دسته‌بندی کتاب‌ها
آپلود کتاب

عضویت در خبرنامه

با عضویت در سایت آخرین کتاب‌ها را در ایمیل خود ببینید!

ایمیل شما:

دانلود کتاب قیمت نفت در گذر زمان

کانال تلگرام کتاب سبز
عضویت

معرفی کتاب قیمت نفت در گذر زمان

کتاب قیمت نفت در گذر زمان نوشته‌ی مرتضی طالعی، به بررسی و تحلیل عوامل مؤثر بر قیمت نفت در طول تاریخ می‌پردازد.

بدون شک نفت یکی از مهم‌ترین اجزای دوران شتاب صنعتی در کشورهای پیشرفته‌ی سده‌ی گذشته بوده است. با وجود پیدایش انرژی‌های تجدیدپذیر، بسیاری از کشور‌های پیشرفته هنوز نیاز حیاتی به این کالای استراتژیک دارند. هنوز مردم جهان برای تأمین سوخت حمل ونقل و گرمایش مجبور به استفاده از فراورده‌های نفتی هستند. از این روست که نفت ارزش بالایی داشته و طلای سیاه نام گرفته است.

در بخشی از کتاب قیمت نفت در گذر زمان می‌خوانیم:

با پایان جنگ جهانی دوم سلطه آمریکا بر بسیاری از کشورهای نفت‌خیز آغاز شد و پیمان‌های نفتی بین این کشورها و ایالات
متحده کنترل تولید و توزیع نفت و قیمت آن عملا به دست آمریکا افتاد. در نتیجه‌ی تسریع فرایند صنعتی‌سازی در آمریکا و نیاز
مبرم کشورهای پیشرفته به نفت، کشورهای تولیدکننده باید مطیع بی‌چون و چرای آمریکا می‌شدند و کشورهای بسیار زیادی در دام استثمار نفتی ایالات متحده آمریکا گرفتار شدند. اما اتفاقاتی در راه بود و قیمت نفت دستخوش نوسانات جدید می‌شد.

کلمات کلیدی: نفت، صنعت نفت، اقتصاد نفتی، اقتصاد نفت، کتاب اقتصاد نفت، نقش نفت در اقتصاد کشور، نفت ایران،

برای دانلود کتاب قیمت نفت در گذر زمان و دسترسی سریع و کاملا رایگان به بیش از ۱۰،۰۰۰ هزار کتاب و کتاب صوتی دیگر اپلیکیشن کتاب سبز را، رایگان دانلود کنید.

کتابراه، دانلود کتاب الکترونیک و صوتی
مشاهده

دانلود رایگان کتاب با کتاب سبز

کتاب سبز بزرگترین مرجع رایگان دانلود کتاب الکترونیکی با بیش از ۱۰،۰۰۰ کتاب، کتاب صوتی و رمان است. با کتاب سبز در تمامی موضوعات مانند داستان و رمان، مجله، موفقیت و روانشناسی، تاریخی، کامپیوتر، علمی، دانشگاهی، کتاب صوتی و...کتاب برای دانلود قرار داده شده است. دانلود کتاب‌ها با فرمت PDF یا MP3 است. تمامی کتاب‌های موجود با در نظر گرفتن حقوق مولفان برای دانلود رایگان انتشار یافته‌اند. تمامی مولفان می‌توانند کتاب‌ها و مقالات با ارزش خود را برای انتشار رایگان به کتاب سبز ارسال کنند.