دسته‌بندی کتاب‌ها
آپلود کتاب

عضویت در خبرنامه

با عضویت در سایت آخرین کتاب‌ها را در ایمیل خود ببینید!

ایمیل شما:

دانلو کتاب زن در اسلام و غرب

کانال تلگرام کتاب سبز
عضویت

معرفی دانلو کتاب زن در اسلام و غرب

نگاه اسلام و غرب به شخصیت زن، دو نوع نگاه متفاوت است. اسلام با دید عاطفی به زن نگاه می ­نگرد و غرب با دید غریزی

یکی از موضوعاتی که غربی ها در تبلیغ علیه اسلام و جوامع اسلامی به ویژه ایران بر آن تمرکز کرده اند، وضعیت زن و حجاب در اسلام است. فهم فلسفه قوانین اسلامی برای آنها بسیار مشکل می‌نماید و این امر دلایلی چند دارد:

1- با فلسفه حجاب آشنایی ندارند.

2- تبلیغات گسترده دروغینی توسط رسانه های گروهی غرب در مورد وضعیت زن و حجاب در اسلام صورت می‌پذیرد.

3- وضعیت زنان در برخی از کشورهای اسلامی را که حکام آن عمدتا نیز دست نشانده خود آنها هستند را ملاک تبلیغ قرار داده و عملکرد زشت آنها با زنان را به عنوان دیدگاه اسلام معرفی می‌نمایند.

4- مشکلات زنان در جهان اسلام را بزرگ نمایی نموده و با روش های هنرمندانه تحریف می‌کنند.

5- عقب ماندگی های جوامع اسلامی را که نتیجه اعمال نفوذ و سیاستهای خود آنها بوده و هست به اسلام نسبت می‌دهند.

6- اجازه طرح دیدگاه های اسلامی را به مسلمان و در حقیقت اجازه شناخت اسلام را به اتباع کشور خود نمی دهند.

همه این ها از موانع گرایش به اسلام و از عواملی است که عموماً مردم غرب تصور می‌کنند که راه نجات زنان مسلمان از وضعیتی که آنها اسفبار توصیف می‌نمایند، رهایی از اسلام و کشف حجاب می‌باشد.

لیکن وقتی حقایق برای آنها بویژه فلسفه حجاب در اسلام و حقوق و وظایف زنان نسبت به مردان، خانواده و جامعه مطرح می‌شود، به واقعیت پی برده و سریعاً جذب می‌گردند.

نگارنده بارها پس از شرح دیدگاه های اسلام با این عکس العمل زنان غربی مواجه شده که گفته اند که: " تا بحال می‌گفتیم بیچاره زنان مسلمان و حال می‌گوئیم بیچاره ما".

کلمات کلیدی: جایگاه زن در اسلام، زن در اسلام، بررسی جایگاه زن در اسلام، نگاه اسلام به زن، حقوق زنان، نقش زن، نگاه غرب به زن،

برای دانلود دانلو کتاب زن در اسلام و غرب و دسترسی سریع و کاملا رایگان به بیش از ۱۰،۰۰۰ هزار کتاب و کتاب صوتی دیگر اپلیکیشن کتاب سبز را، رایگان دانلود کنید.

کتابراه، دانلود کتاب الکترونیک و صوتی
مشاهده

دانلود رایگان کتاب با کتاب سبز

کتاب سبز بزرگترین مرجع رایگان دانلود کتاب الکترونیکی با بیش از ۱۰،۰۰۰ کتاب، کتاب صوتی و رمان است. با کتاب سبز در تمامی موضوعات مانند داستان و رمان، مجله، موفقیت و روانشناسی، تاریخی، کامپیوتر، علمی، دانشگاهی، کتاب صوتی و...کتاب برای دانلود قرار داده شده است. دانلود کتاب‌ها با فرمت PDF یا MP3 است. تمامی کتاب‌های موجود با در نظر گرفتن حقوق مولفان برای دانلود رایگان انتشار یافته‌اند. تمامی مولفان می‌توانند کتاب‌ها و مقالات با ارزش خود را برای انتشار رایگان به کتاب سبز ارسال کنند.