دسته‌بندی کتاب‌ها
آپلود کتاب

عضویت در خبرنامه

با عضویت در سایت آخرین کتاب‌ها را در ایمیل خود ببینید!

ایمیل شما:

دانلود کتاب صوتی سه قطره خون

کانال تلگرام کتاب سبز
عضویت

معرفی کتاب صوتی سه قطره خون

کتاب صوتی سه قطره خون داستانی کوتاه از صادق هدایت است که در مجموعه‌ای به همین نام در سال ۱۳۱۱ چاپ شد. این اثر از داستان‌های سوررئالیستی هدایت محسوب می‌شود.

داستان درباره شخصیتی است به نام «میرزا احمد خان»، که یک سال را در تیمارستان زندگی کرده و به عنوان بیمار روانی یا دیوانه معرفی شناخته می‌شود. ولی در طیِ داستان، راوی که شخصیت اصلی و قهرمان داستان است، خودش را دیوانه نمی‌داند و احساس می‌کند به او خیانت شده، چون آن طوری که تعریف می‌کند؛ بهترین دوستش، عشق‌اش را از او می‌دزدد و او احساس می‌کند که در حقش ظلم شده است.

میرزا احمد‌خان ماجراهایی که در تیمارستان اتفاق می‌افتد را تعریف می‌کند و به همراه آن، برداشت خودش را از هر ماجرایی بیان می‌کند.

ماجرای اصلیِ این داستان، ماجرای سه قطره خونی است که زیر درخت کاج ریخته شده و تا پایان داستان به آن اشاره می‌شود. شعری گفته می‌شود به نامِ «سه قطره خون»، با تار برای این شعر ملودی‌ای ساخته می‌شود و با آهنگی طرب انگیز خوانده می‌شود.

دریغا که بار دگر شام شد
سراپای گیتی سیه فام شد
همه خلق را گاهِ آرام شد
مگر من که رنج و غمم شد فزون
جهان را نباشد خوشی در مزاج
به جز مرگ نبود غمم را علاج
ولیکن در آن گوشه در پای کاج
«چکیده است بر خاک، سه، قطره خون»

صادق هدایت نویسنده، داستان‌نویس، مترجم و روشنفکر ایرانی بود. بسیاری از محققان، کتاب «بوف کور» او را، مشهورترین و درخشان‌ترین اثر ادبیات داستانی معاصر ایران دانسته‌اند. اندیشه‌های ناسیونالیسمی و سبک رئالیسم پایه‌های اصلی آثار هدایت را تشکیل می‌دهد.

کلمات کلیدی: داستان کوتاه سه قطره خون، کتاب گویا سه قطره خون، داستان کوتاه صوتی سه قطره خون، داستان صادق هدایت، کتاب صوتی صادق هدایت، دانلود نمایشنامه صوتی، دانلود کتاب صوتی داستان، کتاب های صادق هدایت، داستان های صادق هدایت،

برای دانلود کتاب صوتی سه قطره خون و دسترسی سریع و کاملا رایگان به بیش از ۱۰،۰۰۰ هزار کتاب و کتاب صوتی دیگر اپلیکیشن کتاب سبز را، رایگان دانلود کنید.

کتابراه، دانلود کتاب الکترونیک و صوتی
مشاهده

دانلود رایگان کتاب با کتاب سبز

کتاب سبز بزرگترین مرجع رایگان دانلود کتاب الکترونیکی با بیش از ۱۰،۰۰۰ کتاب، کتاب صوتی و رمان است. با کتاب سبز در تمامی موضوعات مانند داستان و رمان، مجله، موفقیت و روانشناسی، تاریخی، کامپیوتر، علمی، دانشگاهی، کتاب صوتی و...کتاب برای دانلود قرار داده شده است. دانلود کتاب‌ها با فرمت PDF یا MP3 است. تمامی کتاب‌های موجود با در نظر گرفتن حقوق مولفان برای دانلود رایگان انتشار یافته‌اند. تمامی مولفان می‌توانند کتاب‌ها و مقالات با ارزش خود را برای انتشار رایگان به کتاب سبز ارسال کنند.