دسته‌بندی کتاب‌ها
آپلود کتاب

عضویت در خبرنامه

با عضویت در سایت آخرین کتاب‌ها را در ایمیل خود ببینید!

ایمیل شما:

دانلود کتاب آموزش الکترونیک

کانال تلگرام کتاب سبز
عضویت

معرفی کتاب آموزش الکترونیک

کتاب آموزش الکترونیک به قلم ابراهیم کوشکی، تاریخچه‌ی آموزش الکترونیک و نظام آموزشی الکترونیکی را بررسی می‌کند.

آموزش الکترونیکی یا آموزش و پرورش اینترنتی یا یادگیری الکترونیکی (electronic-learning) شیوه‌ای برای طراحی، تدوین، ارائه و ارزشیابی آموزش است که از قابلیت‌ها و امکانات الکترونیکی برای کمک به یادگیری بهره می‌گیرد. آموزش الکترونیک روش آموزشی است که از زمان پیدایش اینترنت و گسترش این پدیده فناوری و استفاده از قابلیت‌های آن ایجاد گردیده‌است و در حقیقت تکامل یافته شیوه آموزش از راه دور و برطرف‌کننده نیاز انسان‌های کاوشگر و خواهان یادگیری است خصوصاً اینکه زمان و مکان در این شیوه آموزش اختیاری است. نیز این روش اطلاعات را آسان تر و راحت‌تر به انسان می‌رساند.

در بخشی از کتاب آموزش الکترونیک می‌خوانیم:

حق انتشار و حقوق مالکیت فکری در آموزش الکترونیکی

در موقعیت آموزش چهره به چهره برخی استفاده‌ها از آثار دارای امتیاز حق نشر، بدون داشتن اجازه خاص، مجاز است. در محیط یادگیری از راه دور در سامانه یادگیری الکترونیکی، همه مطالب، مستقیما به یادگیرنده منتقل می‌شود در نتیجه مطالب به نوعی تکثیر می‌شود. هر گونه ارائه، استفاده یا انتقال مطالب در سامانه آموزش مجازی، از نظر حقوقی باید به دقت بررسی شود.

اگر دوره یادگیری از راه دور در محدوده یک کشور باشد، قوانین کشوری ملاک عمل قرار می‌گیرد. اما، لازمه دوره‌های بین‌المللی، رعایت قوانین بین‌المللی و نیز مقررات ویژه کشورهای ذیربط است. کشورهایی که به کنوانسیون حق نشر جهانی ملحق شده‌اند باید به همه تعهدات بین‌المللی پایبند بوده و در ارائه، استفاده و نسخه برداری از آثار، همه مقررات بین‌المللی را رعایت کنند.

بطور خاص، در سامانه یادگیری الکترونیکی، به عنوان یکی از روش‌های آموزش از راه دور، رعایت قوانین حق نشر بسیار پیچیده و نیازمند دقت فراوان است. سرقت ادبی در اینترنت سهل است و اطلاعات نیز فراوان، بنابراین، اهمیت موضوع حق انتشار بیشتر و برجسته‌تر است. لازم است در راستای حفظ حقوق مؤلفان، ناشران و مالکان آثار اقدام‌هایی در این زمینه انجام گیرد.

کلمات کلیدی: آموزش الکترونیک، آموزش الکترونیک pdf، آموزش الکترونیکی، تعریف آموزش الکترونیکی، electronic learning، آموزش الکترونیکی چیست، مقاله آموزش الکترونیکی، آموزش الکترونیکی pdf، مزایای آموزش الکترونیکی، تاریخچه آموزش الکترونیکی،

برای دانلود کتاب آموزش الکترونیک و دسترسی سریع و کاملا رایگان به بیش از ۱۰،۰۰۰ هزار کتاب و کتاب صوتی دیگر اپلیکیشن کتاب سبز را، رایگان دانلود کنید.

کتابراه، دانلود کتاب الکترونیک و صوتی
مشاهده

دانلود رایگان کتاب با کتاب سبز

کتاب سبز بزرگترین مرجع رایگان دانلود کتاب الکترونیکی با بیش از ۱۰،۰۰۰ کتاب، کتاب صوتی و رمان است. با کتاب سبز در تمامی موضوعات مانند داستان و رمان، مجله، موفقیت و روانشناسی، تاریخی، کامپیوتر، علمی، دانشگاهی، کتاب صوتی و...کتاب برای دانلود قرار داده شده است. دانلود کتاب‌ها با فرمت PDF یا MP3 است. تمامی کتاب‌های موجود با در نظر گرفتن حقوق مولفان برای دانلود رایگان انتشار یافته‌اند. تمامی مولفان می‌توانند کتاب‌ها و مقالات با ارزش خود را برای انتشار رایگان به کتاب سبز ارسال کنند.