دسته‌بندی کتاب‌ها
آپلود کتاب

عضویت در خبرنامه

با عضویت در سایت آخرین کتاب‌ها را در ایمیل خود ببینید!

ایمیل شما:

دانلود کتاب رقص واژه ها

کانال تلگرام کتاب سبز
عضویت

معرفی کتاب رقص واژه ها

 ای سهم من از                 موهبت انسانی

ای نیمه ی موجود               ولی پنهانی

بیدارم و خواب                    در پی کشف توام

ای رقص کمال                    شادی پایانی

مجموعه "رقص واژه ها" در رباعی شکسته نخستین مجموعه شعر "حسن نیکوفرید" شاعر ساکن گرگان می باشد که انتشارات نصیرا آن را در  پاییز سال 1392 به زیور چاپ آراسته است . این مجموعه  مشتمل بر نود و نه رباعی نیکوفرید در 75 صفحه با پیشگفتار استاد "هوشنگ چالنگی" شاعر توانا و از بنیاگذاران جریان شعر دیگر در دهه 40 می باشد .

هوشنگ چالنگی در درآمد این مجموعه آورده است :

[ای سهم من از موهبت انسانی] این همان خیام است که شاعرانگی و اندیشه را دیگر گون عرضه می کند [ای نیمه موجود ولی پنهانی] آن چیزی که حسش می کنیم و دوست داریم به چنگش گیریم و لمس خود و دیگرانش کنیم.

آیا درست است که این رباعی مرا بیاد ذرّه ی خدا می اندازد کوچکتر از اتمی که موجود ست و دیده نمی شود. رباعیّات دوست عزیز من [حسن نیکوفرید] و ضعیت زیبایی شناسانه ی دلنشینی دارد. طبیعت نگری هایش که انسان را به یاد نیما می اندازد. درست مثل نیما که (شیشه) و (نقشه) را آنگونه استفاده کرد که خواننده دریافت (آه ....پس همه ی واژه ها می توانند شاعرانه باشند) و (کفل) و (رمه) در این رباعی زیبا [برپشت کفل رمه به خون ترسیده = چوپان به دو پلک خواب را بوسیده = چون زوزه ی گرگ و باد پیمان بستند = مه گرد رمه حریر خود پوشیده]

می دانیم یکی از کارهایی که قدرت یا ضعف شعر را نمایان می کند ترجمه اش به زبان دیگری ست. دو مصرع اول و دوم رباعی (16) را به هر زبانی که می دانید ترجمه کنید می بینید که از قدرت و زیبایی آن چیزی کم نمی شود و رباعی هایی که در ابتدای این نوشته آورده ام نیز همینگونه اند.

رباعی (18) باز عناصر نگری باز گوشده توسط استعارات که زیباست. باز می گویم شاید برای اولین بار است که در رباعی مدرنیزمی ایجاد شده که طبیعت نگری یی ست جذاب و هر خواننده ی چون من متوجه ی این وضعیت می شود.

گمان دارم اگر خیام عزیز می بود این رباعی را به جان دوست می داشت.

کلمات کلیدی: دانلود شعر، شعر معاصر، دانلود کتاب شعر نوین، شعر عاشقانه، دانلود رباعیات، دانلود رباعی، مجموعه شعر، دانلود رباعی شکسته،

برای دانلود کتاب رقص واژه ها و دسترسی سریع و کاملا رایگان به بیش از ۱۰،۰۰۰ هزار کتاب و کتاب صوتی دیگر اپلیکیشن کتاب سبز را، رایگان دانلود کنید.

کتابراه، دانلود کتاب الکترونیک و صوتی
مشاهده

دانلود رایگان کتاب با کتاب سبز

کتاب سبز بزرگترین مرجع رایگان دانلود کتاب الکترونیکی با بیش از ۱۰،۰۰۰ کتاب، کتاب صوتی و رمان است. با کتاب سبز در تمامی موضوعات مانند داستان و رمان، مجله، موفقیت و روانشناسی، تاریخی، کامپیوتر، علمی، دانشگاهی، کتاب صوتی و...کتاب برای دانلود قرار داده شده است. دانلود کتاب‌ها با فرمت PDF یا MP3 است. تمامی کتاب‌های موجود با در نظر گرفتن حقوق مولفان برای دانلود رایگان انتشار یافته‌اند. تمامی مولفان می‌توانند کتاب‌ها و مقالات با ارزش خود را برای انتشار رایگان به کتاب سبز ارسال کنند.