از دیدگاه شمس و مولانا می‌خوانیم:

مسألۀ ذکر و یاد حق‌ تعالی، از جمله مسائلی است که از ابتدای خلقت و شروع عشق‌بازی خداوند با مخلوقات، وجود داشته است و هر پیامبری که از جانب حضرت دوست، به سوی آفریدگان فرستاده شده، یکی از اساسی‌ترین و مهم‌ترین تعلیماتش، به پا داشتن مناجات، نیایش و یادکرد حضرت حق بوده است.

کلمات کلیدی: دعا در ادبیات، ذکر در ادبیات، شعر فارسی، دعا چیست، فلسفه دعا چیست، معنی دعا چیست، اقسام ذکر،

برای دانلود کتاب درآمدی بر ذکر و دعا از دیدگاه شمس و مولانا و دسترسی سریع و کاملا رایگان به بیش از ۱۰،۰۰۰ هزار کتاب و کتاب صوتی دیگر اپلیکیشن کتاب سبز را، رایگان دانلود کنید.

کتابراه، دانلود کتاب الکترونیک و صوتی
مشاهده

دانلود رایگان کتاب با کتاب سبز

کتاب سبز بزرگترین مرجع رایگان دانلود کتاب الکترونیکی با بیش از ۱۰،۰۰۰ کتاب، کتاب صوتی و رمان است. با کتاب سبز در تمامی موضوعات مانند داستان و رمان، مجله، موفقیت و روانشناسی، تاریخی، کامپیوتر، علمی، دانشگاهی، کتاب صوتی و...کتاب برای دانلود قرار داده شده است. دانلود کتاب‌ها با فرمت PDF یا MP3 است. تمامی کتاب‌های موجود با در نظر گرفتن حقوق مولفان برای دانلود رایگان انتشار یافته‌اند. تمامی مولفان می‌توانند کتاب‌ها و مقالات با ارزش خود را برای انتشار رایگان به کتاب سبز ارسال کنند.