دسته‌بندی کتاب‌ها
آپلود کتاب

عضویت در خبرنامه

با عضویت در سایت آخرین کتاب‌ها را در ایمیل خود ببینید!

ایمیل شما:

دانلود کتاب آب، خاک و گیاه

کانال تلگرام کتاب سبز
عضویت

معرفی کتاب آب، خاک و گیاه

 کتاب آب، خاک و گیاه، مواد و شرایط مورد نیاز برای رشد یک گیاه اعم از خصوصیات خاک مناسب، انواع آب‌های زیر‌زمینی و آماده‌سازی محیط برای کاشت گیاه را معرفی و بررسی می‌کند.

در بخشی از کتاب آب، خاک و گیاه می‌خوانیم:

فرسایش بادی
هجوم ریزگردها به مناطق شهری را به دفعات از رسانه‌های خبری شنیده‌اید. در مناطق خشک و بیابانی باد باعث از بین رفتن خاک و هجوم شن‌های روان و ذرات رس به شهرها و روستاها می‌گردد که باعث خسارات جانی و مالی فراوان شده و از سوی دیگر نیز باعث پیشروی بیابان می‌گردد.

کشور ما با قرار گرفتن در منطقه گرم و خشک بیشتر در معرض فرسایش‌های شدید آبی و بادی است. با اجرای طرح‌های بلندمدت و کوتاه‌مدت باید در صدد کنترل سریع عوامل فرساینده باشیم. فرسایش بادی خسارات زیر را باعث می‌شود:
تهدید سلامت انسان با انواع بیماری‌های تنفسی و پوستی
خسارت به مزارع کشاورزی
خسارت به ساختمان‌ها و جاده ها

روش‌های کنترل فرسایش بادی
همان گونه که قبلا توضیح داده شد روش‌های کنترل فرسایش بادی در مرحله جدا شدن ذرات مشابه فرسایش آبی است. در این مرحله افزایش مواد آلی و رطوبت خاک از جدا شدن ذرات خاک و شن جلوگیری می‌کند برای این منظور بهتر است کلش مزارع را به خاک برگردانیم تا باعث افزایش مواد آلی و در نتیجه چسبندگی خاک گردد. ولی متاسفانه یکی از روش‌های غلط سوزاندن بقایای گیاهی پس از برداشت محصول است که آسیب زیادی به خاک و محیط زیست می‌زند.

کلمات کلیدی: کشاورزی، دانلود کتاب کشاورزی، آموزش کشاورزی، آموزش زراعت، خاک مناسب کشاورزی، خواص فیزیکی آب، خواص شیمیایی آب، کاشت گیاه، برداشت گیاه، نگهداری از گیاه،

برای دانلود کتاب آب، خاک و گیاه و دسترسی سریع و کاملا رایگان به بیش از ۱۰،۰۰۰ هزار کتاب و کتاب صوتی دیگر اپلیکیشن کتاب سبز را، رایگان دانلود کنید.

کتابراه، دانلود کتاب الکترونیک و صوتی
مشاهده

دانلود رایگان کتاب با کتاب سبز

کتاب سبز بزرگترین مرجع رایگان دانلود کتاب الکترونیکی با بیش از ۱۰،۰۰۰ کتاب، کتاب صوتی و رمان است. با کتاب سبز در تمامی موضوعات مانند داستان و رمان، مجله، موفقیت و روانشناسی، تاریخی، کامپیوتر، علمی، دانشگاهی، کتاب صوتی و...کتاب برای دانلود قرار داده شده است. دانلود کتاب‌ها با فرمت PDF یا MP3 است. تمامی کتاب‌های موجود با در نظر گرفتن حقوق مولفان برای دانلود رایگان انتشار یافته‌اند. تمامی مولفان می‌توانند کتاب‌ها و مقالات با ارزش خود را برای انتشار رایگان به کتاب سبز ارسال کنند.