دسته‌بندی کتاب‌ها
آپلود کتاب

عضویت در خبرنامه

با عضویت در سایت آخرین کتاب‌ها را در ایمیل خود ببینید!

ایمیل شما:

دانلود کتاب مفهوم و کاربرد شبکه های کامپیوتر

کانال تلگرام کتاب سبز
عضویت

معرفی کتاب مفهوم و کاربرد شبکه های کامپیوتر

کتاب مفهوم و کاربرد شبکه های کامپیوتر تألیف میثاق نوازنی، شامل فصل های زیر است:

فصل اول: Networking Basics

در این فصل به معرفی اصول اساسی و ساختار معماری از ارتباطات شبکه پرداخته می‌شود. با این مفاهیم در بقیه این کتاب و همچنین در زندگی واقعی بارها و بارها روبرو خواهید شد. شما این مطالب را باید کامل خوانده و درک کنید تا در ادامه کتاب به مشکل برنخورید. همچنین درک این اصول در زندگی روزمره خالی از لطف نیست.

فصل دوم: Networking Hardware

اکثر شبکه‌های محلی با استفاده از برخی از انواع کابل‌ها به عنوان رسانه شبکه خود را مدیریت می‌کنند. اگرچه انواع بسیاری از رسانه‌های بی‌سیم وجود دارد، اما کابل‌ها مطمئن‌ترین نوع رسانه هستند و به طور کلی ارائه سرعت‌های بالاتر تنها از طریق کابل‌ها امکان‌پذیر می‌باشد. پروتکل‌های لایه پیوند داده‌ها مشخصات کابل را انتخاب می‌کند. هر ویژگی کابل نسبت به نوع کابل و کلاس کابل، مشخص می‌شود. نوع کابلی که شما انتخاب می‌کنید باید در مورد نیازهای خود و محل نصب آن اطلاعات لازم را داشته باشید و از همه مهم‌تر بودجه.

فصل سوم: Networking Connections

با استفاده از هاب، کابل، و برخی از آداپتورهای رابط شبکه شما می‌توانید گروهی از کامپیوترها را به یکدیگر وصل کنید اما در شبکه‌های بزرگ‌تر، انواع دیگری از دستگاه (LAN) در یک شبکه محلی سخت افزاری مورد نیاز است. هنگامی که یک شبکه فراتر از یک نقطه خاص رشد می‌کند، ترافیک به وجود می‌اید. شما باید از دستگاه‌هایی استفاده کنید که این مشکلات را برای شما حل کنند. در این فصل به بررسی برخی از اجزای پیچیده‌تر برای اتصال‌های وسیع‌تر پرداخته می‌شود. با استفاده از این ابزار، شما می‌توانید اندازه شبکه را بدون کاهش کارایی آن افزایش دهد، حتی زمانی که ترافیک شبکه بالا رود.

فصل چهارم: Networking Software

فصل پنجم: Data-link layer protocol

فصل ششم: لایه شبکه

فصل هفتم: لایه انتقال

فصل هشتم: مسیریابی

فصل نهم: TCP/IP Applications

فصل دهم: TCP/IP utilitie

فصل یازدهم: Remote Network Access

فصل دوازدهم: Networking Security

کلمات کلیدی: انواع شبکه، انتقال اطلاعات، امنیت شبکه، dns، سرویس دهنده وب، دانلود کتاب شبکه های رایانه ای، دانلود آموزش جامع شبکه، لایه های شبکه، شبکه های کامپیوتری، آموزش شبکه، Computer Network،

برای دانلود کتاب مفهوم و کاربرد شبکه های کامپیوتر و دسترسی سریع و کاملا رایگان به بیش از ۱۰،۰۰۰ هزار کتاب و کتاب صوتی دیگر اپلیکیشن کتاب سبز را، رایگان دانلود کنید.

کتابراه، دانلود کتاب الکترونیک و صوتی
مشاهده

دانلود رایگان کتاب با کتاب سبز

کتاب سبز بزرگترین مرجع رایگان دانلود کتاب الکترونیکی با بیش از ۱۰،۰۰۰ کتاب، کتاب صوتی و رمان است. با کتاب سبز در تمامی موضوعات مانند داستان و رمان، مجله، موفقیت و روانشناسی، تاریخی، کامپیوتر، علمی، دانشگاهی، کتاب صوتی و...کتاب برای دانلود قرار داده شده است. دانلود کتاب‌ها با فرمت PDF یا MP3 است. تمامی کتاب‌های موجود با در نظر گرفتن حقوق مولفان برای دانلود رایگان انتشار یافته‌اند. تمامی مولفان می‌توانند کتاب‌ها و مقالات با ارزش خود را برای انتشار رایگان به کتاب سبز ارسال کنند.