دسته‌بندی کتاب‌ها
آپلود کتاب

عضویت در خبرنامه

با عضویت در سایت آخرین کتاب‌ها را در ایمیل خود ببینید!

ایمیل شما:

دانلود کتاب اوسیو؛ پسر ستاره شبانگاه

کانال تلگرام کتاب سبز
عضویت

معرفی کتاب اوسیو؛ پسر ستاره شبانگاه

کتاب اوسیو؛ پسر ستاره شبانگاه اثر کورنلیوس ماتیوس، با ترجمه و تدوین اسماعیل پورکاظم که به تصاویر متعدّد و مناسبی آراسته شده است، می‌کوشد تا موضوع پیدایش انسان‌ها بر سطح زمین را بر اساس عقاید یکی از اقوام بشر برای کودکان و نوجوانان فارسی زبان بازگو نماید.

معمّای مبدأ و مقصد آفرینش بشر در قصّه‌ها:

ذهن بشر در تمامی دوران‌های پس از خلقت هیچگاه از این ابهام بزرگ خالی نبوده است که:

از کجا آمده است؟ چرا آمده است؟ و به کجا می‌رود؟ امّا همواره هیچ پاسخی برای آن نیافته است آنچنانکه مولانا مولوی می‌گوید:

روزها فکر من این است و همه شب سخنم- که چرا غافل از احوال دل خویشتنم

از کجا آمده ام؟ آمدنم بهر چه بود؟- به کجا می‌روم آخر؟ ننمائی وطنم. 

مانده‌ام سخت عجب کز چه سبب ساخت مرا- یا چه بوده است مراد وی از این ساختنم. 

انسان سرگشته گاه خویش را بنابر اعتقادات "هندوان" مکتب "هندوئیسم" موسوم به "تناسخ" در میان اَشکال انسانی و حیوانی سرگردان می‌بیند. 

و یا خود را بر حسب قوانین تکامل طبیعی از پائین‌ترین سطوح موجودات زنده و سرانجام از میمون‌های انسان نما به شکل و حالت امروزی منتسب می‌سازد. 

از جمادی مُردم و نامی شدم - وز نما مُردم به حیوان بَر زدم. 

مُردم از حیوانی و آدم شدم - پس چه ترسم؟ کی ز مُردن کم شدم؟

حملۀ دیگر بمیرم از بشر - تا برآرَم از ملائک پَر و سَر. 

بار دیگر از مَلِک قربان شوم - آنچ اندر وَهم ناید آن شوم. 

و یا اصولاً انسان را در هفتمین روز آفرینش و به یکباره از خاک به وضعیت انسانی مُتحوِّل می‌سازد. 

امّا به هر حال نیمی دیگر از معمّا لاینحل می‌ماند و آن اینکه به کجا خواهد رفت؟ هدف از آفرینش وی چه بوده است؟ و مقصدش کجااست؟ لذا در این بُرهه است که خود را از منشأ لایزال و ابدی از جمله از خداوند بزرگ و یا الهه‌های آسمانی می‌پندارد:

آنچه از عالم عُلوی است، من آن می‌گویم - رَخت خود باز برانم که همانجا فکنم. 

مرغ بال ملکوتم، نیَم از عالم خاک - چند روزی قفسی ساخته‌ام از بدنم. 

من به خود نامدم اینجا که به خود باز روم - آنکه آورد مرا، باز بَرَد تا وطنم. 

بدین ترتیب انسان امروزی با تمامی دانش‌هایی که در طی زمان آموخته و جمع آوری کرده است، هنوز برای اصلی‌ترین پرسش و معمّای زندگی خویش پاسخی نیافته است لذا همچنان در آرزو و افکار حقیقتِ پیدایش و دستیابی به جاودانگی در بُرهۀ کوتاه زندگی جسمانی خویش سرگردان و در انتظار مانده است. 

کلمات کلیدی: دانلود کتاب داستان کودکان به صورت pdf، کتاب داستان کودک، کتاب کودک، دانلود کتاب داستان کودکان، داستان نوجوان، دانلود کتاب کودک، کتاب اوسیو؛ پسر ستارۀ شبانگاه، Osseo; The Son Of The Evening Star، Cornelius Mathews، داستان بچگانه، داستان کودک، داستان برای نوجوانان، قصه های کودکان، کتاب داستان برای نوجوانان، دانلود کتاب داستان کودکانه برای اندروید، دانلود pdf کتاب داستان های کودکانه،

برای دانلود کتاب اوسیو؛ پسر ستاره شبانگاه و دسترسی سریع و کاملا رایگان به بیش از ۱۰،۰۰۰ هزار کتاب و کتاب صوتی دیگر اپلیکیشن کتاب سبز را، رایگان دانلود کنید.

کتابراه، دانلود کتاب الکترونیک و صوتی
مشاهده

دانلود رایگان کتاب با کتاب سبز

کتاب سبز بزرگترین مرجع رایگان دانلود کتاب الکترونیکی با بیش از ۱۰،۰۰۰ کتاب، کتاب صوتی و رمان است. با کتاب سبز در تمامی موضوعات مانند داستان و رمان، مجله، موفقیت و روانشناسی، تاریخی، کامپیوتر، علمی، دانشگاهی، کتاب صوتی و...کتاب برای دانلود قرار داده شده است. دانلود کتاب‌ها با فرمت PDF یا MP3 است. تمامی کتاب‌های موجود با در نظر گرفتن حقوق مولفان برای دانلود رایگان انتشار یافته‌اند. تمامی مولفان می‌توانند کتاب‌ها و مقالات با ارزش خود را برای انتشار رایگان به کتاب سبز ارسال کنند.