دسته‌بندی کتاب‌ها
آپلود کتاب

عضویت در خبرنامه

با عضویت در سایت آخرین کتاب‌ها را در ایمیل خود ببینید!

ایمیل شما:

دانلود کتاب مختصری درباره تاریخ مزدک

کانال تلگرام کتاب سبز
عضویت

معرفی کتاب مختصری درباره تاریخ مزدک

مزدک (بافتح میم وزاى ساکن) اسم شخصى بوده که در اوایل عهد ٤٣١ میلادى ) ( ١) پدر خسرو انوشیروان مذهبى - قباد ساسانى ( ٤٨٨ آورد که اصول آن با اصول سوسیالیسم از خیلى جهات شباهت تام داشت و بناى آن بر اشتراک مال و عیال بوده است . مزدک در مدت اندک پیرو بسیار پیدا نمود و حتى خود قباد هم تابع کیش او گردید . ولى چندى بعد قباد از تخت سلطنت مخلوع گشته و برادر وى جاماسب به جاى وى نشست ٤٩٨ میلادى ) ( ٢) قباد دوباره با کمک پادشاه هیا طله ( ٣) و با -٤٩٦) مردانگى و اقدامات زرمهر از بزرگان بسلطنت رسید . ولى پسر وى خسرو (انوشیروان) همان در دوره ولیعهدى خود ( در اواخر سال ٥٢٨ یا اوایل ٥٢٩ میلادى) مزدک و مزدکیان را عرصه هلاک و دمار ساخت و آن دین و مذهب را برانداخت ولى باز مدتها کسانى که در خفا معتقد بدان مذهب بودند در پى خیالات خود بوده و به اسمهاى مختلف مکرر اسباب آشوب فراهم آوردند و بارها براى خلفاى عباسى اسباب زحمت شده و جنگها کردند ٢٢٧ ) شکست خوردند و اگر چه باز - تا بالاخره در عهد المعتصم بالله ( ٢١٨ تا حدود سنه ٣٠٠ گاه بگاه سرى میجنبانیدند ولى در واقع دیگر کارشان ساخته و بقول معروف کلکشان کنده بود...

برای دانلود کتاب مختصری درباره تاریخ مزدک و دسترسی سریع و کاملا رایگان به بیش از ۱۰،۰۰۰ هزار کتاب و کتاب صوتی دیگر اپلیکیشن کتاب سبز را، رایگان دانلود کنید.

کتابراه، دانلود کتاب الکترونیک و صوتی
مشاهده

دانلود رایگان کتاب با کتاب سبز

کتاب سبز بزرگترین مرجع رایگان دانلود کتاب الکترونیکی با بیش از ۱۰،۰۰۰ کتاب، کتاب صوتی و رمان است. با کتاب سبز در تمامی موضوعات مانند داستان و رمان، مجله، موفقیت و روانشناسی، تاریخی، کامپیوتر، علمی، دانشگاهی، کتاب صوتی و...کتاب برای دانلود قرار داده شده است. دانلود کتاب‌ها با فرمت PDF یا MP3 است. تمامی کتاب‌های موجود با در نظر گرفتن حقوق مولفان برای دانلود رایگان انتشار یافته‌اند. تمامی مولفان می‌توانند کتاب‌ها و مقالات با ارزش خود را برای انتشار رایگان به کتاب سبز ارسال کنند.