دسته‌بندی کتاب‌ها
آپلود کتاب

عضویت در خبرنامه

با عضویت در سایت آخرین کتاب‌ها را در ایمیل خود ببینید!

ایمیل شما:

دانلود کتاب از قاجار به پهلوی

کانال تلگرام کتاب سبز
عضویت

معرفی کتاب از قاجار به پهلوی

کتاب از قاجار به پهلوی نوشته‌ی محمدقلی مجد، بر اساس اسناد وزارت خارجه‌ی آمریکا به بررسی تاریخ ایران از سال ۱۲۹۸ تا ۱۳۰۹ می‌پردازد.

در ۲۵ آگوست ۱۹۴۱، نیروهای انگلستان و روسیه، از غرب و شمال، به ایران حمله‌ور شدند. ارتش ایران به سرعت از هم گسست و رضاشاه پهلوی در سفارت انگلیس به دنبال گریزگاهی می‌گشت؛ اما راهش به جایی نرسید. در ۱۶ سپتامبر رضاشاه از سلطنت کنار رفت و روز بعد تهران را ترک کرد و پسرش محمدرضا، جانشین او گشت.

در ۲۸ سپتامبر ۱۹۴۱ شاه پیشین و همراهانش سوار بر یک کشتی انگلیسی به سوی بمبئی عازم شدند. مقصد جزیره موریس انتخاب شده بود. ابتدا رضاشاه درخواست داشت به کانادا برود. در راه کانادا، رضاشاه در ژوهانسبورگ بیمار شد و از ادامه سفر جا ماند. وی در ۲۶ جولای ۱۹۴۴ رخت از دنیا بست. کناره‌گیری رضاشاه با شادی و پایکوبی مردم در خیابان‌ها همراه بود. در سال ۱۹۷۹، زمانی که محمدرضا شاه، پسر و جانشین رضاشاه، به اجبار ایران را ترک کرد، صحنه‌هایی مشابه تکرار شد.

کلمات کلیدی: تاریخ قاجار، تاریخ پهلوی، تاریخ ایران، مطالعه تاریخ ایران، بررسی تاریخ ایران، دوره های مهم تاریخ ایران، تاریخ کشور ایران، تاریخ ایران، دانلود کتاب تاریخ ایران pdf، pdf تاریخ ایران، وقایع پهلوی،

برای دانلود کتاب از قاجار به پهلوی و دسترسی سریع و کاملا رایگان به بیش از ۱۰،۰۰۰ هزار کتاب و کتاب صوتی دیگر اپلیکیشن کتاب سبز را، رایگان دانلود کنید.

کتابراه، دانلود کتاب الکترونیک و صوتی
مشاهده

دانلود رایگان کتاب با کتاب سبز

کتاب سبز بزرگترین مرجع رایگان دانلود کتاب الکترونیکی با بیش از ۱۰،۰۰۰ کتاب، کتاب صوتی و رمان است. با کتاب سبز در تمامی موضوعات مانند داستان و رمان، مجله، موفقیت و روانشناسی، تاریخی، کامپیوتر، علمی، دانشگاهی، کتاب صوتی و...کتاب برای دانلود قرار داده شده است. دانلود کتاب‌ها با فرمت PDF یا MP3 است. تمامی کتاب‌های موجود با در نظر گرفتن حقوق مولفان برای دانلود رایگان انتشار یافته‌اند. تمامی مولفان می‌توانند کتاب‌ها و مقالات با ارزش خود را برای انتشار رایگان به کتاب سبز ارسال کنند.