دسته‌بندی کتاب‌ها
آپلود کتاب

عضویت در خبرنامه

با عضویت در سایت آخرین کتاب‌ها را در ایمیل خود ببینید!

ایمیل شما:

دانلود کتاب آلبوم عکس‌ها و نقاشی‌های سهراب سپهری

کانال تلگرام کتاب سبز
عضویت

معرفی کتاب آلبوم عکس‌ها و نقاشی‌های سهراب سپهری

کتاب آلبوم عکس‌ها و نقاشی‌های سهراب سپهری گردآوری شده توسط محمود یونسی مجموعه‌ای از آثار هنری این شاعر محبوب به همراه متن کامل شعر مسافر اوست.

سهراب سپهری متولد ۱۳۰۷ در شهر کاشان است. شهرت سهراب سپهری به خاطر اشعارش است و بیشتر به عنوان شاعر شناخته می‌شود. او در زمینه نقاشی و نویسندگی نیز فعالیت کرده است.

سپهری از مشهورترین شعرای معاصر ایرانی است و شعرهایش به زبان‌های خارجی بسیاری از جمله انگلیسی، فرانسوی، اسپانیایی، ایتالیایی و … ترجمه شده است. وی در یکم اردیبهشت ماه ۱۳۵۹ در شهر تهران درگذشت.

در بخشی از کتاب آلبوم عکس‌ها و نقاشی‌های سهراب سپهری می‌خوانیم:

دلم عجیب گرفته است
«خیال خواب ندارم
کنار پنجره رفت
و روی صندلی نرم پارچه‌ای
نشست
هنوز در سفر»
خیال می‌کنم
در آب‌های جهان قایقی است
و من - مسافر قایق - هزارها سال است
سرود زنده‌ی دریانوردهای کهن را
به گوش روزنه‌های فصول می‌خوانم
و پیش می‌رانم
مرا سفر به کجا می‌برد؟
کجا نشان قدم، ناتمام خواهد ماند
و بند کفش
به انگشت‌های نرم فراغت
گشوده خواهد شد؟
کجاست جای رسیدن، و پهن کردن یک فرش
و بی‌خیال نشستن
و گوش دادن به
صدای شستن یک ظرف زیر شیر مجاور؟

کلمات کلیدی: تابلوهای نقاشی سهراب سپهری، سبک نقاشی های سهراب سپهری، دانلود نقاشی های سهراب سپهری، درختان سهراب سپهری، دانلود شعر مسافر، نقاشی سهراب سپهری، عکس سهراب سپهری، عکس های سهراب سپهری، آلبوم عکس سهراب سپهری، سهراب سپهری، آثار سهراب سپهری، شعر سهراب سپهری، شعر مسافر سهراب سپهری،

برای دانلود کتاب آلبوم عکس‌ها و نقاشی‌های سهراب سپهری و دسترسی سریع و کاملا رایگان به بیش از ۱۰،۰۰۰ هزار کتاب و کتاب صوتی دیگر اپلیکیشن کتاب سبز را، رایگان دانلود کنید.

کتابراه، دانلود کتاب الکترونیک و صوتی
مشاهده

دانلود رایگان کتاب با کتاب سبز

کتاب سبز بزرگترین مرجع رایگان دانلود کتاب الکترونیکی با بیش از ۱۰،۰۰۰ کتاب، کتاب صوتی و رمان است. با کتاب سبز در تمامی موضوعات مانند داستان و رمان، مجله، موفقیت و روانشناسی، تاریخی، کامپیوتر، علمی، دانشگاهی، کتاب صوتی و...کتاب برای دانلود قرار داده شده است. دانلود کتاب‌ها با فرمت PDF یا MP3 است. تمامی کتاب‌های موجود با در نظر گرفتن حقوق مولفان برای دانلود رایگان انتشار یافته‌اند. تمامی مولفان می‌توانند کتاب‌ها و مقالات با ارزش خود را برای انتشار رایگان به کتاب سبز ارسال کنند.