دسته‌بندی کتاب‌ها
آپلود کتاب

عضویت در خبرنامه

با عضویت در سایت آخرین کتاب‌ها را در ایمیل خود ببینید!

ایمیل شما:

دانلود کتاب یک چشم، دو چشم و سه چشم

کانال تلگرام کتاب سبز
عضویت

معرفی کتاب یک چشم، دو چشم و سه چشم

کتاب یک چشم، دو چشم و سه چشم اثر برادران گریم، با ترجمه و تدوین اسماعیل پورکاظم که مُنضم به تصاویر مناسب و متعددی است، به بیان اثرات نامطلوب تفاوت گذاری والدین بین فرزندان برای کودکان و نوجوانان فارسی زبان می‌پردازد.

معضل تفاوت گذاری والدین بین فرزندان در قصّه‌ها:

تمامی موجودات زندۀ عالم به یکی از دو روش: جنسی و یا غیر جنسی ازدیاد می‌یابند. 

در روش غیر جنسی فقط وجود یک جنس (والد) برای ازدیاد و بقای نسل موجود زنده کفایت می‌نماید در صورتیکه برای ازدیاد نسل به روش جنسی به دو والد به عنوان نر و ماده و بعبارتی مادر و پدر نیاز می‌باشد. 

در ازدیاد غیر جنسی اولاد حاصله بطور معمول کاملاً شبیه والد هستند ولیکن در روش جنسی که دو والد در ازدیاد نسل نقش دارند، قاعدتاً صفات فرزندان از هر دو والد به ارث می‌رسد. 

بدین ترتیب در ازدیاد جنسی مجموعۀ بیشتری از ژن‌ها یا صفات درگیر می‌گردند لذا تفرّق صفات یعنی تنوّع و گوناگونی امری اجتناب ناپذیر است و همین امر بقاء نسل را بویژه در شرایط نامطلوب با درصد بیشتری تضمین می‌نماید.  

ازدیاد نسل در انسان‌ها به روش جنسی و با مشارکت جنس نر یا مذکّر بعنوان پدر و جنس ماده یا مؤنث بعنوان مادر انجام می‌پذیرد بنابراین نمی‌توان انتظار داشت که تمامی فرزندان کاملاً یکسان بوده و از نظر شکل ظاهری و توانائی‌های ذهنی و سلایق مشابه باشند. 

فرزندان انسان‌ها قاعدتاً تمایلات، استعدادها و شکل‌های ظاهری متفاوتی می‌یابند و پدر و مادرها نباید بواسطۀ سلایق شخصی و یا آرزوهای برآورده شده و برآورده نشدۀ خویش تفاوتی بین فرزندانشان بگذارند و باعث معضلات عدیده‌ای برای آن‌ها گردند. 

کلمات کلیدی: دانلود کتاب داستان کودکانه برای اندروید، دانلود pdf کتاب داستان های کودکانه، داستان بچگانه، داستان کودک، داستان برای نوجوانان، قصه های کودکان، کتاب داستان برای نوجوانان، دانلود کتاب داستان کودکان به صورت pdf، کتاب داستان کودک، کتاب کودک، دانلود کتاب داستان کودکان، داستان نوجوان، دانلود کتاب کودک، one eyes، two eyes and three eyes، Brothers Grimm،

برای دانلود کتاب یک چشم، دو چشم و سه چشم و دسترسی سریع و کاملا رایگان به بیش از ۱۰،۰۰۰ هزار کتاب و کتاب صوتی دیگر اپلیکیشن کتاب سبز را، رایگان دانلود کنید.

کتابراه، دانلود کتاب الکترونیک و صوتی
مشاهده

دانلود رایگان کتاب با کتاب سبز

کتاب سبز بزرگترین مرجع رایگان دانلود کتاب الکترونیکی با بیش از ۱۰،۰۰۰ کتاب، کتاب صوتی و رمان است. با کتاب سبز در تمامی موضوعات مانند داستان و رمان، مجله، موفقیت و روانشناسی، تاریخی، کامپیوتر، علمی، دانشگاهی، کتاب صوتی و...کتاب برای دانلود قرار داده شده است. دانلود کتاب‌ها با فرمت PDF یا MP3 است. تمامی کتاب‌های موجود با در نظر گرفتن حقوق مولفان برای دانلود رایگان انتشار یافته‌اند. تمامی مولفان می‌توانند کتاب‌ها و مقالات با ارزش خود را برای انتشار رایگان به کتاب سبز ارسال کنند.