دسته‌بندی کتاب‌ها
آپلود کتاب

عضویت در خبرنامه

با عضویت در سایت آخرین کتاب‌ها را در ایمیل خود ببینید!

ایمیل شما:

دانلود کتاب احیای دین اجتماعی

کانال تلگرام کتاب سبز
عضویت

معرفی کتاب احیای دین اجتماعی

کتاب احیای دین اجتماعی نوشته‌ی محمد قطبی، جلد نخست از سه‌گانه دفتر فلسفه دین (الهیات دوبنی) است.

احیای دین اجتماعی شامل یک پیش‌گفتار، یک پی‌گفتار و سه فصل است که طی آن در جهت احیای بعد اجتماعی-سیاسی دین در جریان نواندیشی دینی در سه ساحت جهان‌بینی (توحید وجود)، سلوک عرفانی (عرفان اجتماعی) و الاهیات (الهیات رهایی‌بخش تعاونی)، به بازخوانی میراث نواندیشان متقدم (پیش از انقلاب) پرداخته شده و سپس سنتزی به نام الهیات دوبنی معرفی شده است.

در بخشی از کتاب احیای دین اجتماعی می‌خوانیم:

هر انسان اهل اندیشه و دغدغه‌مند نیاز به یک نظام اندیشگی، یک نظریه و یک تئوری راهنمای عمل دارد تا مطابق آن زندگی خود را تنظیم کند. یک فلسفه دین برای باورها و کنش دینی، یک فلسفه اخلاق برای باورها و کنش‌های اخلاقی، یک فلسفه هویت برای رهایی از بحران هویت، یک فلسفه زندگی برای راه و رسم زندگی، یک فلسفه اجتماعی برای رفتار و کنش اجتماعی، یک فلسفه سیاسی برای باورها و کنش سیاسی و... مجموعه اینها یک نظام اندیشگی را تشکیل می‌دهد، یک مکتب فکری، یک تئوری راهنمای عمل.

کلمات کلیدی: فلسفه دین، فلسفه دین pdf، عرفان اجتماعی، بعد اجتماعی عرفان، الهیات رهایی بخش تعاونی، احیای دین اجتماعی، دین اجتماعی، فلسفه دین چیست، دانلود رایگان کتاب احیای دین اجتماعی، دانلود pdf کتاب احیای دین اجتماعی، الهیات دوبنی،

برای دانلود کتاب احیای دین اجتماعی و دسترسی سریع و کاملا رایگان به بیش از ۱۰،۰۰۰ هزار کتاب و کتاب صوتی دیگر اپلیکیشن کتاب سبز را، رایگان دانلود کنید.

کتابراه، دانلود کتاب الکترونیک و صوتی
مشاهده

دانلود رایگان کتاب با کتاب سبز

کتاب سبز بزرگترین مرجع رایگان دانلود کتاب الکترونیکی با بیش از ۱۰،۰۰۰ کتاب، کتاب صوتی و رمان است. با کتاب سبز در تمامی موضوعات مانند داستان و رمان، مجله، موفقیت و روانشناسی، تاریخی، کامپیوتر، علمی، دانشگاهی، کتاب صوتی و...کتاب برای دانلود قرار داده شده است. دانلود کتاب‌ها با فرمت PDF یا MP3 است. تمامی کتاب‌های موجود با در نظر گرفتن حقوق مولفان برای دانلود رایگان انتشار یافته‌اند. تمامی مولفان می‌توانند کتاب‌ها و مقالات با ارزش خود را برای انتشار رایگان به کتاب سبز ارسال کنند.