دسته‌بندی کتاب‌ها
آپلود کتاب

عضویت در خبرنامه

با عضویت در سایت آخرین کتاب‌ها را در ایمیل خود ببینید!

ایمیل شما:

دانلود کتاب تفسیر باران - جلد 8

کانال تلگرام کتاب سبز
عضویت

معرفی کتاب تفسیر باران - جلد 8

کتاب تفسیر باران - جلد 8 (سوره‌های شعرا، نمل، قصص، عنکبوت، روم) اثر مهدی خدامیان آرانی به صورتى است که گویا انسان امروزى با خدا گفتگو مى‌کند. این سبک نوشتار را نویسنده بعد از نظرسنجى فراوان از جوانان، برگزیده است و گروه هدف هم در این کتاب، همان جوانان مى‌باشند، جوانانى که از ادبیاتِ سنگین متن‌هاى دینى خسته شده‌اند و به آن هیچ رغبتى ندارند.

خدا قرآن را براى سعادت ما فرستاده است، وظیفه ما این است که قرآن را بخوانیم و به آموزه‌هاى آسمانى آن، عمل کنیم، ما باید مسائل زندگى مادى و معنوى و موضوعات خانوادگى و اجتماعى خود را با قرآن تنظیم کنیم و در پرتو آن حرکت نماییم.

در بخشی از تفسیر آیه 10 - 11 سوره قصص می‌خوانید:

در دل مادر موسی علیه‌السلام، شوری به پا بود، قلب او پر از اندوه گردید و از صبر و تحمّل خالی گشت.
اگر تو قلب او را به وسیله ایمان و امید، محکم نکرده بودی، نزدیک بود که راز خود فاش کند و مأموران فرعون بفهمند که آن نوزادی که به رود نیل انداخته شده است، نوزادی از بنی‌اسرائیل است، اگر فرعونیان این مطلب را می‌فهمیدند، موسی علیه‌السلام را می‌کشتند.
تو قلب مادر موسی علیه‌السلام را آرام کردی و او را به آینده امیدوار نمودی.
او به دخترش گفت: «به دنبال برادرت برو و از دور مراقب او باش».
خواهر موسی علیه‌السلام مراقب بود و از دور ماجرا را مشاهده می‌کرد، او چشم از صندوقچه برادرش برنمی‌داشت، در کنار ساحل همراه با حرکت صندوقچه می‌رفت. او دید که فرعونیان، صندوقچه را از آب گرفتند و به قصر فرعون بردند.

کلمات کلیدی: تفسیر سوره شعرا، تفسر سوره نمل، تفسیر سوره عنکبوت، تفسیر سوره قصص، تفسیر سوره نمل، شناخت قرآن، تفسیر قرآن،

برای دانلود کتاب تفسیر باران - جلد 8 و دسترسی سریع و کاملا رایگان به بیش از ۱۰،۰۰۰ هزار کتاب و کتاب صوتی دیگر اپلیکیشن کتاب سبز را، رایگان دانلود کنید.

کتابراه، دانلود کتاب الکترونیک و صوتی
مشاهده

دانلود رایگان کتاب با کتاب سبز

کتاب سبز بزرگترین مرجع رایگان دانلود کتاب الکترونیکی با بیش از ۱۰،۰۰۰ کتاب، کتاب صوتی و رمان است. با کتاب سبز در تمامی موضوعات مانند داستان و رمان، مجله، موفقیت و روانشناسی، تاریخی، کامپیوتر، علمی، دانشگاهی، کتاب صوتی و...کتاب برای دانلود قرار داده شده است. دانلود کتاب‌ها با فرمت PDF یا MP3 است. تمامی کتاب‌های موجود با در نظر گرفتن حقوق مولفان برای دانلود رایگان انتشار یافته‌اند. تمامی مولفان می‌توانند کتاب‌ها و مقالات با ارزش خود را برای انتشار رایگان به کتاب سبز ارسال کنند.