دسته‌بندی کتاب‌ها
آپلود کتاب

عضویت در خبرنامه

با عضویت در سایت آخرین کتاب‌ها را در ایمیل خود ببینید!

ایمیل شما:

دانلود کتاب ارسطو و ابن سینا

کانال تلگرام کتاب سبز
عضویت

معرفی کتاب ارسطو و ابن سینا

پژوهش و بررسى چگونگى سیر فلسفه و علوم، در تمدن اسلام نشان مى دهد که از دیرباز، حکمت یونانى دانشمندان اسلامى را به سوى خود کشانده و سبب پیدایش آراء و مکتبهاى گوناگون گردیده است. بازتاب اندیشه هاى خردمندان یونان از تمامى زوایا و رویه هاى تاریخ گذشته است و با گذر از دوره اى به دوره دیگر، روح و روان هر جوینده علم و حکمت را به جنبش واداشته و ذهن او را آماده نوآورى و آفرینندگى کرده است. در چشم انداز گسترده علم و حکمت، نام بلند و پرآوازه ارسطو، حکیم نامى یونان، به همراه آثار گرانقدر او، قلّه بلندى را مى ماند که توانسته است در طول هزاران سال گذشته با جارى ساختن جویبار اندیشه و حکمت، این دشت بیکران را سیراب کند. بعد از ترجمه کتابها و رساله هاى ارسطو، در جهان اسلام، کم تر کتاب و نگارشى در قلمرو فلسفه پدید آمده است که در تولد و شکل گیرى خود، از اثرپذیرى مستقیم و غیر مستقیم آنها بر کنار مانده باشد. به همین دلیل است که به هنگام مطالعه متنهاى فلسفى هر فیلسوفى، همواره اثرگذارى جاودانه آثار و اندیشه ارسطو در خور حس است. در این نوشتار، نویسنده سعی کرده است تا ضمن بررسی تاثیرات ارسو بر اندیشه ابن سینا موارد اختلاف این دو فیلسوف بزرگ یونان و ایران را در سه شاخه طبیعیات، علم النفس و الهیات مورد توجه قرار دهد.

کلمات کلیدی: فلسفه، منطق، فلسفه ابن سینا، فلسفه ارسطو، اندیشه ابن سینا،

برای دانلود کتاب ارسطو و ابن سینا و دسترسی سریع و کاملا رایگان به بیش از ۱۰،۰۰۰ هزار کتاب و کتاب صوتی دیگر اپلیکیشن کتاب سبز را، رایگان دانلود کنید.

کتابراه، دانلود کتاب الکترونیک و صوتی
مشاهده

دانلود رایگان کتاب با کتاب سبز

کتاب سبز بزرگترین مرجع رایگان دانلود کتاب الکترونیکی با بیش از ۱۰،۰۰۰ کتاب، کتاب صوتی و رمان است. با کتاب سبز در تمامی موضوعات مانند داستان و رمان، مجله، موفقیت و روانشناسی، تاریخی، کامپیوتر، علمی، دانشگاهی، کتاب صوتی و...کتاب برای دانلود قرار داده شده است. دانلود کتاب‌ها با فرمت PDF یا MP3 است. تمامی کتاب‌های موجود با در نظر گرفتن حقوق مولفان برای دانلود رایگان انتشار یافته‌اند. تمامی مولفان می‌توانند کتاب‌ها و مقالات با ارزش خود را برای انتشار رایگان به کتاب سبز ارسال کنند.