دسته‌بندی کتاب‌ها
آپلود کتاب

عضویت در خبرنامه

با عضویت در سایت آخرین کتاب‌ها را در ایمیل خود ببینید!

ایمیل شما:

دانلود کتاب دربارۀ زمان: زروان بیکرانه

کانال تلگرام کتاب سبز
عضویت

معرفی کتاب دربارۀ زمان: زروان بیکرانه

مفهوم زمان چندان آشنا و نزدیک است که نامفهوم و مبهم می‌نماید. در کتاب دربارۀ زمان: زروان بیکرانه اثر شروین وکیلی، از رویکردهای گوناگون عصب‌شناسانه، روان‌شناسانه، فیزیکی و فن‌آورانه به مفهوم زمان نگریسته شده است.

تاریخچه و سیر تحول دستاوردهای فن‌آورانه برای سنجش زمان، چگونگی رمزگذاری و فهم زمان در مغز انسان و سایر جانوران، و برداشت‌ها و ادراک‌های تازه‌ی برآمده از فیزیک مدرن درباره‌ی زمان، در کنار مرور اساطیر زمان و مردم‌شناسی فهم زمان در جوامع گوناگون، بنیادهایی هستند که با تکیه بر آن‌ها دیدگاه انتقادی و پیشنهاد فلسفی نویسنده درباره‌ی ماهیت زمان و چگونگی خلق «من» در دل زمان، شکل گرفته است.

در بخشی از کتاب دربارۀ زمان: زروان بیکرانه می‌خوانیم:

تمام زبان‌های شناخته شده، گذشته از ساختار سه وجهی افعالشان که بر مبنای گذشته، حال، و آینده تعیین می‌شود، از رده‌ای از واژگان برخوردارند که قید زمانی نام دارند و چینش رخدادها و مفاهیمِ رمزگذاری شده در زبان را بر محور زمان نشان می‌دهند. قیدهای زمانی دامنه و دقت و کاربردهایی متفاوت دارند. در تمام زبان‌ها طیفی وسیع از ضربال‌مثلها، استعاره‌ها و تشبیه‌ها نیز وجود دارند که زمان را رمزگذاری می‌کنند.

کلمات کلیدی: مسائل فلسفى، فلسفه، زمان، منطق، تاریخ، نظریه هاى جدید فیزیکی، دانلود کتاب درباره زمان، دانلود پی دی اف درباره زمان،

برای دانلود کتاب دربارۀ زمان: زروان بیکرانه و دسترسی سریع و کاملا رایگان به بیش از ۱۰،۰۰۰ هزار کتاب و کتاب صوتی دیگر اپلیکیشن کتاب سبز را، رایگان دانلود کنید.

کتابراه، دانلود کتاب الکترونیک و صوتی
مشاهده

دانلود رایگان کتاب با کتاب سبز

کتاب سبز بزرگترین مرجع رایگان دانلود کتاب الکترونیکی با بیش از ۱۰،۰۰۰ کتاب، کتاب صوتی و رمان است. با کتاب سبز در تمامی موضوعات مانند داستان و رمان، مجله، موفقیت و روانشناسی، تاریخی، کامپیوتر، علمی، دانشگاهی، کتاب صوتی و...کتاب برای دانلود قرار داده شده است. دانلود کتاب‌ها با فرمت PDF یا MP3 است. تمامی کتاب‌های موجود با در نظر گرفتن حقوق مولفان برای دانلود رایگان انتشار یافته‌اند. تمامی مولفان می‌توانند کتاب‌ها و مقالات با ارزش خود را برای انتشار رایگان به کتاب سبز ارسال کنند.