دسته‌بندی کتاب‌ها
آپلود کتاب

عضویت در خبرنامه

با عضویت در سایت آخرین کتاب‌ها را در ایمیل خود ببینید!

ایمیل شما:

دانلود کتاب شرح چهل حدیث از حضرت مهدی

کتاب‌های مرتبط

مشاهده همه »
کانال تلگرام کتاب سبز
عضویت

معرفی کتاب شرح چهل حدیث از حضرت مهدی

یکى از باورهاى مشترک بین ادیان، اندیشه ى نجات بخشى است.عنصر مرتبط، انتظار فرج است; و انتظار، دعوت به حماسه و اقدام، دین دارى، استوارى ابعاد توحیدى و اعتقادى و عملى است. امام صادق(علیه السلام)مى فرماید: «براى صاحب الامر غیبتى طولانى است، در این دوران هر کسى باید تقوا پیشه سازد و چنگ در دین خود زند. هر کس که خوش دارد در شمار اصحاب قائم باشد، باید چشم به راه باشد و پارسایى پیش گیرد و کردار با ورع داشته باشد.»

پیامبر اکرم(صلى الله علیه وآله) مى فرماید: «خوشا به حال منتظرانى که به حضور قائم برسند. آنان که پیش از قیام او نیز پیرو اویند، با دوست او عاشقانه دوست و موافق و با دشمن او خصمانه دشمن و مخالف اند.

منتظران واقعى باید حضرت حجت را بشناسند و نسبت به عصر مهدى(علیه السلام) آگاهى کامل داشته باشند. مؤمنان به مهدویت باید بدانند که مهدى(علیه السلام) در برابر جلال خداوند، بسیار فروتن، عادل و حق گراست; دین اسلام به دست او عزیز گردد; او به دنیا دل نبندد و سنگى روى سنگ نگذارد; در حکومت او به احدى بدى نرسد، مگر آن جا که حد خدایى بر آنان جارى گردد. مهدى(علیه السلام)مانند امیرالمؤمنین(علیه السلام) زندگى مى کند; نان خشک مى خورد و با پارسایى زندگى مى کند. عصر مهدى(علیه السلام) به گونه اى است که هر کس در اثر دوستى و یگانگى، هرچه نیاز دارد از جیب دیگرى برمى دارد; مؤمنان در معاملات دنبال سودجویى نیستند; کینه ها از دل ها بیرون مى رود; همه جا را آسایش و امنیت فرامى گیرد; مهدى(علیه السلام)، حق هر حق دارى را مى گیرد و به او مى دهد، حتى اگر حق کسى زیر دندان دیگرى باشد، از زیر دندان انسان متجاوز بیرون مى کشد و به صاحب حق بازمى گرداند; کاخ ها را ویران مى سازد و ارتش ظالمان و طاغیان را از دم تیغ مى گذراند».

کتابى که پیش روى خوانندگان محترم است، شرح و بسط چهل چراغ فروزان و چهل گوهر درخشان ولایت مهدویت است که دل هر مؤمنى را روشن مى سازد و توسط محقق فرزانه، جناب حجة الاسلام على اصغر رضوانى به تحریر در آمده است

کلمات کلیدی: امام زمان، حدیث از امام زمان، حضرت حجت، 40حدیث مهدوی، حوزه علمیه قم، اسلام،

برای دانلود کتاب شرح چهل حدیث از حضرت مهدی و دسترسی سریع و کاملا رایگان به بیش از ۱۰،۰۰۰ هزار کتاب و کتاب صوتی دیگر اپلیکیشن کتاب سبز را، رایگان دانلود کنید.

کتابراه، دانلود کتاب الکترونیک و صوتی
مشاهده

دانلود رایگان کتاب با کتاب سبز

کتاب سبز بزرگترین مرجع رایگان دانلود کتاب الکترونیکی با بیش از ۱۰،۰۰۰ کتاب، کتاب صوتی و رمان است. با کتاب سبز در تمامی موضوعات مانند داستان و رمان، مجله، موفقیت و روانشناسی، تاریخی، کامپیوتر، علمی، دانشگاهی، کتاب صوتی و...کتاب برای دانلود قرار داده شده است. دانلود کتاب‌ها با فرمت PDF یا MP3 است. تمامی کتاب‌های موجود با در نظر گرفتن حقوق مولفان برای دانلود رایگان انتشار یافته‌اند. تمامی مولفان می‌توانند کتاب‌ها و مقالات با ارزش خود را برای انتشار رایگان به کتاب سبز ارسال کنند.