دسته‌بندی کتاب‌ها
آپلود کتاب

عضویت در خبرنامه

با عضویت در سایت آخرین کتاب‌ها را در ایمیل خود ببینید!

ایمیل شما:

دانلود کتاب رساله شهاب ثاقب

کانال تلگرام کتاب سبز
عضویت

معرفی کتاب رساله شهاب ثاقب

کتاب رساله شهاب ثاقب به قلم سینا صابری کوتاه سخنی است در رساله‌ای موسوم به «شهاب ثاقب» اثر ملا فتح‌الله شوشتری متخلص به «وفایی» و موضوع اصلی آن نقد و بررسی چگونگی امور خارق‌العاده تکوینی که بخشی از عرفان عملی در نزد اهلش به شمار می‌رود، است.

در بخشی از کتاب رساله شهاب ثاقب می‌خوانیم:

همین قدر مقدمه کافی است از برای مطلب کفری که در نظر است و آن این است که هرگاه بخواهم یک نفر کافر یهودی یا مسلمان متقی - هر کدام باشد فرقی نمی‌کند، زیرا که این مطلب دخلی به کفر و ایمان ندارد - غرض آن یهودی را اولا مزاجش را عادت می‌دهم به تقلیل غذا تا چهل روز و تدریجا غذای او را کم می‌کنم به حد مخصوصی که خود می‌دانم بعد از آن چهل روز دیگر او را پرهیز می‌دهم از خوردن حیوانی تا آن‌که جمیع مضافات و منسوبات نفس ناطقه او که حجاب است به این سبب ضعیف و رقیق گردد و از کدورات نفسانیه و طبیعته و مادیه به‌کلی تصفیه شود و از ابتدای امر به او تعلیم می‌کنم که ذکری بخواند و او را لیلا و نهارا مشغول به آن ذکر می‌کنم؛ کارش به جایی می‌رسد که حتی در خواب می‌خواند و اگر کسی پهلوی او باشد می‌شود و لازم نیست که آن ذکر اسمی از «اسماء الله» و اسماء شریفه باشد هر چه باشد فرقی نمی‌کند «یا عمر» باشد یا آن‌که «یا علی» باشد هر چیزی که باشد مقصود نه خود آن ذکر است بلکه مقصود اشتغال اوست به یک چیزی که از آن چیز آنی و زمانی خیال خود را خارج نکنند تا آن‌که رفته رفته خیال از همه جا جمع شود و هم او هم واحد گردد بلکه به جایی می‌رسد که هم واحد او نمی‌ماند؛ جمیع خیالات و هموم او به کلی برطرف و زایل می‌گردد....

کلمات کلیدی: کتاب ادبی عرفانی، کتاب عرفان، دانلود کتاب عرفانی، نثر ادبی عرفانی، متن عرفانی و فلسفی، متن ادبی خاص، دانلود بهترین کتاب های عرفانی، معرفی کتابهای عرفانی، دانلود کتابهای عرفانی pdf، دانلود کتابهای عرفانی رایگان، دانلود کتاب فلسفی pdf، دانلود کتاب فلسفی رایگان،

برای دانلود کتاب رساله شهاب ثاقب و دسترسی سریع و کاملا رایگان به بیش از ۱۰،۰۰۰ هزار کتاب و کتاب صوتی دیگر اپلیکیشن کتاب سبز را، رایگان دانلود کنید.

کتابراه، دانلود کتاب الکترونیک و صوتی
مشاهده

دانلود رایگان کتاب با کتاب سبز

کتاب سبز بزرگترین مرجع رایگان دانلود کتاب الکترونیکی با بیش از ۱۰،۰۰۰ کتاب، کتاب صوتی و رمان است. با کتاب سبز در تمامی موضوعات مانند داستان و رمان، مجله، موفقیت و روانشناسی، تاریخی، کامپیوتر، علمی، دانشگاهی، کتاب صوتی و...کتاب برای دانلود قرار داده شده است. دانلود کتاب‌ها با فرمت PDF یا MP3 است. تمامی کتاب‌های موجود با در نظر گرفتن حقوق مولفان برای دانلود رایگان انتشار یافته‌اند. تمامی مولفان می‌توانند کتاب‌ها و مقالات با ارزش خود را برای انتشار رایگان به کتاب سبز ارسال کنند.